02 kwietnia 2024

"Emi i tajny klub Superdziewczyn. Dookoła świata. Londyn" Agnieszka Mielech

Książki o Emi czytam od samego początku jak powstała ta seria. Moja córka wyrosła z tych książek, ale ja nadal się w nich zaczytuję. Szczególnie lubię serię Dookoła świata. Dlaczego? Zapraszam na nowy post. 


Uwielbiam książki przeznaczone dla dzieci, które nie tylko dostarczają im rozrywki, lecz również poszerzają ich horyzonty. Seria Dookoła świata nie tylko bawi, ale także zaszczepia w młodych czytelnikach ciekawość świata i chęć odkrywania różnorodnych miejsc na całym globie.

Najnowszy tom to już VI wycieczka Tajnego Klubu, tym razem młodzi bohaterowie polecą do Londynu. Co można tam odwiedzić? Oj dużo by opowiadać, na pewno London Eye, Big Ben, Pałac Buckingham, Hyde Park itd. Ja osobiście chciałabym zobaczyć Muzeum Harrego Pottera oraz peron numer 9¾ na Stacji King's Cross. 

Jak w ogóle doszło do wyjazdu? Wszystko zaczęło się od zaproszenia na urodziny Inki Ciekaffskiej, na które od samego początku okryte były tajemnicą. Urodziny zorganizowano w angielskim stylu, a co było dalej nie napiszę. 

Ta seria książek zachwyca nie tylko intrygującymi historiami, dynamiczną akcją i zagadkami, które Klub musi rozwiązać. Dla mnie, jako matki, najważniejsze jest to, że te książki są prawdziwą kopalnią wiedzy. Już na początku można zapoznać się z położeniem Londynu, wyglądem flagi Anglii, a nawet z mapą, na której zaznaczone są główne atrakcje. Dodatkowo, znajdziemy opis historii miasta oraz ciekawostki o takich miejscach jak Muzeum Brytyjskie czy Opactwo Westminster. To, co sprawia, że seria ta wyróżnia się spośród innych, to fakt, że każde dziecko, które sięgnie po którykolwiek z tomów, odnajdzie się w świecie bohaterów. Autorka rozpoczyna każdą książkę krótkim wprowadzeniem, co pozwala każdemu czytelnikowi łatwo wchłonąć się w historię Emi i jej przyjaciół.

Na samym końcu książki jest glossary, czyli słowniczek zwrotów i wyrażeń typowych dla Londynu. Sama z ciekawością się z nim zapoznałam i ku mojemu zdziwieniu, nie znałam wszystkich słówek. Więc nawet ja, dorosła osoba, miałam szansę czegoś się dowiedzieć z książki dla dzieci. 


Muszę wspomnieć także o rysunkach w książce, dzięki którym całość prezentuje się po prostu idealnie. 

Jestem fanką Emi i tego się nie wstydzę. Czekam na kolejne losy Tajnego Klubu :)

Podsumowując: książki z serii Dookoła świata to idealne pozycje dla ciekawskich młodych czytelników, którzy mogą wraz z bohaterami pozwiedzać świat, a przy okazji poczytać o kolejnych świetnych przygodach Tajnego Klubu. 


Dziękuję Wydawnictwu Wilga za egzemplarz książki do recenzji. 

#współpracabarterowa


Wydawnictwo: Wilga

Rok wydania: 2024

Ilość stron: 240

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję, że do mnie wpadłeś. Jeśli masz ochotę to zostaw komentarz.
Zapraszam na mojego Facebooka, gdzie organizuję konkursy oraz na Instagrama, na którym zamieszczam zdjęcia książek i nie tylko.