27 maja 2022

"Szepty ze snów" Anna Purowska

Jeśli chcielibyście przeczytać książkę, która wprowadzi was w błogi nastrój i spokój to polecam "Szepty ze snów". Dlaczego? Zapraszam na nowy wpis. 

Kilka słów o fabule

Główna bohaterka Ida to pracownica korporacji. Patrząc na nią z boku spełniona kobieta, mająca pieniądze, pracę i partnera, który jest jej szefem. Kobieta jednak w głębi duszy nie czuje się szczęśliwa, miewa często bóle głowy i nie ma siły rano wstać do pracy. Wydaje się, że jej życie już zawsze będzie tak wyglądać. Jedynym światełkiem w jej życiu jest prawdziwa i szczera przyjaźń z Adrianem, który zna ją od podszewki i wie, że z Idą nie dzieje się najlepiej. Z okazji urodzin wręcza przyjaciółce bon do spa i namawia ją na kilka dni urlopu. Kobieta wyjeżdża, ale na miejscu okazuje się, że pobyt będzie wyglądał inaczej niż myślała.

"Dzieciństwo to nie tylko ten krótki okres, który pewnego dnia nagle przemija. Ono trwa. Trwa w nas tak długo dopóki w nie wierzymy."


Moje odczucia

Historia Idy bardzo mocno zapadła mi w pamięć. Anna Purowska ma ogromny dar pisania o tematach magicznych takich jak sny, intuicja, wróżby. Spotkamy się także z motywem czarownicy i Baby Jagi. Czytając poczułam sielski klimat miejsca, do którego wyjechała Ida. Na dodatek dzięki tej powieści dowiedziałam się kilku nowych rzeczy, takich jak czym są motanki, jak wygląda gimnastyka słowiańska. Autorka przypomniała mi też o takiej osobie, jak osteopata, który może mi pomóc na codzienne bóle głowy. 

Autorce udało się bardzo dobrze przedstawić tematykę pracy w korporacji, choć sama nie przepracowała tam ani jednego dnia. 

Moj ulubiony fragment to:

"Wchodzę do biurowca. Otacza mnie jeszcze większy chłód. Chłód budynku. Chłód ludzkich, obojętnych spojrzeń i niewiele wartych snów. Wszystko to unosi się w powietrzu. Rozsadza mi głowę."

Znam to z autopsji i tym bardziej doceniam.

Autorka pisała książce przy muzyce, na końcu powieści możemy znaleźć playlistę. Możecie być zaskoczeni niektórymi utworami. Na muzyce autorka zna się doskonale, ponieważ jest muzykologiem z wykształcenia.

Podsumowanie

"Szepty ze snów" to mądra, magiczna powieść o szukaniu własnego ja, zatrzymaniu się na swoich potrzebach i odnalezieniu drogi, którą chcemy kroczyć. Mam nadzieję, że autorka napisze kontynuację tej książki, chętnie poznam dalsze losy bohaterów. 

Polecam!


Zapraszam do obejrzenia live z autorką.

FB TUTAJ

YouTube TUTAJ

Dziękuję Wydawnictwu Zwierciadło za egzemplarz książki do recenzji. Tekst powstał w ramach współpracy. Wydawnictwo: Zwierciadło

Data premiery: 18.05.2022

Ilość stron: 286

Moja ocena: 9/10

1 komentarz:

  1. Autorkę znam z "Kiedy spada gwiazda" i przyznam, że tak książka średnio przypadła mi do gustu. Po twojej recenzji widzę, że muszę chyba dać Pani Annie jeszcze jedna szansę.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że do mnie wpadłeś. Jeśli masz ochotę to zostaw komentarz.
Zapraszam na mojego Facebooka, gdzie organizuję konkursy oraz na Instagrama, na którym zamieszczam zdjęcia książek i nie tylko.