03 kwietnia 2022

"Skazanie" Remigiusz Mróz

 Nigdy nie sądziłam, że autor wyciśnie ze mnie łzy wzruszenia. A jednak! Zapraszam na nowy post. 

XV tom z serii "Chyłka"

Joanna Chyłka odzyskała prawo do wykonywania zawodu, ale jak to bywa w książkach autora, sprawa, jaką bohaterka dostaje do rozwiązania jest trudna, skomplikowana i nietypowa. Bohaterka po raz pierwszy ma wystąpić w charakterze oskarżyciela subsydiarnego. 

Nowy temat, jakim zajmuje się Chyłka, to samobójstwo młodej dziewczyny. Przynajmniej tak została ta sprawa zakwalifikowana przez policję. Matka dziewczyny twierdzi, że ma dowody na to, że córka nie popełniła samobójstwa, a było to uknute zabójstwo. Joanna Chyłka odkrywa, że ta historia ma drugie dno,  a tym czasem pojawiają się nowe trupy.... Czy Joanna i Zordon odkryją łamigłówkę?

Prywatnie trwają przygotowania do ślubu głównych bohaterów, ale czy do niego dojdzie? Przeczytajcie sami. 

"Nic nie mogło zagrozić ich uczuciu, był tego absolutnie pewien."

Jak widzę zapowiedź nowego tomu Chyłki zawsze czekam z radością na swój egzemplarz. Jedyna seria wydawnicza, którą czytam na bieżąco. Mimo tego, że to już XV tom nie znudziłam się i z niecierpliwością czekam na dalsze losy Zordona i Chyłki. Bardzo ciekawi mnie ich los prywatny. W tym tomie nie zabraknie wzruszeń, są momenty smutne ale też bardzo chwytające za serce. Moim skromnym zdaniem autor pokazał inne oblicza bohaterów i na pewno ich nie oszczędzał. Osobiście nie przeszkadzało mi, że tym razem bardziej rozwinięte są wątki prywatne, a nie sprawa sądowa. Uważam, ze Chyłka i Zordon zasłużyli na taki tom poświęcony głownie ich relacji. 

Myślałam na początku, że to ostatni tom, ale jednak nie. Autor zostawił sobie dużą furtkę do dalszych perypetii bohaterów. 

"Nie każdy superbohater nosi pelerynę i nie każda Chyłka togę"

Czekam na kolejny tom z niecierpliwością i nie nudzi mnie ta seria. Nie rozumiem opinii, że ktoś czyta z rozpędu, z przyzwyczajenia, albo że książka jest pisana na siłę. Bardzo lubię bohaterów i wiem, że doczytam aż do ostatniego tomu, znając Remigiusza Mroza można po nim spodziewać się dosłownie wszystkiego. 

Dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona za egzemplarz książki do recenzji. 


Wydawnictwo: Czwarta Strona

Data premiery: 23.03.2022

Ilość stron: 488

Moja ocena: 8/10

6 komentarzy:

 1. Nadrabiam Chyłkę, więc książka wciąż przede mną ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kilka dni temu spotkałem znajomego. On mi powiedział mi o rewelacyjnej ofercie 514 455 736 . Na pewno z tej oferty szybko skorzystam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubię jego książki. W sumie dawno nie czytałam kryminałów

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten tytuł jeszcze przede mną. Jestem trochę w tyle, ale ciekawa następnych części. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo podobałą mi sie ta książka. Na pewno sięgnę po inne tytuły

  OdpowiedzUsuń
 6. Remigiusz Mróz to mistrz. I tyle w tym temacie! :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że do mnie wpadłeś. Jeśli masz ochotę to zostaw komentarz.
Zapraszam na mojego Facebooka, gdzie organizuję konkursy oraz na Instagrama, na którym zamieszczam zdjęcia książek i nie tylko.