04 września 2023

Zapowiedzi książkowe... WRZESIEŃ 2023

 Czas zacząć jesienne czytanie. Zatem zapraszam na nowy comiesięczny wpis na blogu. 
Data premiery: 06.09.2023
Tytuł: "Testament"
Autor: Agnieszka Lis
Wydawnictwo: Purple Book

Opis: Bożenka – twarda i przebojowa dziennikarka z lokalnej gazety „Wiadomości koszalińskie”, kocha kawę i szpilki – ma niezwykłego nosa do wyszukiwania tematów tam, gdzie nikt nigdy by się ich nie domyślił.
W bogatej dzielnicy Koszalina, na Rokosowie, umiera nestorka niezwykle majętnego rodu Fabińskich. W wielkim domu panuje żałoba z zachowaniem wszelkich form. Szykowany jest pogrzeb oraz, co wydaje się najważniejsze dla wszystkich zainteresowanych, odczytanie testamentu zmarłej. Starsza pani dobiegała setki i jej śmierć była, delikatnie rzecz ujmując, oczekiwana. Wydawało się również, że kwestie spadkowe zostały należycie uporządkowane.
Bożenka zamierzała godnie opisać uroczystości. Jednak spotkanie z rodziną zmarłej i pozornie nieistotne szczegóły z ich otoczenia zasiewają w dzienikarce ziarno niepokoju.
Czy Mela Fabiańska umarła z przyczyn naturalnych? Kto mógł zyskać na jej przedwczesnym odejściu?
Odpowiedź nie będzie wcale oczywista.Data premiery: 06.09.2023
Tytuł: "Sekrety rodziny Winnickich"
Autor: Aleksandra Rak
Wydawnictwo: Flow

Opis: Co zasiejesz, to zbierzesz.
Wybór zawsze należy do ciebie, tak jak i jego konsekwencje.
W zakątkach rodzinnej posiadłości Winnickich życie toczy się leniwym rytmem. Kiedy jednak na krótko przed jubileuszem stulecia powstania winnicy w tajemniczych okolicznościach znika Emilia, nestorka rodu, powoli zaczyna opadać kurtyna pozorów, za którą kryją się sekrety z przeszłości i współczesne konflikty. Losy wszystkich pokoleń gmatwają się niczym pnącza winorośli, niespodziewanie dojrzewają owoce podjętych dawno temu decyzji.
Czy przyszłość będzie niczym cierpkie wino, a może smak miłości osłodzi bukiet emocji? Jakie odpowiedzi przyniesie pamiętnik Emilii? I czy podzielona przed laty rodzina jeszcze się kiedyś zjednoczy? W tej opowieści o codziennych zmaganiach i niecodziennych okolicznościach emocje uderzają do głowy niczym bąbelki szampana, a domowa piwniczka skrywa nie tylko beczułki ze szlachetnymi trunkami…Data premiery: 06.09.2023
Tytuł: "Domki z kart" (III tom Serii Nadmorskiej)
Autor: Anna Ziobro
Wydawnictwo: Dragon

Opis: Pomimo nieprzyjemnych doświadczeń życiowych Lena i Marcin nie rezygnują z miłości, planując ślub. Choroba chłopaka postępuje, ale Marcin się nie poddaje. Lena nadal nie odzyskała w pełni pamięci i wciąż jest pozbawiona wspomnień sprzed wydarzeń, które ich połączyły. Granie na skrzypcach to jedna z niewielu rzeczy ocalonych z pełnej niewiadomych przeszłości.
Lenę wciąż wspiera 17-letnia Ada, młoda matka, wokół której nieustannie kręci się Leszek. Ten z kolei ma na głowie utrzymanie trzech młodszych sióstr, matki i schorowanego ojca. Wracający z zagranicy brat Ady – Sebastian, pojawia się znienacka w życiu siostry, podobnie jak i ojciec Marcina – Jan.
Co sprowadza mężczyzn do Gdańska?
Czy relacja narzeczonych przetrwa tę próbę?
Anna Ziobro ponownie zabiera nas w nadmorską podróż, przepełnioną marzeniami i tęsknotą za tym, co utracone.
Data premiery: 20.09.2023
Tytuł: "Nadzieja w spiżarni ukryta"
Autor: Joanna Jax, Magdalena Witkiewicz
Wydawnictwo: Flow

Opis:  Mieli wszystko. Prawie… Pracę, którą kochali, piękny dom na wsi, w urokliwej scenerii lasu i pobliskiej rzeczki, i siebie. Brakowało im jednego – czasu. Wiecznie zabiegani i zapracowani, nie byli w stanie cieszyć się tym, co przyniósł im los. Życie zdecydowało jednak za Łucję, że musi zwolnić. Dopiero wtedy odkrywa, co jest dla niej najważniejsze. Szelest liści pod stopami, wschód słońca nad łąką, świeże jajka od sąsiadki, mleko prosto od krowy i kobiety... Kobiety w różnym wieku, które regularnie się spotykają, by po prostu ze sobą być i tworzyć. Z miłością.
Ta historia zaczyna się jednak od pewnej skromnej nauczycielki, która uwierzyła, że siła kobiet może mieć zapach świeżo upieczonego chleba, a codzienność może być barwna jak misternie wyhaftowana serweta – od żyjącej w XIX wieku Filipiny Płaskowickiej, która założyła pierwsze koło gospodyń wiejskich.


PATRONAT MATKI KSIĄŻKOHOLICZKI

Data premiery: 21.09.2023
Tytuł: "Świadomy wybór"
Autor: Izabela M. Krasińska
Wydawnictwo: Lucky

Opis: Ludzie od zawsze byli niebezpiecznie okrutni w swoich osądach. Im mniej o kimś wiedzieli, tym więcej mieli do powiedzenia na jego temat.
Roksana postanawia urozmaicić swoje nudne i przewidywalne życie, wykorzystując częstą nieobecność męża. Jej frustrację i rozczarowanie codziennością pogłębiają bezskuteczne starania o dziecko.
Sabina i Krystian przed dziesięcioma laty zaliczyli wpadkę. Choć wzięli ślub, każde z nich żyje własnym życiem.
Dominik, nauczyciel historii, marzy o dużej rodzinie. Niestety razem z żoną nie uzgodnili przed ślubem swoich planów na przyszłość. Gdy Iza zachodzi w niechcianą ciążę, ich relacje się zmieniają…
Lena i Michał to idealnie dobrana para z jasnym obrazem siebie i swojego związku. Bliscy nie mogą zrozumieć ich decyzji o nieposiadaniu dziecka, uważając, że jest podyktowana egoizmem i chwilową fanaberią.
Jakie relacje łączą bohaterów?
Czy zrozumiemy ich wybory?
I czy szczęście to słowo, które skończy te historie?


PATRONAT MATKI KSIĄŻKOHOLICZKI

Data premiery: 27.09.2023
Tytuł: "Leśniczówka" II tom Sekrety Białej
Autor: Agnieszka Panasiuk
Wydawnictwo: Szara Godzina

Opis: Marysia, wracając po latach do rodzinnej Białej Podlaskiej, staje twarzą w twarz z przeszłością – śmiercią mamy, przykrym dzieciństwem pod okiem ciotki, dla której zawsze była bajstrukiem, i nieszczęśliwą młodzieńczą miłością. W leśniczówce, otrzymanej w spadku od babci, znajduje pamiętnik Iny, łączniczki AK. Lektura pamiętnika pochłania ją bezgranicznie, choć w tym samym czasie zmaga się z wieloma problemami…
Kim była tajemnicza Ina, zakochana we włoskim jeńcu wojennym? Czy Marysia dla dobra chorego synka odważy się odbudować relację z jego ojcem? Czy ocali leśniczówkę przed zniszczeniem i w końcu pozna zagmatwane losy swoich rodziców?Data premiery: 27.09.2023
Tytuł: "Niełatwo mnie zabić. Opowieść o Joannie Chmielewskiej"
Autor: Katarzyna Droga
Wydawnictwo: Znak Jednym Słowem

Opis:„Pisany ci blondyn i mnóstwo pomyłek. Wszystko będzie nie tak. Będziesz mieć zawód inny niż ze szkoły, ale da ci sławę. Żyć będziesz krótko, ale przygód będziesz mieć a mieć”. Wszystko, co wróżbiarka przepowiedziała Joannie Chmielewskiej, się sprawdziło.
Niemal każdy dzień życia Chmielewskiej był gotowym pomysłem na powieść. Zwariowany Lesio usiłujący zabić kadrową, mężczyzna o tajemniczym głosie dzwoniący do Joanny codziennie o tej samej godzinie i kolejni znajomi znikający bez śladu… Wszyscy byli podejrzani.
Świat wokół Joanny Chmielewskiej to prawie popełnione zbrodnie, nieoczekiwane zaginięcia, kuszące zdrady i wysocy blondyni o oczach diabła. Ale to także wielkie miłości i prawdziwe przyjaźnie na śmierć i życie. A wszystko w absurdalnych realiach komunistycznej Polski, kiedy zdobycie kawy graniczyło z cudem, a praca w biurze architektonicznym była prawdziwą szkołą uników i kombinatorstwa.
W jednym tylko wróżbiarka się pomyliła. Taką kobietę jak Chmielewska niełatwo jest zabić.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję, że do mnie wpadłeś. Jeśli masz ochotę to zostaw komentarz.
Zapraszam na mojego Facebooka, gdzie organizuję konkursy oraz na Instagrama, na którym zamieszczam zdjęcia książek i nie tylko.