06 lipca 2023

"Córka z Kuby" Soraya Lane

"Córka z Kuby" to II tom z serii Utracone córki. Jeśli nie czytałeś pierwszego tomu, to niczym się nie przejmuj, bo możesz zacząć od drugiej części. Zapraszam na nowy post.
Dziś chciałabym podzielić się z Wami recenzją książki "Córka z Kuby". To wciągająca powieść, której historia rozwija się równolegle na dwóch płaszczyznach. Główna bohaterka, nie wahając się ani chwili, postanawia odkryć swoje korzenie. Właśnie ta determinacja w poznawaniu tajemnic swojej rodziny sprawia, że ​​ta książka mnie tak poruszyła.

Claudia, bo o niej mowa, zrezygnowała z kariery w finansach, co nie spotkało się z aprobatą jej rodziców i jej narzeczonego. Kobieta czuła, że to nie jest jej droga. Dzień spotkania w kancelarii prawniczej w Londynie był początkiem jej nowej historii. Kobieta otrzymała dwa tropy, dzięki którym ma szansę odkryć pochodzenie jej babci. Cała ta historia zaprowadziła ją aż na Kubę, a tam.... nie zdradzę co się zdarzyło. 

Tak jak wspominałam fabuła toczy się dwutorowo. W międzyczasie cofamy się w lata pięćdziesiąte XX wieku i poglądamy życie rodziny potentata cukrowego. Bardzo zaciekawił mnie też wątek miłosny, ale nic więcej wam nie zdradzę.

"Jedno Claudia wiedziała o sobie na pewno: zawsze zależało jej na poznaniu prawdy, jakakolwiek miała się okazać. Więc jeśli w historii jej rodziny ze strony matki kryły się jakieś tajemnice, zrobi, co w jej mocy, by je odkryć."


Bardzo polubiłam styl pisania Soray Lane. Czytając "Córkę z Kuby", można poczuć się jak na wakacjach. Przenosimy się na tropikalną wyspę, odkrywamy tajemnice rodzinne i jednocześnie delektujemy się klimatem Kuby. To festiwal prawdziwych smaków i zapachów.

Jednym z głównych atutów tej serii książek jest jej autentyczność i pokazanie prawdziwego życia. Historie, które odkrywamy w trakcie lektury, są pełne prawdziwych ludzkich dramatów, radości, miłości i bólu.

"Córka z Kuby" to druga część serii, a ja nie mogę się doczekać kolejnej historii, jaką opisze autorka. Na stronie empik.com wypatrzyłam już "Córkę z Grecji". 

Jeśli podobają Ci się historie, które nie tylko poruszają, ale także odkrywają tajemnice rodzinne i kulturowe, to ta powieść jest dla Ciebie. Polecam Cię do sięgnięcia po "Córkę z Kuby" i zanurzenia się w tej fascynującej opowieści.

A Ty czytałeś/aś tę książkę? Jakie są Twoje ulubione powieści, w których bohaterka odkrywa tajemnice rodzinne? Daj mi znać w komentarzu! 

Post powstał we współpracy w wydawnictwem Albatros.


Wydawnictwo: Albatros
Data premiery: 14.06.2023
Ilość stron: 350
Moja ocena: 9/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję, że do mnie wpadłeś. Jeśli masz ochotę to zostaw komentarz.
Zapraszam na mojego Facebooka, gdzie organizuję konkursy oraz na Instagrama, na którym zamieszczam zdjęcia książek i nie tylko.