10 maja 2020

Wywiad z autorem... Melisa Bel!

W dniu premiery debiutu "Diabelski hrabia" zapraszam do przeczytania krótkiego wywiadu z autorką. Moją recenzję książki znajdziesz klikając TUTAJ
Kim jest Melisa Bel? 

Pod tym pseudonimem kryje się osoba, która od ponad dwudziestu lat komunikuje się ze światem za pomocą dwóch środków przekazu - słowa i muzyki. Dyplomowana wiolonczelistka, piosenkarka, autorka polsko i anglojęzycznych tekstów piosenek. 
Pytania, jakie jej zadałam autorce w dniu premiery:

1) Jest to Pani debiut autorski. Jakie emocje dzisiaj Pani towarzyszą w tak ważnym dniu?

Przez cały tydzień przed premierą czułam nerwy i ekscytację. Niewiele jadłam, bo nie było czasu o tym myśleć, trzeba było podopinać wszystko na ostatni guzik i miałam wrażenie, że te guziki się nie      skończą! :)  Ale pod wieczór, tuż przed premierą, nagle ogarnął mnie taki totalny spokój. Spokój i spełnienie. To niesamowite uczucie, jakby nagle wszystko było na właściwym miejscu a ja w harmonii z całym wszechświatem. To uczucie, kiedy wiesz, że jesteś we właściwym miejscu. Nie sposób opanować wtedy wzruszenia ;)

2) Czy trudno jest wydawać samodzielnie książkę w naszym kraju? Szczególnie w czasach pandemii?

Prawdę mówiąc - nie jest łatwo. Ale to jest kwestia uporu. Jeśli się czegoś chce - można zrobić wszystko. Myślę, że żeby brać się za wydanie własne, trzeba po pierwsze podjąć decyzję, że robimy to na serio, bo po drodze spotkamy wiele trudności i często nie będzie a słodko. Inną elementarną sprawą jest wiara w nasz tekst. Nie ma sensu wydawać coś, do czego nie jesteśmy przekonani - szkoda energii. Jeśli chodzi o pandemie, to że tak powiem, wręcz spadła mi z nieba, ha ha. Moja książka jest w sprzedaży tylko internetowej, więc to, że księgarnie są zamknięte mi nie przeszkadza. Dla mnie czas pandemii okazał się szansą na lepszą promocję. Gdybym wydała Hrabiego w wydawnictwie i miałby teraz swoją premierę….no cóż… rwałabym teraz swoje ostatnie włosy….. ;)

3) Pytanie między nami kobietami: lubi Pani swojego głównego bohatera, tytułowego Hrabiego?

Świetne pytanie! Czy go lubię? Tylko na kartach książki. W życiu prywatnym byłby nie do zniesienia! Sama się czasem zastanawiam skąd biorą się stereotypy facetów w romansach. Co sprawia, że kobiety lubią tych mrocznych, niebezpiecznych mężczyzn. Przecież w rzeczywistości nie poślubiamy takich facetów. Chcemy żeby byli mili, czuli i kochający. A w książce mamy takiego…hm… Diabła! Oczywiście on jest pociągający i chętnie, że tak powiem spędzę z nim wieczór, a nawet sobie o nim pomarzę, ale to by było na tyle. Zbyt władczy i skomplikowany typ. ;)

4) Świetny pomysł z tymi ubrankami dla książek. Czy trudno wykonać taką ozdobę?

Wiecie jak to jest z pomysłami. Wpadnie coś do głowy i się tam kołacze nie dając nam spokoju. Ja bardzo chciałam, żeby to wydanie było na maxa osobiste. Jak już się za to wzięłam - chciałam zrobić to na 100% i dać z siebie wszystko. Przyznam, że pierwsza wersja ubranka przypominała bardziej prezent na święta niż eleganckie opakowanie i było przy tym trochę gimnastyki. Ale, powoli, powoli i w końcu powstała wersja która mnie satysfakcjonowała. Czy trudno jest je wykonać? Żeby nie kłamać - jest z tym trochę zachodu… Ale ważne, że jest efekt i podoba się czytelnikom :)

5) Czy może nam Pani zdradzić kiedy możemy spodziewać się kolejnego tomu?

 Już nie mogę się doczekać by zacząć pisać kolejną część. Z całego procesu wydawniczego wydaje mi się, że akurat pisanie jest najprzyjemniejsze i … najłatwiejsze? Ja wiem, jak to brzmi, ale pisanie jest po prostu pracą twórczą i wymaga zupełnie innego zaangażowania niż chociażby monotonne pakowanie książek :) Zanim zacznę, muszę się jeszcze przekonać jak przyjmie się pierwsza część. Jeśli odzew będzie pozytywny - myślę, że w ciągu pół roku wydam kolejną część. 

Ufff... pierwszy wywiad na blogu za mną. Dziękuję autorce za poświęcony czas, a was zapraszam na jej stronę internetową: https://www.melisa-bel.pl/

Pozdrawiam, 
K. 

3 komentarze:

  1. Książkę mam już za sobą i gorąco ją wszystkim polecam, a wywiad jeszcze bardziej zachęca do jej przeczytania.
    Nie mogę doczekać się kolejnej części. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam w planach tę nowość. Bardzo fajna rozmowa. Dzięki.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że do mnie wpadłeś. Jeśli masz ochotę to zostaw komentarz.
Zapraszam na mojego Facebooka, gdzie organizuję konkursy oraz na Instagrama, na którym zamieszczam zdjęcia książek i nie tylko.