11 lipca 2023

"Zakochana zakonnica" Sylwia Kubik - recenzja przedpremierowa

Na urlopie miałam nie pisać recenzji, ale koło tak dobrej książki ciężko przejść obojętnie. Dlatego usiadłam na chwilkę do laptopa i zapraszam na nowy post."Tu zawsze jest coś do zrobienia. Słowa wypowiedziane jakby mimochodem, miały się okazać prorocze. Była to ulubiona maksyma sióstr profesek, które nieustannie przypominały ją postulantkom, nowicjuszkom, a nawet sobie nawzajem."


Jak tylko zobaczyłam tę książkę w zapowiedziach czułam, że to jest historia dla mnie. "Zakochana zakonnica" to niezwykła książka oparta na faktach, która zabiera czytelnika w fascynującą podróż przez życie pewnej młodej dziewczyny. Jej historia porusza głębokie emocje i dostarcza wielu niezapomnianych chwil.

Główną bohaterką jest Patrycja, która w młodym wieku odkrywa w sobie powołanie do życia zakonnego. Pełna determinacji i oddania, decyduje się na wejście za mury zakonne, oczekując tam spełnienia swojego marzenia. Jednak po przybyciu do zakonu, rzeczywistość okazuje się zupełnie inna od wyobrażeń, jakie miała Patrycja. Autorka w niezwykle sugestywny sposób przedstawia nam zderzenie bohaterki z trudnościami, konfliktami i oczekiwaniami, z którymi musi się zmierzyć w nowym środowisku.

"W zakonie czy poza nim żyją tylko ludzie, a ludzie są różni. W każdym zawodzie."

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek jak to jest być całe dnie za murami zakonu? Lubiłam o tym często czytać, miałam w rodzinie też siostrę zakonną, także temat wydawał mi się być znany. Dlatego z całą pewnością mogę wam polecić książkę Sylwii Kubik. 

Jednym z największych atutów tej książki jest doskonałe pióro autorki, które wciąga czytelnika od pierwszych stron. Szybko można się zżyć z Patrycją, odkrywając jej wewnętrzne przeżycia i emocje. Autorka zręcznie buduje napięcie i trzyma czytelnika w napięciu, wprowadzając różnorodne wątki i zaskakujące zwroty akcji. Opisane wydarzenia są nie tylko ciekawe, ale również głęboko poruszające, prowokujące do refleksji nad własnymi przekonaniami i wyborami życiowymi.

Jedna tylko rzecz nie do końca mi pasuje - tytuł książki. "Zakochana zakonnica" może wprowadzać w błąd czytelników, sugerując, że jest to romans lub lekka obyczajówka. W rzeczywistości, jest to historia pełna treści o głębokim przesłaniu i wartościach, które przekraczają typowe gatunkowe ramy. Może to być powód, dla którego niektórzy czytelnicy nie sięgną po tę książkę, a szkoda. 

Podsumowując, "Zakochana zakonnica" to wartościowa i poruszająca książka, która wciąga od pierwszych stron i nie pozwala oderwać się od lektury. Choć tytuł może wprowadzać w błąd co do charakteru powieści, nie zmienia to faktu, że jest to historia godna uwagi i zasługująca na uznanie. Autorka umiejętnie balansuje pomiędzy emocjami, wzbudzając w czytelniku sympatię i współczucie dla bohaterki. Gorąco polecam tę książkę wszystkim, którzy szukają mocnych, inspirujących historii, które pozostawiają ślad w sercu czytelnika.

To moja ulubiona książka Sylwii Kubik. 

Polecam z całego serca.

Dziękuję Wydawnictwu Filia za egzemplarz książki do recenzji. 


Wydawnictwo: Filia

Data premiery: 12.07.2023

Ilość stron: 350

Moja ocena: 10/10


 

1 komentarz:

  1. Myślę, że dam tej książce szansę - mimo tego, że nie jest do końca w moich klimatach.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że do mnie wpadłeś. Jeśli masz ochotę to zostaw komentarz.
Zapraszam na mojego Facebooka, gdzie organizuję konkursy oraz na Instagrama, na którym zamieszczam zdjęcia książek i nie tylko.