28 lutego 2023

"Narcyz" Izabela M. Krasińska - patronat Matki Książkoholiczki

Bardzo lubię thrillery, które napisała autorka. Czy zatem powieść obyczajowa podbije moje serce? Zapraszam na nowy post. "Miłość osłabia, a ja nie mogę pozwolić sobie nawet na najmniejszy błąd. Nie w głowie mi amory, gdy stawka jest tak wysoka."


Któż z nas nie marzy o miłości? Zapewne każdy i to o tej jedynej, prawdziwej, pełnej szacunku. Wszakże miłość i szczęśliwy związek są w życiu najważniejsze. Główna bohaterka Tosia nie ma łatwego życia. Urodzona na wsi w dużej rodzinie od dzieciństwa nauczona jest ciężkiej pracy. Jej życie to tylko szkoła, powrót do domu i praca w polu, czy na gospodarstwie. Dodatkowo dziewczyna jest z lekką nadwagą, co też odbiera jej pewność siebie. Tosia marzy o wyrwaniu się spod kurateli ojca, co w pewnym momencie życia jej się udaje. Kobieta jest szczęśliwa, brakuje jej tylko miłości. Wkrótce na jej drodze stanie prawdziwy książę, przystojny, szarmancki, bogaty i zapatrzony w nią... Czego więcej potrzeba od życia? 


"Wszystko, co wyszarpałem życiu dla siebie, pochodziło z mroku. To za jego sprawą otoczyłem się murem obojętności, przez który jeszcze nikomu nie udało się przebić."


Ostatnio miałam zastój czytelniczy i właśnie "Narcyz" pozwolił mi się z niego uwolnić. Czytałam z zapartym tchem, czekając na rozwój całej sytuacji. 

"Narcyz" to bardzo dobra powieść psychologiczno - obyczajowa. Gratuluję autorce tego, że udało się jej stworzyć niesamowity klimat, w którym czytelnik zanurza się raz w świecie Tosi, a raz Adriana. Na samym początku książki możemy się domyśleć tego jaki jest finał historii, ale to nie jest wada, a właśnie zaleta. Byłam zauroczona bohaterami, tymi głównymi i pobocznymi, także tak ważnymi w tej całej historii. 

Autorka podjęła się opisania bardzo ważnego tematu, ponieważ taka historia może dziać się gdzieś obok nas. Miłość potrafi przesłonić nam oczy i wtedy taka osoba jest łatwym celem do manipulacji, jeśli trafimy na niewłaściwą osobę. Bardzo kibicowałam Antoninie, a jak skończyła się jej historia, przeczytajcie sami...

Jestem dumna, kiedy moje logo pojawia się na takiej cudownej powieści jak "Narcyz". Takie książki chcę polecać, historie, które przemawiają do duszy czytelnika i takie które niosą za sobą przesłanie. To historia, która zostaje w pamięci, ale przede wszystkim otwiera oczy na wiele spraw. 

Jeśli choć jedna osoba po przeczytaniu tej książki, stwierdzi, że czas na zmiany to będzie to ogromny sukces autorki. Czego jej życzę z całego serca!

To kolejna książka autorki, która skradła moje serce. Polecam dosłownie każdemu!

Dziękuję autorce i Wydawnictwu Lucky za możliwość patronowania książce. Wydawnictwo: Lucky

Data premiery: 28.02.2023

Ilość stron: 370

Moja ocena: 10/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję, że do mnie wpadłeś. Jeśli masz ochotę to zostaw komentarz.
Zapraszam na mojego Facebooka, gdzie organizuję konkursy oraz na Instagrama, na którym zamieszczam zdjęcia książek i nie tylko.