12 czerwca 2022

"Chłopak dla teściowej" Agnieszka Walczak-Chojecka - patronat Matki Książkoholiczki

Uwielbiam czytać książki komediowe, ponieważ uważam, że śmiech to zdrowie. Czy autorce udało się mnie rozśmieszyć? Zapraszam na nowy post. 


Kilka słów o fabule

Trzy pokolenia kobiet  w małym mieszkaniu. Brzmi dość niebezpiecznie? A jeśli w grę wchodzi: teściowa, synowa i wnuczka? 

Wdowa Natalia, po śmieci męża, zgodziła się zaopiekować teściową. Wraz z dorosłą córką Olgą przenosi się do mieszkania "mamusi" i krótko mówiąc życie razem nie jest łatwe. Kobieta ma dosyć zachowania Idy, która jest dosyć wymagająca, roszczeniowa i wiecznie się czepia. Chcąc "pozbyć się" teściowej Natalia wymyśla sprytny plan, że znajdzie jej chłopaka. Niestety nie jest to łatwe, a poza tym pojawia się dodatkowy problem. Jej córka, modelka, nie wraca z sesji zdjęciowej z Jordanii i nie ma z nią kontaktu. W poszukiwaniu Olgi pomaga czarujący detektyw, a na jaw wychodzą kolejne tajemnice. 

"To właśnie ten chłód i brak empatii Natalii były, jak mniemała Ida, przyczyną śmierci Krzysztofa."


Moje odczucia 

Pierwsze co rzuca się  w oczy to wesoła okładka, blurb Alka Rogozińskiego i niezwykle intrygujący tytuł. Książkę można zaliczyć do gatunku satyry, momentami komedii, są też wątki obyczajowe, podróżnicze. 

"Myślała pewnie, że Ida zniknie z jej życia razem ze zmarłym synem. Ale niedoczekanie! Teściowa miała swój chytry plan, jak ukarać ją za grzechy."


Dobrą komedię jest ciężko napisać, każdego z nas śmieszy coś innego. Niemniej jestem przekonana, że autorce udało się napisać taką historię dla każdego czytelnika. Konflikt między synową a teściową jest często obecny w naszym życiu i miło spojrzeć na te relacje z całkiem innej strony. Naprawdę dobrze się bawiłam czytając "Chłopaka dla teściowej", historia jest dopracowana w każdym calu, momentami autorka nas zaskakuje. Wielkim plusem są także różne tematy, które autorka sprytnie wplotła w fabułę. Po przeczytaniu książki można zastanowić się nad relacjami teściowa - synowa, czy da się sprawić, żeby kontakt między dwie kobietami był poprawny. Autorka wplotła także temat odcinania pępowiny od dorosłego dziecka. Najbardziej do gustu przypadł mi sposób pokazania starości jako kolejnego etapu życia, który nie musi być smutny i samotny, a wiek to tylko liczba. Ważne jest to, co czujemy w sercu, jak spędzamy czas i jak korzystamy życia. 

Autorka znana jest z tego, że choć część fabuły jej książek dzieje się w różnych ciekawych miejscach świata. Tym razem możemy za pomocą kart książki trafić do Jordanii, ostatnio zaczęłam przeglądać zdjęcia z tego regionu. 

Jak sami widzicie książka ma wiele odcieni, dotyka wiele tematów, rozśmiesza, bawi, a czas spędzony z bohaterkami minie wam szybko i przyjemnie. To pierwsza odsłona komediowa Agnieszki Walczak-Chojeckiej i mam nadzieję, że nie ostatnia. Polecam!

"Ona nie miała ochoty dać się nikomu usidlić, a on nigdy nie zamierzał zostać jej chłopakiem."

Podsumowanie

Zbliżają się wakacje, więc coraz częściej będę dostawała pytania: poleć mi lekką książkę na urlop. Dlatego jeśli chcecie się rozerwać, zapomnieć o problemach, uśmiechnąć się i odpocząć przy czytaniu to polecam "Chłopaka dla teściowej".

Zapraszam do odsłuchania mojego spotkania online z autorką:

https://www.facebook.com/matkaksiazkoholiczka/videos/413937463948689

Dziękuję Wydawnictwu Luna za możliwość patronowania. To zaszczyt zobaczyć logo na takiej książce :)


Wydawnictwo: Luna

Data premiery: 01.06.2022

Ilość stron: 336

*post powstał we współpracy z Wydawnictwem Luna

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję, że do mnie wpadłeś. Jeśli masz ochotę to zostaw komentarz.
Zapraszam na mojego Facebooka, gdzie organizuję konkursy oraz na Instagrama, na którym zamieszczam zdjęcia książek i nie tylko.