17 lipca 2022

"Lato do wynajęcia" Karolina Wilczyńska

Polecam Wam serdecznie świetną wakacyjną powieść! Zapraszam na nowy post.


Kilka słów o fabule:

Co można robić kiedy jest się już samotnym seniorem i wydawałoby się, że wszystko co dobre już za nami? Jedni siedzą w domu i rozmyślają o tym co było, a inni biorą sprawy w swoje ręce i nie pozwalają sobie na nudę. 

Melania, Wiesia, Irena, Józef i Kazimierz należą do tej drugiej kategorii. Seniorzy w ciagu roku uczestniczą w zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku, dzięki czemu uczą się nowych rzeczy, a jednocześnie mają okazję się ze sobą spotykać. Jednak gdy nadchodzą wakacje, nasi bohaterowie wpadają w lekką melancholię czym się zająć podczas lata. Melania wpada na niezwykle zwariowany pomysł i proponuje, by zaoferowali swoje towarzystwo do wynajęcia. Mimo początkowego sprzeciwu pomysł dochodzi do skutku i nawet znajdują się rodziny, które ich wynajmują.

Autorka podzieliła losy seniorów na poszczególne rozdziały i dzięki temu, wiemy dokładnie gdzie kto pojechał i jakie spotkały go przygody. 

"Tylko ty sam możesz to zrobić. Jeżeli chcesz być wysportowany, to trenuj. Walcz o siebie, o swoje pragnienia i nie pozwól, żeby inni podcinali ci skrzydła. Tylko pamiętaj, że nic samo się nie zrobi. Trzeba siły, woli i pracy, żeby osiągnąć cel."


Moje odczucia

Jeśli zastanawiasz się jaką książkę wziąć na urlop, a chcesz się zrelaksować przy czytaniu to gorąco Ci polecam "Lato do wynajęcia". Co ważne - nie jest to tylko słodka letnia opowieść, ale także książka niosąca za sobą przesłania i dająca do myślenia. Po przeczytaniu można, a nawet trzeba, spojrzeć na siebie z boku, na to jak my zachowujemy się na wakacjach, na to jakie sobie ustaliliśmy priorytety w życiu. Bardzo podobał mi się pomysł autorki na fabułę - zaczęłam się nawet zastanawiać, czy taka sytuacja jest możliwa w życiu. Ileż jest obok nas samotnych starszych osób, które nie mają rodziny, a które mogą nam przekazać wiele ważnych myśli. Czy w prawdziwym życiu ktoś zdecydowałby się wynająć seniora do towarzystwa?

"Muszę wam powiedzieć, że pies jest bardzo dobrym partnerem do rozmów. Chyba nikt w życiu tak uważnie mnie nie słuchał."

Czytałam wiele książek Karoliny Wilczyńskiej i "Lato do wynajęcia" to mój nr 1. Lekka, przyjemna, mądra, optymistyczna i podnosząca na duchu opowieść dla czytelników w każdym wieku. Gwarantuję, że na waszej twarzy ukaże się uśmiech, a losy bohaterów wciągną was, że będziecie chcieli wiedzieć, jak to się skończy. 

Polecam!


Zapraszam do odsłuchania rozmowy z autorką:

FB: https://www.facebook.com/100044462836365/videos/594238078979338

YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=MjawuHQAuT4


Post powstał we współpracy z wydawnictwem Czwarta Strona


Wydawnictwo: Czwarta Strona

Rok wydania: 2022

Ilość stron: 320

Moja ocena: 10/10

2 komentarze:

  1. Znam już twórczość Wilczyńskiej także i po tą książkę z przyjemnością sięgnę.

    OdpowiedzUsuń
  2. Brzmi ciekawie. Chyba spodoba mi się ta ksiażka

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że do mnie wpadłeś. Jeśli masz ochotę to zostaw komentarz.
Zapraszam na mojego Facebooka, gdzie organizuję konkursy oraz na Instagrama, na którym zamieszczam zdjęcia książek i nie tylko.