31 grudnia 2020

"Gaja" Karolina Wójciak - patronat Matki Książkoholiczki

174/2020

Gaja to III tom niesamowitej serii "Powrót". Autorka w ciągu kilku miesięcy wydała sama całą serię, dzięki czemu my czytelnicy nie musieliśmy czekać na dalszy ciąg historii. Jeśli wahacie się czy kupić, to polecam z całego serca.


Ten tom koncentruje się głównie wokół Gai oraz jej matki, która okazała się kimś innym. 

Co tutaj się działo!!! Sekret goni sekret, po kolei odkrywane są tajemnice rodziny. Gaja ma pomoc w osobie policjanta Antka, dzięki czemu nie jest sama w tym wszystkim. 

Niewiarygodne co się mogło wydarzyć w dwóch domach w sąsiedztwie.... Ile zła może zrobić jedna rodzina... Jak Gaja poradzi sobie z traumą tego co się działo....

"Chciałam wierzyć, że świat jest dobry, że nie da się nagrzeszyć i uniknąć kary, ale jednak się myliłam. Układy, kłamstwa, zbrodnie, porozumienia i skróty - tak mogłam podsumować swoje otoczenie."


Autorka też skupia się na Erneście, który wrócił do Afganistanu. Sceny z jego życia to jak film sensacyjno - wojenny, czytałam w takim napięciu co się wydarzy. Nie byłam wielu rzeczy świadoma, autorka otwiera nam oczy, a pisze po głębokim research-u, także nie jest to zwykła fikcja literacka.


"To nie nasza wojna. Nie jego ani nie moja. On nie miał wyjścia, bo się tu urodził, za to ja zgłosiłem się sam, by reprezentować swój kraj. Jednak gdy byłem w akcji, bojąc się o swoich ludzi i o samego siebie, widząc, jak życie ulatnia się w sekundę, pojawiały się w mojej głowie pewne wątpliwości..."


Bałam się tego tomu, jak autorka zakończy serię, a robi to po mistrzowsku. Łezka mi się zakręciła... Nic więcej nie mogę napisać, to jest III tom, jestem przekonana, że kto przeczytał "Bruna", przeczyta też "Ernesta" i "Gaję", nie da się inaczej. 


"Są ludzie nazywani psychopatami, a zło, które wyrządzają, siedzi w nich bardzo głęboko. To kwestia psychiki i tego nie da się łatwo zatrzymać."

Cała seria to niezwykłe połączenie gatunków literackich, dzięki czemu każdy czytelnik znajdzie coś dla siebie. Jest tak rodzinny dramat, miłość, trudne decyzje, momentami thriller, ale przede wszystkim kryminalna zagadka. Doceniam bardzo fakt, że autorka opisała trudne życie żołnierzy w Afganistanie i to jak ich praca wpływa nie tylko na nich. Na końcu w rozdziale "od autora" nie znajdziecie tylko standardowych podziękowań, ale także wiele mądrych spostrzeżeń i wniosków. Uwielbiam książki Karoliny za to, że są inne.... Wszystko ma jedną spójną całość, czyta się to błyskawicznie.... Autorka to diament na rynku literackim. Jeśli nie znacie - to koniecznie przeczytajcie jej książki. Gwarantuję, że się nie zawiedziecie. 

Za możliwość patronowania i egzemplarz do recenzji dziękuję autorce. Zapraszam na jej stronę

https://www.karolinawojciak.com/


Wydawnictwo: Karolina Wójciak

Rok wydania: 2020

Ilość stron: 460

Moja ocena: 10/10


1 komentarz:

Dziękuję, że do mnie wpadłeś. Jeśli masz ochotę to zostaw komentarz.
Zapraszam na mojego Facebooka, gdzie organizuję konkursy oraz na Instagrama, na którym zamieszczam zdjęcia książek i nie tylko.