27 czerwca 2024

"Glass Hills" Anna Szczypczyńska

Dzisiaj polecę wam książkę idealną na urlop. Miałam ten zaszczyt napisać do niej rekomendację na skrzydełko okładki. Zapraszam na nowy post. 


Góry czy morze? Odwieczne pytanie! 😊 Polska jest tak piękna i różnorodna, że warto poznać każdy jej zakątek. Po przeczytaniu tej książki mam ogromną ochotę pojechać w Karkonosze i zobaczyć te malownicze krajobrazy na własne oczy.

"Glass Hills" to fascynująca opowieść o starciu dwóch różnych światów. Mila, zakochana w górach, uważa Szklarską Porębę za swoje miejsce na ziemi. Jednak jej spokój zostaje zakłócony przez deweloperów, którzy w tym urokliwym zakątku stawiają nowoczesne apartamentowce. Alex, młody deweloper odpowiedzialny za projekt „Glass Hills”, przybywa do Szklarskiej Poręby, by pracować w firmie swojego ojca.

Na jego drodze staje Mila, która nie znosi tego „Buca z Warszawy” za to, że zaczyna budować apartamentowce w jej ukochanej miejscowości. Ich pierwsze spotkanie jest pełne napięcia, a różnice w poglądach wydają się nie do pogodzenia. Jednak czy mimo tych sprzecznych wizji może między nimi narodzić się uczucie? Czy Mila przekona Alexa do piękna i tradycji Karkonoszy, a może Alex odkryje w Mili coś, czego dotąd nie dostrzegał? Czy mimo sprzecznych poglądów między nimi może narodzić się uczucie?

"Każdy ma takie miejsce. Ty też kiedyś swoje znajdziesz. Kiedy zapytał ją, po czym je rozpozna, bez wahania odpowiedziała: To się po prostu wie. Czujesz to, gdy tam jesteś. A kiedy cię tam nie ma, tęsknisz. Wiesz, że musisz wrócić".

„Glass Hills” to ciepła i klimatyczna powieść, której akcja toczy się w malowniczej Szklarskiej Porębie, w sercu hipnotyzujących Karkonoszy. Autorka oczarowuje przepięknymi opisami górskiego krajobrazu, lokalnych tradycji i architektury, tworząc pełną uroku historię, która wciąga od pierwszych stron. To książka, która wzrusza, bawi i pozwala czytelnikowi zanurzyć się w piękno tamtejszych scenerii.

Fabuła toczy się wokół konfliktu między miłością do natury a nowoczesnym podejściem do rozwoju. Mila to dziewczyna, która zawiodła się na ludziach, dlatego woli być niezależna i nie wpuszcza nikogo do swojego życia. Alex, z kolei, to rodowity warszawiak, który ceni wygodę i nowoczesność. Praca w firmie ojca spędza mu sen z powiek, a szansa na samodzielne poprowadzenie projektu w Szklarskiej Porębie wydaje się idealną okazją do udowodnienia swoich umiejętności.

Spotkanie Mili i Alexa to zderzenie dwóch różnych światów, które z czasem zaczynają się do siebie przyciągać. Mila, początkowo niechętna, zaczyna dostrzegać w Aleksie coś więcej niż tylko dewelopera niszczącego jej ukochane miejsce. Alex, poznając Milę, odkrywa uroki życia w małym miasteczku i zaczyna kwestionować swoje dotychczasowe priorytety.


„Glass Hills” to przede wszystkim opowieść o miłości, o poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi i odkrywaniu prawdziwego sensu życia. To historia, która pokazuje, że mimo różnic, dwa odrębne światy mogą współgrać, tworząc coś pięknego i wartościowego. Książka ta jest idealna na zbliżające się wakacje, lekkie pióro autorki sprawia, że czyta się ją szybko i przyjemnie. Malownicze opisy Karkonoszy i autentyczni bohaterowie sprawiają, że trudno się od niej oderwać. 

Jeśli szukacie książki, która ukoi Wasze zmysły, pozwoli się zrelaksować i przeniesie Was w malownicze góry, „Glass Hills” jest idealnym wyborem. Polecam ją każdemu, kto ceni sobie dobrą literaturę obyczajową z nutą romantyzmu i głębokim przesłaniem. Idealna na wakacje :)

Moja rekomendacja na okładce brzmi tak:

"Historia opisana w Glass Hills wciąga od pierwszych stron niczym zaklęcie, urzekając czytelnika opisem magicznego krajobrazu Szklarskiej Poręby. To właśnie tam przenosi nas autorka i odkrywa tajemnice tego miejsca. A jeśli dodamy jeszcze szczyptę miłości i barwnych bohaterów, to jest to zapowiedź wspaniałej literackiej przygody."

reklama Wydawnictwo Luna


Data premiery: 10.04.2024

Ilość stron: 336

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję, że do mnie wpadłeś. Jeśli masz ochotę to zostaw komentarz.
Zapraszam na mojego Facebooka, gdzie organizuję konkursy oraz na Instagrama, na którym zamieszczam zdjęcia książek i nie tylko.