15 listopada 2023

"Kamienica" Agnieszka Panasiuk

Kamienica to pierwszy z czterech osobnych tomów obyczajowo-historycznego cyklu "Sekrety Białek". Zapraszam na moją opinię.


W pierwszym tomie poznajemy bohaterkę o imieniu Dorota. Jej świat nagle rozpada się na kawałki,  gdy narzeczony okazuje się być oszustem, który chce wykorzystać ją i zdobyć jak najwięcej na ich związku. W dodatku pojawia się tajemniczy list z Izraela, który stawia wiele pytań i wpływa na życie rodzinę Doroty. Aby poznać prawdę, trzeba cofnąć się do czasów długiej wojny światowej i wydarzeń, które miały miejsce w miejscowym getcie.

Powieść "Kamienica" autorstwa autorki przyjmuje podwójną narrację, ukazując zarówno współczesną  Białą Podlaską, jak i wydarzenia z okresu II wojny światowej. To trudna i tragiczna historia, typowa dla tamtego okresu. Cieszę się, że autorka zdecydowała się przedstawić II wojnę światową w swoim mieście, skupiając się na losach Żydów i getta, w którym działy się straszne rzeczy.

Ta książka mnie bardzo zaskoczyła, niewielka rozmiarowo, ale pełna silnych emocji i obrazów, które wciąż utrzymują się w mojej głowie. Współczesne wydarzenia stanowią pewnego rodzaju przeciwwagę, pokazując losy Doroty, która ma siłę walczyć o lepsze jutro i zapomnieć o przeszłości z byłym narzeczonym. 

"Kamienica" to pierwsza część serii, w każdej z nich przeczytamy o losach jednej z czterech przyjaciółek. Książki można czytać nie po kolei. Do tej pory ukazały się dwa tomy. 

Gorąco polecam fanom powieści obyczajowych i historycznych. 

Wydawnictwo: Szara Godzina

Data premiery: 24.05.2023

Ilość stron: 248

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję, że do mnie wpadłeś. Jeśli masz ochotę to zostaw komentarz.
Zapraszam na mojego Facebooka, gdzie organizuję konkursy oraz na Instagrama, na którym zamieszczam zdjęcia książek i nie tylko.