03 stycznia 2021

Zapowiedzi książkowe.... STYCZEŃ 2021

Dzień dobry!

Nowy rok, nowe książki :) Zapraszam na mój przegląd premier styczniowych. Data premiery: 13.01.2021
Wydawnictwo: Skarpa Warszawska
Autor: Adrian Bednarek
Tytuł: "Zły człowiek" 

Opis: To miał być najpiękniejszy dzień w jego przestępczym życiu. Gdy po ślubie całe życie Sebastiana wali się jak domek z kart, mężczyzna postanawia dowiedzieć się kto za tym stoi. Doskonale wie, że w świecie mafijnych porachunków i nielegalnych interesów nie wolno ufać nikomu. Krąg podejrzanych ciągle się powiększa, a prawda ukryta jest o wiele głębiej niż się wydawało. Cierpienie i ból mają swoją cenę. Gdy nie ma się już nic do stracenia, wszystkie chwyty są dozwolone....


Data premiery: 13.01.2021
Wydawnictwo: Świat Książki
Autor: Kristin Hannah
Tytuł: "Firefly Lane"

Opis: Kate i Tully od dziecka wspólnie zmagały się z problemami, które zsyłał im los. Czy zdołają uratować swoją przyjaźń, której fundamenty skruszyła zdrada? 
Niespokojne lato 1974... Kate Mularkey pogodziła się ze swoim miejscem w łańcuchu pokarmowym społeczności ośmioklasowej szkoły. Nagle, ku jej zdumieniu, najfajniejsza dziewczyna świata wkracza na scenę i chce się z nią zaprzyjaźnić. Tully Hart ma wszystko - piękno, mózg, ambicje. Z pozoru różnią się tak bardzo, jak tylko dwie osoby mogą się różnić. Kate jest skazana na wieczne pozostawanie tą niefajną i ma kochającą rodzinę, która zawstydza ją na każdym kroku. Tully otoczona chwałą i nimbem tajemnicy, kryje sekret, który ją niszczy. Zawierają pakt i zostają najlepszymi przyjaciółkami na zawsze; nim minie lato, stają się Tully-i-Kate, jednym, nierozłącznym bytem. 
Tak rozpoczyna się spektakularna powieść, zekranizowana w formie serialu dostępnego na platformie Netflix. Dziewczęta z Firefly Lane to przejmująca, cierpka opowieść o dwóch kobietach i przyjaźni, kta stanowiła oś ich życia. Przez trzydzieści lat Tully i Kate podnoszą się na duchu, ratując przyjaźń przed sztormami - zazdrością, wściekłością, zranieniem, żalem. I gdy już myślą, że nic im nie jest straszne, jeden akt zdrady rujnuje ich relacje, wystawiając odwagę i przyjaźń kobiet na ostateczną próbę.
Data premiery: 13.01.2021
Wydawnictwo: Świat Książki
Autor: Kate Furnivall
Tytuł: "Ocalone"

Opis: Niemcy, 1945. Klara Janowska oraz jej córka Alicja tygodniami wędrują do obozu wysiedlonych w Graufeld. W brudzie, o głodzie, idą razem z 3200 innymi osobami, lecz nie narzekają. Przetrwały i zrobią wszystko, aby wrócić do domu. Na miejscu Klara rozpoznaje jednego z obozowych strażników. Rozpoczyna się gra w kotka i myszkę. On zna jej tajemnicę - wie, co w czasie wojny zrobiła, aby ocaić córkę. Zna jej prawdziwą tożsamość. Jedno z nich musi zginąć... Data premiery: 13.01.2021
Wydawnictwo: Skarpa Warszawska
Autor: Agnieszka Lis
Tytuł: "Pozory"

Opis: Tomek to młody pracownik korporacji, który każdego dnia zmaga się nie tylko z presją otoczenia, ale także z własnymi słabościami. Koleżanki i koledzy z pracy nie ułatwiają mu życia, odreagowując trudy codzienności. Gdy niespodziewanie dla siebie i innych mężczyzna znajduje nić porozumienia z Anną, na horyzoncie pojawia się widmo konieczności pracy zdalnej. Jaką historię skrywa Tomek i jak przymus odseparowania wpłynie na jego relacje z innymi? Czy w świecie, który stale pędził do przodu i nagle się zatrzymał jest miejsce na rozmowę, przyjaźń i miłość?Data premiery: 13.01.2021
Wydawnictwo: Pascal
Autor: Edyta Świętek
Tytuł: "Ta sama rzeka"

Opis: Czy można wejść dwa razy do tej samej rzeki?

Małgorzata odlicza dni do momentu, kiedy będzie mogła opuścić męża. Jej związek, choć na pozór idealny, przepełniony jest strachem i przemocą, a małżeńskie więzy podtrzymuje tylko troska o niepełnoletniego syna. Całkowicie uzależniona od męża, jedynie w pracy czuje się spełniona i potrzebna. Gdy do biura zostaje przyjęty nowy pracownik, Małgosi szybciej bije serce. Ma wrażenie, jakby znała Darka od zawsze. Dwójka szybko znajduje wspólny język i nawiązuje bliższą znajomość. Łączy ich wiele, a najbardziej: nieszczęśliwa miłość. Ona ma męża tyrana, on - chorą żonę, której nie kocha. Oboje wiedzą, że razem mieliby szansę na upragnione szczęście, jednak kierując się dobrem swoich rodzin, postanawiają zakończyć relację zanim będzie za późno... Czy uda im się zapomnieć o łączącym ich uczuciu? W jaki sposób maskuje się przemoc domowa? Czy małżeństwo bez miłości jest odpowiedzialną decyzją? Czy geny wpływają na nasze relacje? Opowieść, która wbrew wszystkiemu daje nadzieję. 
Data premiery: 14.01.2021
Wydawnictwo: Edipresse Książki 
Autor: Anna Sakowicz
Tytuł: "Zatrzymać czas" (III tom Plan Agaty)

Opis: Agata rodzi synka i ma plan na życie: wyjść za mąż za Emila i schudnąć. Nie jest jednak pewna swoich emocji i kiedy wreszcie postanowi być bardziej zdecydowana w swoich wyborach, pojawiają się kłopoty... Życie mocno da się we znaki również Poli, młodszej z sióstr Żółtaszek, która zaczyna myśleć o dziecku. Jako osoba z niepełnosprawnością zdaje sobie z zagrożenia, nie spodziewa się jednak, że relacje ze Sławkiem mocno się skomplikują, kiedy mężczyzna zabierze ją do ośrodka adopcyjnego. 
Akcja książki obfituje w zabawne, ale i wzruszające momenty. Są aresztowania, seanse uzdrawiające, pogoń za wychowaną domu dziecka, rozstania i powroty... Agata i Pola próbują żyć po swojemu, chcą być szczęśliwe i spełnione, ale oczywiście nigdy nic nie dzieje się według planu. Najlepiej więc byłoby zatrzymać czas, kiedy wreszcie zaczęło się układać 


Data premiery: 20.01.2021 (wersja papierowa)
Wydawnictwo: Dlaczemu
Autor: Michał Krawczyk
Tytuł: "Przepadek? Nie sądzę"

PATRONAT MATKI KSIĄŻKOHOLICZKI

Moja opinia KLIK

Opis: Agata jest początkującą aktorką. Porzucona przez partnera przestaje wierzyć w miłość. Rysiek jest magnesem na pechowe zdarzenia. Życiowa zła passa prowadzi go w zupełnie innym kierunku niż wymarzona droga rozwoju osobistego, miłości i romantyczności. Obydwoje porzucają dotychczasowe miejskie życie i wyruszają w poszukiwaniu szczęścia. Chociaż się nie znają to ich drogi krzyżują się w Żyworódce, miejscowości tylko z pozoru spokojnej. Zaskakująca historia pełna niespodzianek i humoru. To komedia obyczajowa o poszukiwaniu szczęścia. Czy splot komicznych wydarzeń z udziałem lokalnej społeczności pozwoli głównym bohaterom na odnalezienie miłości i spokoju? Czy Agata i Rysiek znajdą swoje miejsce na Ziemi? Ne nie dzieje się przez przypadek, a wszystko zdarza się po coś. 


Data premiery: 20.01.2020
Wydawnictwo: Muza
Autor: Louise Gandlish
Tytuł: "Tuż za ścianą"

Opis: Trzymający w napięciu domestic thriller o przewrotnej fabule, po którym zadacie sobie pytanie: Czy można tak bardzo znienawidzić sąsiada, żeby posunąć się do zabójstwa?

Podmiejska ulica Lowland Way to spełnienie idyllicznego snu. Przepiękne rezydencje, życzliwi sąsiedzi, wspólne zabawy dla dzieci w każdą niedzielę. Ale Darren i Jodie, którzy wprowadzają się do jednego z domów, z nikim się nie liczą. Puszczają w nocy głośną muzykę, zaczynają nieudolny remont i handlują na swojej posesji używanymi samochodami. Wkrótce atmosfera staje się napięta i konflikt wisi w powietrzu. A potem pewnego sobotniego ranka dochodzi do tragedii, która wstrząsa lokalną społecznością. Podczas gdy policja szuka przyczyny śmiertelnego wypadku, zaczynają padać oskarżenia i okazuje się, że każdy ma coś do ukrycia. Detektywi po kolei przesłuchują mieszkańców, którzy zwierają szyki i zgodnie twierdzą, że winny jest Darren Booth. Ale jest pewien problem. Policja im nie wierzy. 


Data premiery: 20.01.2021

Wydawnictwo: Filia 

Autor: Marta Obuch

Tytuł: "Do trzech chłopców sztuka"

Opis: Brodacz i brunetka, wszechmocny paralizator (nie: wibrator) i dużo dobrego humoru. A to ci heca! Najnowsza komedia kryminalna Marty Obuch sprawi, że wyskoczysz ze szpilek! 
Matylda odkrywa zdradę męża i postanawia rzucić żywot kury domowej i zacząć się łajdaczyć. Jako lekarz medycyny widziała do tej pory wiele męskich członków - sztywnych, owszem, ale ich właściciele byli rzetelnie martwi. Czas to zmienić! Niestety, w tym samym momencie pada trupem i jej małżonek, a wszystkie dowody wskazują na nią. Matylda spotka w międzyczasie swojego kolegę z dawnych lat, kiedyś pryszczatego wyrostka Tymoteusza Piątka zwanego Tytą, który jest dorodnym i brodatym taksówkarzem. Tyta porzucił niedawno pracę w policji, a komisarz Marchewka, prowadzący śledztwo w sprawie morderstwa, to jego dobry przyjaciel. Towarzystwo stara się rozwikłać sprawę najpierw we trójkę, a później w czwórkę, bo do zespołu dołącza dorodna policjantka Jadźka, osoba zupełnie nieprzewidywalna, wyposażona w paralizator, który odpala przy byle okazji i pieści nim nie tylko przestępców. Data premiery: 27.01.2020
Wydawnictwo: Muza
Autor: E.G.Scott
Tytuł: "Dlaczego właśnie ja"

Opis: Elektryzująca opowieść o Charlotte, która po zniknięciu jej chłopaka zostaje uwikłana w zagadkę śmierci obcej kobiety. Charlotte jest byłą neurochirurżką, która wraz ze swoją przyjaciółką Rachel, kobietą po przejściach, prowadzi gabinet akupunktury i masażu. Udziela się na czacie dla ofiar traumy, gdzie daje wsparcie innym kobietom, ale też je otrzymuje. Ma również chłopaka, Petera, rzekomo agenta specjalnego, o którym sama niewiele wie. Peter nalega, aby ich związek pozostał całkowitą tajemnicą. Dlatego kiedy Peter znika bez słowa, Charlotte obawia się zgłosić na policji jego zaginięcie. 

Kilka tygodni później policja kontaktuje się z nią w sprawie identyfikacji zwłok. Przekonana, że chodzi o ukochanego, Charlotte jedzie do kostnicy i z ulgą stwierdza, że leżące na stole ciało nie należy do Petera, lecz do nieznajomej kobiety. Ulga szybko ustępuje miejsca konsternacji, a potem przerażeniu, gdy Charlotte uświadamia sobie, że policja interesuje się nią jako jedną z podejrzewanych.

Dlaczego ofiara wskazała Charlotte jako kontakt w nagłych wypadkach? Chodzi o zemstę? A może to ostrzeżenie? Jakie miejsce w tym wszystkim zajmuje Peter? Charlotte rozpoczyna wyścig z czasem - musi poznać prawdę na temat zamordowanej kobiety i dowiedzieć się, co je łączyło. To, co odkryje, przejdzie jej najśmielsze wyobrażenia. Data premiery: 27.01.2020
Wydawnictwo: Albatros
Autor: Nicholas Sparks
Tytuł: "Powrót"

Opis: Ukrywający się przed światem lekarz i dwie kobiety, których sekrety zmienią jego życie... 

Trevor Benson nie zamierzał wracać do miasteczka New Bern w Karolinie Północnej. Głownie dlatego, że nie przewidział, że podczas misji wojskowej, gdzie był lekarzem, dojdzie do tak strasznego wypadku jak ten, w którym został ranny. A wtedy stara, odziedziczona po dziadku chata, wydała mu się idealnym schronieniem. Trevor zdecydowanie nie przewidział też, że w New Bern znajdzie kogoś, kto poruszy jest serce. Kiedy jednak spotyka Natalie, zastępczynię miejscowego szeryfa, nie może przejść obok niej obojętnie. Ale nawet gdy wydaje się, że Natalie odwzajemnia jego uczucia, nadal pozostaje zadziwiająco odległa... A Trevor zastanawia się, co kobieta ukrywa. Jego pobyt w New Bern dodatkowo komplikuje obecność ponurej nastolatki, Callie, która mieszka w przyczepie kempingowej przy drodze. Trevor ma nadzieję, że Callie wie coś o tajemniczej śmierci jego dziadka i za wszelką cenę próbuje wyciągać od niej wskazówki, które mogłyby rzucić na nią nowe światło. Nieustępliwa chęć poznania prawdy pozwoli Trevorowi zrozumieć prawdziwe znaczenie miłości i przebaczenia. I da mu ważną lekcję - o tym, że w życiu, aby iść naprzód, często musimy wrócić do miejsca, w którym wszystko się zaczęło. Mistrz romantycznych historii powraca!

Data premiery: 27.01.2020
Wydawnictwo: Otwarte
Autor: JP Delaney
Tytuł: "W błogiej nieświadomości"

Opis: Pewnego dnia Pete Riley otwiera drzwi nieznajomemu człowiekowi. Ten przedstawia się jako Miles Lambert i oznajmia, że dwuletni Theo - syn Pete'a i jego partnerki Maddie - nie jest ich dzieckiem. Pete i Maddie oddaliby wszystko, aby ta druzgocąca wiadomość okazała się nieprawdziwa, jednak badania ją potwierdzają. W jednej chwili spokojne i ułożone życie pary zamienia się w koszmar. Wszystko, co dotychczas Peter i Maddie uważali za oczywiste, okazuje się fałszem. Są jednak zbyt wstrząśnięci, by zauważyć niebezpieczeństwo, które dopiero nadchodzi...

Jakie sekrety kryje posiadłość Lambertów?
Czy Pete i Maddie mogą sobie ufać?
Jaką cenę zapłacą za bezpieczeństwo swojej rodziny?
Data premiery: 27.01.2020
Wydawnictwo: W.A.B
Autor: Marta Kisiel
Tytuł: "Dywan z wkładką"

Opis: Dywan z wkładką to zwariowana komedia kryminalna. A miało być tak pięknie. I było, dopóki pewnego dnia z lodówki Trawnych nie zaczęły wydobywać się odgłosy miłosnych uciech od sąsiadki z naprzeciwka. Mąż Tereski, zamiast remontować rzeczową kuchnię, zdecydował się kupić prawie dom na wsi. Skuszona wizjami kawy na tarasie z widokami na nieskażoną ręką człowieka przyrodę Tereska na przeprowadzkę ochoczo przystała. Sielsko było jednak tylko do momentu znalezienia w lesie dywanu - z wkładką w postaci trupa.
Data premiery: 27.01.2020
Wydawnictwo: Filia
Autor: Charlie Donlea
Tytuł: "Dom samobójców"

Opis: To nie była banda dzieciaków igrająca z ogniem. To była cholerna rzeź. Internat pełen tajemnic, podwójne morderstwo sprzed roku i samobójstwa wśród tych, którzy przeżyli.
Rok temu na terenie prestiżowej szkoły z internatem doszło do straszliwej rzezi. W starym domu nauczycielskim zamordowano dwóch uczniów. 
Wiele pytań pozostaje bez odpowiedzi. Miedzy innymi to, dlaczego niektórzy z uczniów, którzy przeżyli tamtą przerażającą noc, wracają do opuszczonego domu i odbierają sobie życie? Rekonstruktor sądowy Rory Moore i partnerujący jej psycholog Lane Phillips próbują odkryć prawdę. Czy uda im się opracować profil psychologiczny sprawcy, zanim będzie za późno?
 

PREMIERY KSIĄŻEK DLA DZIECI - serie, które czytam od samego początku z córką

Data premiery: 04.01.2021
Wydawnictwo: Znak 
Autor: Anne Goscinny
Tytuł: "Lukrecja i dziwny świat dorosłych"

Opis: Dorośli są strasznie dziwni! Nagle zaczęło im odbijać na punkcie wieku. Myślą, że jak założą T-shirt i trampki, to będą o dwadzieścia lat młodsi. Babcia Scarlett w tym szaleństwie nawet zniknęła na kilka dni i nikt nie mógł jej znaleźć! Tylko ja w tej rodzinie jestem poważna. A do tego mam poważne problemy, bo czy można się zakochać w dwóch chłopakach jednocześnie? I dorosłe plany - wypad na weekend za miasto z najlepszymi przyjaciółkami. Brzmi super, co nie? Jeszcze tylko muszę przekonać do tego mamę....

W świecie dorastającej Lukrecji rządzą kobiety - zwariowane, mądre, niezależne. Za sznurki pociąga mama, ale tylko w czasie wolnym od bycia adwokatką (świat sam się nie naprawi, prawda?), a domowe steru często przejmuje babcia Scarlett, która organizuje wystawne przyjęcia (z bąbelkami!). Choć i tak najwięcej do powiedzenia ma właśnie Lukrecja. 

Mikołajek pękałby ze śmiechu!Data premiery: 27.01.2021
Wydawnictwo: Wilga
Autor: Agnieszka Mielech
Tytuł: "Emi i tajny klub superdziewczyn. Dookoła świata. Nowy Jork"

Opis: To już druga wyprawa Emi i Tajnego Klubu Superdziewczyn do Stanów Zjednoczonych, tym razem do Nowego Jorku. A wszystko dzięki temu, że profesor Kaganek dotrzymuje obietnicy i po krótkiej rozłące przyjaciele znów są razem. W stolicy świata zrealizują nową tajną misję, której stawką będzie bezpieczeństwo pewnego odważnego czworonoga. Dołącz do Anieli, Flory, Faustyny, Franka oraz Emi i zwiedzaj miasto, które nigdy nie zasypia. Odwiedź Times Square, Central Park, Broadway i Piątą Aleję. To będzie wyjątkowa eskapada.

Dajcie znać, czy coś was zaciekawiło w moim zestawieniu?
 

5 komentarzy:

 1. Przede wszystkim czekam na pana Sparksa, ale również inne tytuły przykuły moją uwagę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kilka fajnych tytułów zauważyła i mam nadzieję na ich przeczytanie.

  OdpowiedzUsuń
 3. O rany tyle dobroci do przeczytania... Gdzie kupię czas?

  OdpowiedzUsuń
 4. Z tej listy 6 chętnie przeczytałabym

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że do mnie wpadłeś. Jeśli masz ochotę to zostaw komentarz.
Zapraszam na mojego Facebooka, gdzie organizuję konkursy oraz na Instagrama, na którym zamieszczam zdjęcia książek i nie tylko.