28 grudnia 2022

"Wielkie porwanie małych superbohaterów" Michał Biarda - patronat Matki Książkoholiczki

Moja córka doczekała się pierwszego blurba. Na okładce książki Michała Biardy jest wpis Julki: 

"To było świetne! Zerwałam noc, żeby przeczytać do końca, a mama nie krzyczała, bo czytałyśmy razem. Też bym chciała mieć jakąś supermoc.... Będę jej szukać, a w międzyczasie czekam na kolejne tomy!"


Zapraszam na nowy post.

"Czy ona powiedziała "Szkoła dla Małych Superbohaterów"? Przecież to jakiś żart! Nie ma takich szkół! Poza tym co ja miałbym tutaj robić? Jaką ja niby miałem supermoc?"

Bohaterem książki jest 12-letni Max, który pewnego dnia zostaje przewieziony do Szkoły dla Małych Superbohaterów. Zastanawiacie się, czy jest coś takiego? hehe u Michała Biardy wszystko jest możliwe. W szkole mogą być tylko dzieciaki, które posiadają jakąś moc. Specjalnie nie napiszę wam czym może pochwalić się Max, jedyne co mogę wspomnieć to fakt, że chłopiec ma rzadką skazę genetyczną zwaną schorzeniem X. 

Chłopcu zaczyna się nawet podobać w nowym miejscu, ale niedługo zazna on tam spokoju. Grupa Do Spraw Eliminacji Nadludzkich Mocy z Ziemi i Okolic porywa nauczycieli szkoły i większość podopiecznych. Zostaje Max i pięciu innych uczniów, którymi nikt się nie zainteresował... 

Czy szóstka dzieciaków jest w stanie ocalić resztę? I do czego mogą się przydać super gluty? 


Jeśli macie dzieci to być może też przeżyliście ich fazę na superbohaterów. U mnie Julka nawet kiedyś wymyśliła, że chce iść na bal przebrana za superbohatera :)

Bardzo się cieszę, że autor zdecydował się wydać książkę dla dzieci. Polecam tak od 8+, niemniej dorosłym też może się spodobać ze względu na tematykę i zdarzenia w niej opisane. Historia jest dynamiczna, ciekawa, pełna zwrotów akcji. Autor przekazał w tej historii ważną wiadomość do młodych ludzi - przyjaźń może mieć ogromną moc i razem jesteśmy w stanie zrobić wiele. Książka spodoba się dzisiejszej "młodzieży", któż nie lubi czytać o super mocach, glutach czy superbohaterach? Dzięki tej historii każdy z czytelników może zastanowić się jaką on posiada supermoc, bo może nią być naprawdę wszystko. 

Ja i Julka gratulujemy świetnej książki! Jeśli fantastyka to tylko Biarda! Jest magicznie, fantastycznie i wesoło! 

Co ważne - książka będzie miała kontynuację, II tom "Najwyższy czas na małych Superbohaterów" już jest w trakcie pisania...

Rysunki wykonała Agnieszka Makowska, które dopełniają całości. 

Zapraszam do wysłuchania rozmowy z autorem, który opowiada jaka klątwa ciążyła nad tą książką  :)

FB KLIK

YouTube KLIK


Książkę kupicie na stronie samowydawcy.pl 

https://samowydawcy.pl/wielkie-porwanie-malych-superbohaterow-michal-biarda/15


Za egzemplarz książki dziękuję autorowi. 


Data premiery: 16.12.2022

Ilość stron: 224

Moja ocena: 9/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję, że do mnie wpadłeś. Jeśli masz ochotę to zostaw komentarz.
Zapraszam na mojego Facebooka, gdzie organizuję konkursy oraz na Instagrama, na którym zamieszczam zdjęcia książek i nie tylko.