07 lipca 2023

"Flowers" Krystyna Mirek

"Nawet nie znali swoich imion, a połączyło ich niezwykłe przyciąganie."

Zapraszam na nowy post. 


Viola to małżonka prezesa, człowieka o wielkich zasługach. Kamil zaś to młody adwokat, który właśnie osiągnął swój pierwszy zawodowy triumf. Ich spotkanie było przypadkowe, odbyło się z dala od ich domów, nawet nie znali swoich imion. Oboje mieli swoje tajemnice i znaleźli się w punkcie zwrotnym w życiu. Ich jedynym celem było wzajemne wsparcie, pocieszenie, oczywiście zakładali, że nigdy więcej się nie spotkają.

Czy tak się stanie? Czy przypadkowe spotkanie może mieć wpływ na dalsze życie?

"Narcyz nie myśli logicznie. Kieruje się głównie chorymi emocjami i często potrafi stracić wszystko z powodu swoich głupich błędów. Nawet jeśli jego odpowiedzialność za kłopoty jest oczywista  bezdyskusyjna, on i tak jej nie zobaczy. Będzie obwiniał wszystkich dookoła."

Krystyna Mirek w każdej swojej książce umiejętnie ukrywa drugie dno, dotykając trudnych tematów.  Książka, którą wam dzisiaj przedstawiam, to prawdziwa perełka na rynku literatury obyczajowej dotykająca tematu narcyzmu. 

"Flowers" to niezwykle realistyczna powieść, która opowiada historię dwóch ludzi, silnie doświadczonych przez życie. To opowieść o znalezieniu się na życiowym zakręcie, niosącym ze sobą ciężar doświadczeń i traum z przeszłości. Autorka ukazuje toksyczną relację, w której bohaterowie tkwią dla dobra innych, starając się wybaczyć i dać szansę. Książka porusza także potrzebę doświadczenia szczęścia, zapewnienia bezpieczeństwa, akceptacji i stabilizacji. Opowiada o życiu w ciągłym napięciu, strachu i poczuciu odrzucenia, o wywieraniu presji, wyrzutach sumienia i tłumieniu. Jednocześnie historia skupia się na wierzeniu w poprawę, walce o miłość, małżeństwo i rodzinę, oraz potrzebie pomocy, wsparcia i ochrony. Bohaterowie podejmują trudne i ryzykowne decyzje, starając się stawić czoło przeciwnościom i walczyć o własne szczęście.

Książka wzbudza smutek, ale jednocześnie jest napisana w sposób, który sprawia, że czytelnik czerpie z niej przyjemność. Narracja jest płynna i przemyślana, co sprawia, że czytelnik jest pochłonięty od pierwszych stron. Umiejętność poruszenia trudnych tematów przez autorkę, w sposób subtelny i zarazem przekonujący, zasługuje na pochwałę. Książka o narcyźmie jest nie tylko lekturą rozrywkową, ale również zaprasza do zastanowienia się nad własnym życiem i relacjami z innymi.To jest opowieść o odwadze i poszukiwaniu prawdy, bez których życie nie może odnieść sukcesu.

Ta historia dla wielu kobiet może być wskazówką i inspiracją do podejmowania decyzji oraz walki o swoje własne życie. "Flowers" to mądra, czasami smutna i wzruszająca powieść, ale jednocześnie dająca nadzieję. Gorąco polecam przeczytanie tej historii, która dostarczy ogromu emocji i niezapomnianych wrażeń.

Post powstał we współpracy w Wydawnictwem Luna.
Wydawnictwo: Luna

Data premiery: 14.06.2023

Ilość stron: 310

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję, że do mnie wpadłeś. Jeśli masz ochotę to zostaw komentarz.
Zapraszam na mojego Facebooka, gdzie organizuję konkursy oraz na Instagrama, na którym zamieszczam zdjęcia książek i nie tylko.