08 kwietnia 2024

Zapowiedzi książkowe na KWIECIEŃ 2024

Kwiecień zdecydowanie będzie zaczytany :)

 

Data premiery: 09.04.2024
Tytuł: "Najlepsza przyjaciółka"
Autor: Joanna Jax
Wydawnictwo: Videograf

Opis: Beata Liwarowska przyjeżdża do rodzinnego miasta, by uczestniczyć w pogrzebie swojej najlepszej przyjaciółki, Agnieszki Witymskiej. Mimo że ich relacje bywały bardzo trudne, łączyła je głęboka więź i do końca utrzymywały ze sobą bliski kontakt. Po przybyciu na miejsce, Beata stwierdza z przykrością i ogromnym zdziwieniem, że zarówno mąż Agnieszki, jak i ich córka, Weronika, traktują ją jak intruza. Piotr Witymski wyprasza ją nawet ze stypy, wręczając na pożegnanie plik listów swojej żony, adresowanych do Beaty. Początkowo nie rozumie, dlaczego przyjaciółka nigdy ich nie wysłała, ale gdy zagłębia się w lekturze, odkrywa ponure tajemnice Agnieszki i zdezorientowana zaczyna się zastanawiać, co było prawdą, a co fałszem w ich wzajemnych stosunkach. Wyłania się przed nią obraz kobiety zupełnie innej niż do tej pory sądziła. Kiedy dociera do końca korespondencji i dowiaduje się o najmroczniejszym sekrecie Agnieszki Witymskiej, jej świat przewraca się do góry nogami, a problem, który musi rozwiązać, może sprawić, że jej dotychczasowe życie albo legnie w gruzach, albo zamieni się w piękną bajkę.


REKOMENDACJA MATKI KSIĄŻKOHOLICZKI

Data premiery: 10.04.2024
Tytuł: "Glass Hills"
Autor: Anna Szczypczyńska
Wydawnictwo: Luna

Opis: Mila uwielbia kilka rzeczy: zapach olejnych farb, niekończące się rozmowy z przyjaciółką, pracę w księgarni, smak słodko-kwaśnych żelków oraz ciepły brzuch beagle’a Zakładki. Nie wspomnieliśmy o zamiłowaniu Mili do sudeckiej tradycji i kultury? To dlatego, że Mila ich nie uwielbia, Mila KOCHA wszystko to, co znalazła w Karkonoszach.
No prawie wszystko, bo nie znosi nowoczesnych apartamentowców, które rosną w Szklarskiej Porębie jak grzyby po deszczu.
Alex, rodowity warszawiak, lubi migdałowe croissanty, francuskie wino, treningi w domowej siłowni, ale najbardziej pracę w firmie ojca Millefiori Development. Problem w tym, że praca ta spędza mu sen z powiek. Niestety dosłownie. Kiedy przed Alexem pojawia się szansa poprowadzenia samodzielnego projektu, nie może powiedzieć nie. Rusza więc do Szklarskiej Poręby, by wybadać nastroje panujące wśród lokalnej społeczności i poznaje Milę.
Wspominaliśmy już, że Alex lubi piękne kobiety? Nie? To dlatego, że Alex je UBÓSTWIA!
A Mila jest wyjątkowa! Mówi, co myśli, robi to, na co ma ochotę i jest obojętna na jego urok osobisty. Obojętna? Nie! Mila nie znosi tego „Buca z Warszawy” i jak już ustaliliśmy, nie znosi apartamentowców, które Alex właśnie zaczyna budować…
Pełna ciepła i humoru opowieść o młodych bohaterach i skrytych między górskimi szczytami urokach Karkonoszy.


Data premiery: 10.04.2024
Tytuł: "Miłość aż po grób"
Autor: Alek Rogoziński 
Wydawnictwo: Skarpa Warszawska

Opis: Popularną pisarkę kryminałów Różę Krull zaczyna prześladować „cichy wielbiciel”. Wszystko wskazuje na to, że jest nim jej dawny szkolny kolega. Zanim jednak Róży uda się to sprawdzić, zostaje aresztowana i… oskarżona o popełnienie morderstwa. Przed przyjaciółmi pisarki staje zadanie udowodnienia, że Krull jest niewinna. Nie będzie ono proste, bo wszystkie znaki na ziemi i niebie oraz niedokończona nowa powieść Róży wskazują, że to właśnie ona jest zabójczynią. "Miłość aż po grób" to kolejna szalona komedia kryminalna autorstwa Alka Rogozińskiego, znanego z łączenia klasycznych intryg detektywistycznych z dużą dawką czarnego humoru.


Data premiery: 10.04.2024
Tytuł: "Szepty przeszłości"
Autor: Sandra Nikoniuk
Wydawnictwo: Skarpa Warszawska

Opis: Druga połowa XIX wieku. Polska pod zaborami, objęta cenzurą i powstaniem styczniowym. Dziewiętnastoletnia Łucja Kolebowska od dziecka pracuje we dworze hrabiostwa Kościeszewskich. Trafiła tam jako dwunastoletnia dziewczynka i dzięki swojej sile charakteru oraz przebojowości szybko zaskarbiła sobie sympatię i przyjaźń hrabiny Rozalii. Pod jej nadzorem nauczyła się czytać i pisać oraz otrzymała wykształcenie znacznie przewyższające jej status. Jednak Kościeszanka, a raczej ,,dom cieni” jak zwykła nazywać go Łucja, nie jest przyjaznym miejscem. Hrabina to kobieta samotna i szalona. Jej małżeństwo to czysta fikcja, kontrakt, do którego została zmuszona przed laty. Uzależniona od opium, całe dnie spędza zamknięta w swoich dusznych pokojach. Łucja odkrywa, że skrywa ona pewien sekret, który z pewnością mógłby wywołać skandal wśród łódzkiej socjety…Data premiery: 10.04.2024
Tytuł: "Gdzie jest moja żona?"
Autor: Anna Matusiak
Wydawnictwo: Bookend
 
Opis: Vincenta oraz młodszą od niego o dwadzieścia pięć lat Elżbietę połączyła prawdziwa miłość. Nie wszystkim z ich otoczenia podoba się duża różnica wieku, acz wielu szczerze kibicuje małżonkom. Pewnego dnia Elżbieta znika. Wkrótce Vincent dostaje pierwszą wiadomość od porywaczy z żądaniem okupu w wysokości miliona dolarów. Rozpoczyna się mordercza walka o odzyskanie ukochanej. Komisarz policji - Darek - mocno angażuje się w skomplikowane śledztwo, tylko czy uda się odbić porwaną?
Tę dramatyczną historię poznajemy z perspektywy Vincenta, Elżbiety oraz Darka. Tylko dlaczego każde z nich widzi inną wersję wydarzeń?
Data premiery: 10.04.2024
Tytuł: "Zatańcz ze mną"
Autor: Klaudia Bianek
Wydawnictwo: Czwarta Strona
 
Opis: Jeden taniec znaczy czasem więcej niż tysiąc słów.
Wiktoria prowadzi bardzo udane, spokojne życie. Ma cudowną córkę, własną kwiaciarnię i dobre relacje z byłym mężem. Jest szczęśliwa i stara się nie myśleć o tym, kogo straciła przed wieloma laty.
Zaproszenie na bal absolwentów sprawia jednak, że wspomnienia powracają.
Oskar był jej najlepszym przyjacielem, w którym sekretnie się podkochiwała. Nigdy się o tym nie dowiedział, zbyt wpatrzony w swoją licealną dziewczynę. Przyjaźń nie przetrwała, kontakt się urwał, a Wiktoria ma nadzieję, że zdążyła uleczyć swoje serce.
Czy ten jeden wieczór stanie się dla nich nowym początkiem? Czy będą w stanie dać sobie drugą szansę? A może Oskar nadal nie będzie świadomy romantycznych uczuć swojej dawnej przyjaciółki? Czy ze spotkania przeszłości z teraźniejszością może w ogóle wyjść coś dobrego?


Data premiery: 10.04.2024
Tytuł: "Tajemnica lekarki"
Autor: Leslie Wolfe
Wydawnictwo: Mando
 
Opis: Na moim stole chirurgicznym leży pacjent, którego znam i... nienawidzę. Kiedy ogłaszam godzinę śmierci, mój głos jest spokojny. Sala operacyjna zamiera. Wszystkie oczy skierowane są na mnie, szeroko otwarte i pełne napięcia. Nigdy nie straciłam pacjenta. Aż do dzisiaj. Moje dłonie drżą w rękawiczkach. Roztrzęsiona i słaba osuwam się na podłogę. Moją jedyną podporą jest zimna, wyłożona płytkami ściana. Zawsze wiedziałam, co zrobić. Tym razem jest inacej. Jaki jednak miałam wybór, gdy go rozpoznałam? I co zrobię, by się chronić, jeśli ktoś dowie się prawdy?
Numer 1 wśród thrillerów medycznych na Amazonie! 
Niesamowity thriller stawiający szokujące pytania. Po czyjej staniesz stronie? I czy naprawdę znasz tych, których kochasz?

Data premiery: 10.04.2024
Tytuł: "Czerwony"(Aury tom 2)
Autor: Agnieszka Lis
Wydawnictwo: Purple Book
 
Opis: CZERWONY – zdumiewająca opowieść o manipulacji
Dwudziestosześcioletnia Marcelina ma szczególny dar – postrzega świat kolorami. Według niej każdy człowiek ma aurę, którą dziewczyna nie tylko widzi, ale także rozumie.
Od kilkunastu tygodni dręczą ją senne koszmary, w których topi się w krwistej czerwieni. Sny się powtarzają, a nawet rozwijają, a wszystkie dotyczą jednego miejsca – Bromierzyka, opuszczonej wsi w Puszczy Kampinoskiej. Okazuje się, że jest to miejsce istotne dla historii Marceliny, stamtąd bowiem pochodzą jej przodkowie. Skąd jednak okropne sny, w których powracają tragicznie zmarli ludzie? I to tacy, których Marcelina nie mogła poznać – niektórzy odeszli bowiem nawet ponad sto lat temu. W korowodzie sennych postaci pojawiają się nie tylko jej protoplaści, ale też samobójcy, ofiary kolejnych powstań i zawieruch wojennych, a nawet okrutnych mordów.
Czy sny mają związek z sympatycznym starszym panem, który poi Marcelinę prozdrowotnymi ziołami?
Czy ktoś próbuje nią manipulować? A może dziewczyna traci zmysły i stopniowo pogrąża się w otchłani szaleństwa? Czy jest ku temu jakiś powód?
Agnieszka Lis udowadnia, że autentyczne historie potrafią być niezwykle zaskakującą kanwą opowieści.


Data premiery: 10.04.2024
Tytuł: "Polana"
Autor: Marcel Moss
Wydawnictwo: Filia
 
Opis: Mieszkańcami wsi Runowo położonej w sąsiedztwie Puszczy Gorzowskiej wstrząsa zaginięcie Artura Krynickiego.
Mężczyzna wyszedł pewnego wieczoru z domu i już nie wrócił. Jednym z głównych podejrzanych staje się lokalny biznesmen, u którego Krynicki miał niespłacony dług. Ten jednak nie przyznaje się do winy.
Miesiąc później z pobliskiej rzeki zostają wyłowione zwłoki kobiety. Śledczy przypuszczają, że należą do skonfliktowanej z mieszkańcami wsi Lilii Malczewskiej. Uznawana za nawiedzoną kobieta od dawna żyje na uboczu i nie utrzymuje z nikim kontaktu.
Wkrótce do Runowa przybywa Sambor Malczewski – brat bliźniak Lilii, który od blisko trzydziestu lat nie miał z nią kontaktu. Były policjant niechętnie podejmuje się rozwiązania zagadki śmierci siostry. Im bardziej zagłębia się w jej przeszłość, tym więcej szokujących faktów odkrywa.
Czego nie mówią Malczewskiemu mieszkańcy Runowa?
Jaki związek ze śmiercią Lilii ma rodzinna tragedia sprzed lat? I jakie tajemnice skrywa pewna polana w mrocznym lesie, do którego ludzie tak bardzo boją się wchodzić?Data premiery: 15.04.2024
Tytuł: "Złe dziecko"
Autor: Camilla Way
Wydawnictwo: Znak
 
Opis: Kiedy Beth znalazła odciętą główkę swojego ukochanego kanarka, od razu wiedziała. Pokazała otoczony strużką krwi łebek swojej pięcioletniej córce. Na widok błysku zadowolenia w jej oczach i z trudem ukrywanego uśmiechu Beth przeszył lodowaty dreszcz.
Wiedziała, że Hannah jest trudnym dzieckiem. Nie przypuszczała, że aż tak. Odrywała lalkom kończyny. Zrzuciła młodszego brata ze schodów. Beth codziennie umierała ze strachu, do czego jeszcze jej córeczka może być zdolna.
Ale Beth i jej mąż Doug mieli związane ręce. Od kiedy Hannah odkryła ich mroczne sekrety, mogli ją tylko z niemym przerażeniem obserwować. Z każdym dniem bali się coraz bardziej uśpionego w dziewczynce zła. Bo Hannah tylko czekała, aż będzie na tyle duża, żeby jej cios naprawdę zabolał.
PATRONAT MATKI KSIĄŻKOHOLICZKI

Data premiery: 16.04.2024
Tytuł: "Wiele do stracenia. Cienie przeszłości" Tom 2
Autor: Marek Marcinowski 
Wydawnictwo: Anatta

Opis: Andrew Freshet, ścigany przez cienie przeszłości nowojorski finansista, próbuje odnaleźć się w chaosie własnego życia. Po krótkiej bezczynności powraca do bezwzględnego świata wielkich pieniędzy. Kto okaże się sojusznikiem, a kto wrogiem? Czy uda mu się zwyciężyć w partii biznesowych szachów, gdzie najmniejszy błąd może kosztować fortunę?


Data premiery: 17.04.2024
Tytuł: "Duże dziewczyny nie płaczą"
Autor: Annette Chavez Macias
Wydawnictwo: Kobiece

Opis: Niezwykła opowieść o przyjaźni, miłości i sile rodzinnych więzi.
Marisol, Ericę, Selenę i Gracie łączy niezwykła więź. Są rodziną, ale to wspólne sekrety, tradycje oraz miłość do mądrej abuelity najbardziej je do siebie zbliżają. Chociaż przysięgły sobie wieczną przyjaźń, los wystawia ich relację na próbę. Kiedy rodzice Marisol podejmują decyzję o rozwodzie, dziewczyna musi opuścić rodzinne miasto. Wraz z jej wyprowadzką relacja kuzynek słabnie i w końcu zanika.
Piętnaście lat później każda z nich mierzy się z własnymi problemami: Mari ma piękny dom i przystojnego męża, ale usycha z tęsknoty za rodziną i karierą, z której zrezygnowała po ślubie. Erica przeżywa bolesne rozstanie, a nowy szef – niezwykle irytujący (i atrakcyjny) stawia ją przed trudnymi wyborami. Ze względu na meksykańskie pochodzenie Selena mierzy się z nieprzyjemnościami ze strony współpracowników. Gracie pracuje w katolickiej szkole, do której uczęszczała w młodości. Kiedy w jej życiu pojawia się chłopak, do którego wzdychała przed laty, musi podjąć decyzję, czy jest gotowa na poważny związek.
Chociaż kuzynki oddaliły się od siebie, w obliczu tragedii – śmierci ukochanej osoby – znów stają się sobie bliższe. Czy znajdą wystarczająco dużo siły, by zmierzyć się z przeszłością i stawić czoła teraźniejszości? Czy przypomną sobie lekcje swojej abuelity na temat rodziny i przebaczenia? Czy, mimo piętnastu lat rozłąki, na nowo połączy je przyjaźń?
„Duże dziewczyny nie płaczą" to wzruszająca opowieść o sile rodzinnych więzi, czuły i szczery portret czterech kobiet, z których każda szuka szczęścia na własnych zasadach. Ta podnosząca na duchu historia na długo pozostanie w waszej pamięci.


Data premiery: 17.04.2024
Tytuł: "Ponieważ wierzę w ciebie"
Autor: Rebecca Yarros
Wydawnictwo: Filia

Opis: Sześć lat temu, gdy Camden Daniels wrócił z wojny z młodszym bratem w trumnie, nikt w niewielkiej Albie w stanie Kolorado nie chciał mu tego wybaczyć – a już zwłaszcza ojciec. Cam ponownie wyjechał, zarzekając się, że już nigdy tu nie wróci. Jednak kiedy zdesperowany tata zadzwonił i poprosił o pomoc, syn się poddał. Zdrada i ból przywiodły go z powrotem do domu, w którym czekała na niego jedyna kochająca go osoba – Willow. Dziewczyna, której nie mógł mieć, ponieważ miasteczko skrywało tajemnice, a te nie powinny ujrzeć światła dziennego.
Gdyby tylko zdołał przekonać serce, aby jej nie akceptowało…
Ponieważ wierzę w ciebie to wzruszająca opowieść o rodzinie, zdradzie i ostatecznych decyzjach, jakie jesteśmy gotowi podjąć dla dobra tych, którzy najbardziej nas potrzebują.


Data premiery: 17.04.2024
Tytuł: "Kamienica Schopenhauerów"
Autor: Anna Sakowicz
Wydawnictwo: Flow

Opis: Dawniej Dwór Artusa, zachwycający wnętrzami symbol kultury mieszczańskiej, był owianym złą sławą miejscem znanym z pijackich burd. Taki był właśnie osiemnastowieczny Danzig – piękno, przepych i bogactwo skrywały mroczne zakamarki i ponurą przeszłość...
Frieda próbuje realizować swoje marzenia w czasach, kiedy kobiecie pozostawało szybko znaleźć męża lub zdobyć użyteczny fach. W parnej kuchni domu państwa Schopenhauerów zapachy i smaki przenoszą ją do innego świata, tak odmiennego niż zatłoczone nabrzeża Motławy. Tragiczna śmierć ciotki nieoczekiwanie splata jej losy z dwoma rzezimieszkami. Jeden z nich potrafi grą na fujarce poruszać czułe struny ludzkiej duszy i otwierać ich sakiewki. Drugi w poszukiwaniu lepszego jutra nieustannie szuka drogi na skróty i wikła się w szemrane interesy. Czy kamienica, w której wraz z rodzicami mieszka maleńki Arthur Schopenhauer, skrywa mordercę? Komu powinna zaufać Frieda, by nie tylko rozwikłać zagadkę śmierci Anny, ale zyskać szansę na spokojne życie? Dlaczego w Gdańsku wybuchają zamieszki, które sprawią, że zmieni się oblicze miasta?
Anna Sakowicz z doskonałym wyczuciem kronikarskich detali przenosi nas w pełnej zwrotów akcji przygodowej fabule do czasów, kiedy z racji urodzenia jedni wygrywali szczęśliwy los od przeznaczenia, a inni musieli ciężką pracą walczyć o każdy dzień.


Data premiery: 22.04.2024
Tytuł: "Gdzie diabeł nie może..."
Autor: Joanna Wtulich
Wydawnictwo: Lira

Opis: Koło Gospodyń Wiejskich w Stupsku szykuje się do wielkiego gotowania z okazji przedwyborczego festynu. Prace utrudnia zaginięcie przewodniczącej koła. Miejscowe policjantki, Grażynka Mrówka i Mariolka Sieradzka, podejmują się misji odnalezienia zaginionej. W śledztwie pomagają członkinie koła, czyli Aldonka, Monia i Kasiunia. Czasem działają na własna rękę, co nie zawsze spotyka się z aprobatą policjantek. Niespodziewanie wypływają tajemnicze zwłoki, i to dosłownie…
Kto skorzystał na zaginięciu przewodniczącej? Jakie tajne interesy robią wójt, proboszcz oraz lokalny biznesmen, Wiesio Bogacki? Sięgnij po pierwszą w historii komedię kryminalną z kołem gospodyń w roli głównej i przekonaj się, czy policjantkom z posterunku w Stupsku uda się rozwiązać zagadkę skomplikowaną niczym zeznanie podatkowe biznesmena.


PATRONAT MATKI KSIĄŻKOHOLICZKI


Data premiery: 23.04.2024
Tytuł: "Chata" (tom 3 Sekrety Białej)
Autor: Agnieszka Panasiuk
Wydawnictwo: Szara Godzina

Opis: Zuzanna – przebojowa architektka – mieszka samotnie w Warszawie i korzysta z uroków miejskiego życia. Praca w biurze projektowym to spełnienie jej marzeń. Do czasu. Na przymusowy urlop wyjeżdża do Białej Podlaskiej. W rodzinnym domu chce podjąć życiowe decyzje i rozliczyć się z dzieciństwem naznaczonym nieobecnością matki. Nieoczekiwanie Zuza musi zająć się rozbiórką kolejarskiej chaty swojej babki Walerki, pełnej duchów dawnych pokoleń i dramatycznego echa bieżeństwa.
Jakie sekrety przodków Zuzanny skrywa chałupa? Czy architektka otworzy serce na romantyczną miłość, która niesie szczęście, ale może też ranić?
Chata to trzeci tom cyklu obyczajowo-historycznego Sekrety Białej. Agnieszka Panasiuk porusza fascynujące, ale mało znane wydarzenia historyczne z okresu pierwszej wojny światowej, które dotknęły między innymi Podlasie. Odwołuje się do bieżeństwa, kiedy to kilka milionów ludzi uciekało przed frontem w głąb Rosji.
Data premiery: 24.04.2024
Tytuł: "Ulotny zapach czereśni"
Autor: Magdalena Witkiewicz
Wydawnictwo: Flow

Opis: Marianna zaczyna nowe życie. Podczas przeprowadzki w jednej z książek znajduje zasuszone liście bluszczu. Momentalnie przypomina sobie spacer przed laty, kiedy w łódzkim parku Rejtana spędziła cudowne chwile z Michałem, mężczyzną, którego kochała. Piękne wspomnienie sprawia, że odżywają skrywane przez lata emocje – rozgoryczenie spowodowane niechęcią rodziny do jej wybranka i tęsknotę za niespełnioną miłością. Zapisane w pamięci kadry z beztroskiej młodości przywołują również tragiczne losy prababci Elsy… Elsa Zellmer pochodziła z zamożnej rodziny o niemieckich korzeniach. Wbrew bliskim wyszła za mąż za Maksymiliana Brzozowskiego, syna zubożałych polskich patriotów. Niezwykła miłość zwykłych nastolatków pokonała wiele trudności i wszystko wskazywało na to, że ta historia znajdzie szczęśliwe zakończenie. Wtedy jednak kapryśny los zesłał na nich ogromną tragedię... Czy rodzina Elsy widziała więcej niż oczy zakochanej kobiety? Czy Marianna odważy się odczarować przeszłość? Czy dzięki poznaniu losów prababki sprawi, że drzewko rodowe rozkwitnie szczęściem?
To opowieść o uczuciach ulotnych jak zapach czereśni, których owoce smakują słodko bez względu na upływający czas i przeciwności losu.Data premiery: 24.04.2024
Tytuł: "Bez przebaczenia" (Harde Babki)
Autor: Sylwia Kubik
Wydawnictwo: Harde

Opis: Jak wiele trzeba znieść, by pokonać przeszłość?
Lilka dorastała w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym. Ma za sobą traumatyczne dzieciństwo i bardzo trudny okres dorastania. Wspomnienia mają wpływ na jej obecne życie. Szansę na rozliczenie się z demonami przeszłości dostrzega w stoczeniu walki w KSW z największą przeciwniczką – dawną opiekunką z ośrodka. Zaczyna brać udział w MMA mimo że przygotowanie do zawodów jest jej niezwykle trudno pogodzić z pracą w nocnym klubie. Podczas treningów nawiązuje bliższą relację z innym zawodnikiem – Cyprianem. Nieoczekiwanie otrzymuje również wsparcie od kolegi z pracy. Czy uda jej się zacząć życie na nowo?
Druga po Nocy na Alasce powieść z cyklu Harde babki o charakternych, twardych i niebanalnych bohaterkach, które walczą o swoje miejsce w męskim świecie. Noc na Alasce została bardzo dobrze przyjęta przez czytelników.


Data premiery: 24.04.2024
Tytuł: "Córki Warszawy"
Autor: Maria Frances
Wydawnictwo: Harde

Opis: Jest rok 1942. W okupowanej przez Niemców Warszawie życie nie ma żadnej wartości. Nawet dzieci naznacza śmierć. Zwłaszcza te, którym przyszło znaleźć się za murami getta. Przeżyją nieliczne, o ile polski ruch oporu zdoła je przemycić na aryjską stronę. Zofia przyłącza się do Ireny Sendlerowej, by zdobywać lekarstwa i jedzenie dla najmłodszych ofiar tej okrutnej wojny. I zrobić, co tylko możliwe, by ukryć je w bezpiecznym miejscu.
Seattle współcześnie. Amerykanka Lizzie jest świadoma swoich polskich korzeni, lecz nie zna historii rodziny. Na strychu rodzinnego domu przypadkowo odkrywa zdjęcia z czasów wojny. Próbując dowiedzieć się więcej o osobach z fotografii, rozpoczyna prywatne śledztwo. Wyrusza do Warszawy, gdzie podąża śladami prababci Zofii. Okazuje się, że Zofia była działaczką ruchu oporu. Im więcej Lizzie dowiaduje się o czasach wojny i losach prababci, tym bardziej zmienia podejście do własnych problemów.
Autorka, Angielka mieszkająca w Niemczech, opowiada niezwykłą historię odważnych kobiet, które ruszyły bronić wszystkiego, co kochały przed faszystami siejącymi śmierć i terror na terenie żydowskiego getta. Choć nie miały szans, by przeżyć, nie chciały żyć bez wolności. Porywająca i chwytająca za serce historia dwóch niezwykłych kobiet, które dzielą pokolenia. Każda odnajduje odwagę w czasie, gdy brak nadziei. Powieść inspirowana losami Ireny Sendlerowej.

DLA DZIECI!
PATRONAT MATKI KSIĄŻKOHOLICZKIData premiery: 03.04.2024
Tytuł: "Dbam o ząbki"
Autor: Marek Marcinowski 
Wydawnictwo: Anatta

Opis: Ta rymowana bajeczka w prosty sposób przekazuje wiedzę i wprowadza dzieci w świat pielęgnacji jamy ustnej. Dzięki przyciągającym wzrok, barwnym ilustracjom pomaga wyrobić u najmłodszych nawyk częstego mycia ząbków.


#materiałreklamowy

3 komentarze:

  1. Wiele do stracenia. Cienie przeszłości" już przeczytałam i cieszę się Kasiu, że możemy patronować wspólnie tej książce🙂 Za mną również lektura książeczki "Dbam o ząbki" oraz powieści "Gdzie jest moja żona", której recenzja pojawi się u mnie jutro na blogu.
    Jeśli chodzi o zbliżające się premiery kwietnia, to od siebie dodam jeszcze powieść Anny Stryjewskiej" Lucyna.Zerwana nić", która swoją premierę ma już jutro oraz najnowsze literackie dziecko Marty Maciejewskiej "Proszę, pokochaj mnie, tato!, która do rąk czytelników trafi już 16 kwietnia.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja akurat czekam na nieco inne książki. Jednak cieszy mnie to, że jest w czym wybierać i każdy znajdzie coś dla siebie. W dodatku książki wydaje się naprawdę coraz ładniej.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że do mnie wpadłeś. Jeśli masz ochotę to zostaw komentarz.
Zapraszam na mojego Facebooka, gdzie organizuję konkursy oraz na Instagrama, na którym zamieszczam zdjęcia książek i nie tylko.