18 lipca 2022

"Potyczki w raju" Angie Hockman

Po raz pierwszy na wakacjach nie mamy pogody, więc trzeba było się ratować książką. Przeczytałam "Potyczki w raju" - czy to był dobry wybór? Zapraszam na nowy post. 


Dwoje wrogów. 

Jeden awans. 

Czy będą zdolni oprzeć się miłości w raju? 

Henley Evans to typowa karierowiczka, dla której najważniejsza jest praca. Już od dawna nie wie co to jest czas wolny, rzadko robi coś dla siebie, dla rodziny, nie ma faceta. Wygląda na to, że taki stan będzie trwał wiecznie, gdyż na horyzoncie pojawia się możliwość awansu w firmie. Jedyną przeszkodą do upragnionego stanowiska stanowi Graeme, jej największy wróg, pracujący zdalnie kierownik działu social mediów. Okazuje się, że on jest jej jedynym konkurentem w walce o awans. Tych dwoje szczerze nie pała do siebie sympatią, więc zapowiada się ostra walka.

Henley i Graeme zostają wysłani na wspólną dwutygodniową delegację statkiem, gdzie mają okazję bliżej się poznać. Co wydarzy się podczas rejsu? Do czego są zdolni bohaterowie, żeby dostać awans?

"Ja mu jeszcze pokażę. Pokażę im wszystkim. Będę musiała wymyślić tak wystrzałową propozycję, że będą jej szukać w kosmosie." 


Jeśli lubicie czytać komedie romantyczne to "Potyczki w raju" powinny się wam spodobać. Z książką spędziłam miłe chwile, czasami śmiejąc się pod nosem. Z tej historii mógłby powstać niezły film. Ogromnym atutem książki jest wakacyjna sceneria, w jakiej rozgrywa się cała fabuła. Szczególnie jeśli czytasz ją w deszczu - można zatęsknić za plażą, słońcem i przepięknymi widokami wyspy Galapagos.

Bardzo podobał mi się wątek dotyczący ochrony środowiska i pokazania zagrożonych wyginięciem gatunków. Wszystko zostało bardzo zgrabnie wplecione w fabułę. 

Jest to debiut literacki, moim skromnym zdaniem bardzo udany. Autorce udało się stworzyć fantastycznych głównych bohaterów, którym czytelnik od początku kibicuje. Bawiłam się świetnie, wprawiłam się w cudowny nastrój, autentycznie poczułam się jak... w raju. 

Polecam na wakacje, i nie tylko. 

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję Wydawnictwu LunaWydawnictwo: Luna

Data premiery: 07.07.2022

Ilość stron: 368

Moja ocena: 8/10Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję, że do mnie wpadłeś. Jeśli masz ochotę to zostaw komentarz.
Zapraszam na mojego Facebooka, gdzie organizuję konkursy oraz na Instagrama, na którym zamieszczam zdjęcia książek i nie tylko.