26 marca 2022

"Po trupach do celu" Alek Rogoziński

"Jeden trup. Cztery ofiary. Jeden morderca? Tego seansu nie zapomni nikt!"

Zapraszam na moją opinię o najnowszej komedii Alka Rogozińskiego. 


"Sypiąca się laleczko, bacz, by nikt nie zobaczył, jak wygląda twoje prawdziwe ciałeczko..."

Tym razem autor zabiera nas w świat aktorów, produkcji filmowych i tego całego blichtru bycia na topie.

Marlena Jens - bogata i sławna gwiazda ekranu, zdobywczyni dwóch telekamer pławiła się w sukcesie chwały. Niestety jeden wieczór zburzył jej świat i kobieta stała się jeszcze bardziej sławna, ale nie w takim sensie, o jakim by marzyła. Jej kariera została zrujnowana, ale kobieta wiedząc że jest coraz starsza, próbuje wrócić na szczyt. Dlatego aktorka ubiega się o rolę w nowym filmie "Pocałunek królowej", którego scenariusz napisany jest na postawie książki znanego polskiego pisarza. Niestety dla Marleny reżyserem jest jej były mąż, a do roli startują jej konkurentki. W tym samym czasie co chwila pojawia się nowy trup....Do czego jest zdolna aktorka, by wrócić na szczyt? 


"- Rząd musi mieć na program "Cnota plus"
- Cnota plus? - zdziwiła się Marlena.
- Nie słyszała pani? Wszędzie o tym głośno! Ministerstwo edukacji będzie nagradzało pełnoletnie dziewice, aż do ślubu albo do końca studiów. Nawet doktoranckich! Są propozycje przedłużenia tego do końca życia, żeby się niektóre prawicowe posłanki załapały."

Jestem przyzwyczajona do stylu pisania autora, więc wiedziałam, że przy jego książce odprężę się i zapomnę choć na chwilę o czasach, w których żyjemy. Właśnie teraz potrzebuję historii z przymrużeniem oka, takich które spowodują całkowite wyłączenie myśli o otaczającym mnie świecie.

Moim subiektywnym zdaniem to najlepsza książka z ostatnich wydanych przez autorka. Polubiłam bardzo Marlenę Jens i byłam ciekawa co takiego czeka ją na dalszych stronach książki. Jak zawsze, wielkie podziękowanie za spis postaci na samym wstępnie (a nie na końcu jak robią to niektórzy). Samo czytanie opisu postaci już jest zabawne i zwiastuje radosną lekturę. Pojawia się także bohater z innych książek, policjant Krzysztof Darski. 

Ogromnym plusem książek autora są zabawne anegdoty oraz fakt, że fabuła toczy się współcześnie (jest nawet nawiązanie do Polskiego Ładu). Zawsze próbuję zgadnąć miedzy wierszami kogo ze światka celebrytów tym razem autor wziął na tapetę. 

A minus? Zawsze ten sam - za szybko się czyta.

Komedia kryminalna to rodzaj literatury, który zawsze mnie zdumiewa, a jednocześnie do siebie przyciąga. Bo jak można się śmiać przy czytaniu o kolejnym martwym bohaterze? Ano można, inaczej się po prostu nie da. 

Polecam!

Książkę przeczytałam w dzień po jej otrzymaniu, gdyż nad głową stała moja mama (fanka Alka) i pytała: Przeczytałaś? Mogę teraz ja? :)


Dziękuję autorowi i wydawnictwu za egzemplarz książki z egzemplarzem. 


Wydawnictwo: Skarpa Warszawska

Data premiery: 23.03.2022

Ilość stron: 300

Moja ocena: 8/10

10 komentarzy:

 1. Dawno nie cYtalam nic Alka. Muszę nadrobić...

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawa książka i pomysł na fabułe

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię twórczość autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Chętnie sięgnę po ten gatunek, a opis również zachęca. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Książka na pewno mi się spodoba, Będę szukała tego tytułu

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam Rogozińskiego i książka jest już na moim stosiku. Pozdrawiam cieplutko.

  OdpowiedzUsuń
 7. Kumplowi powiem o tym blogu. Bardzo dużo można się dowiedzieć z tego blogu.

  OdpowiedzUsuń
 8. Moim zdaniem to jest fajny blog. Ciekawie ile osób na ten blog wchodzi.

  OdpowiedzUsuń
 9. Super pomysły, polecam też moją kul propozycję

  OdpowiedzUsuń
 10. Super propozycje, polecam też moją kul propozycję

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że do mnie wpadłeś. Jeśli masz ochotę to zostaw komentarz.
Zapraszam na mojego Facebooka, gdzie organizuję konkursy oraz na Instagrama, na którym zamieszczam zdjęcia książek i nie tylko.