01 listopada 2021

Zapowiedzi książkowe... LISTOPAD 2021

Listopad to miesiąc, kiedy wydawnictwa dają nad odetchnąć i jest mniej nowości. Zapraszam na mój subiektywny przegląd zapowiedzi listopadowych. 


PATRONATY MATKI KSIĄŻKOHOLICZKI 


Data premiery: 16.11.2021
Wydawnictwo: Videograf
Autor: Ewelina Maria Mantycka
Tytuł: "Bukiet pełen róż. Saga rodziny z Ogrodowej" (tom 3)

Opis: Stary dworek na Ogrodowej staje się spokojnym domem dla Liliany i jej córki. Jednak inna gałąź rodziny Żmudzkich, Klaudia Leszczyńska, nigdy nie pogodziła się z tragedią, która pogrążyła jej najbliższych w żałobie – ze śmiercią swojej dziesięcioletniej siostry. Żyje ciągle wspomnieniami, które zmieniły jej beztroskie dzieciństwo w pasmo goryczy. Po bolesnym zerwaniu z kolejnym „złym wyborem” Klaudia jest przekonana, że jej życie miłosne nigdy nie potoczy się normalnym torem. Dom, dzieci i mężczyzna, który potrafiłby zaakceptować jej potrzeby, to plany dalekie w realizacji. Ekstrawagancka i nieprzewidywalna Klaudia jako fotograf-podróżnik może w każdej chwili spakować walizki i ruszyć w nieznane, odkrywać nowe miejsca i poznawać ciekawych ludzi. Odnalezienie tego jedynego nie powinno być trudne dla kobiety z jej wyglądem i urokiem osobistym, a jednak Klaudia wmawia sobie, że ciąży na niej klątwa prababki Rozalii Żmudzkiej.
Kiedy postanawia zapomnieć o nieszczęśliwych związkach, zająć się pracą i uporządkować swoje sprawy, na jej drodze staje komisarz Artur Solecki, znany ze swojego kiepskiego poczucia humoru, perfekcjonizmu w pracy i nieprzekupnego charakteru, a także zamiłowania do przelotnych romansów. Wspólne śledztwo Klaudii i Artura prowadzi nie tylko do odkrycia upiornych tajemnic rodzinnych, ale także czegoś znacznie ważniejszego…Data premiery: 17.11.2021
Wydawnictwo: Dlaczemu
Autor: Agata Bizuk
Tytuł: "Gwiazdka na Zielonej 13" (3 tom)

Opis: Na Zielonej 13 znowu wrze!
Radeo odkrywa, że może być ojcem małego Franka, więc swoim zwyczajem, postanawia nieco namieszać w rodzinie Zasadów. Elwira z Krzysztofem są o krok od rozwodu, a Roman niespodziewanie zapada na ciężką chorobę. Za to Mariolce układa się fantastycznie do momentu, kiedy w jej mieszkaniu pęka rura z wodą, zalewając przy okazji Atelier u Józka. Na domiar złego w kamienicy na Zielonej zjawia się kuzynka Mariolki, którą okazuje się jedna z największych gwiazd serialowych w kraju. A to wszystko tuż przed samym Bożym Narodzeniem! Czy Mariolce uda się okiełznać kuzynkę i własne życie? Czy małżeństwo Elwiry i Krzyśka przetrwa? I jakie niespodzianki szykuje mieszkańcom Zielonej Justyna?
Data premiery: 26.11.2021
Wydawnictwo: WasPos
Autor: Małgorzata Brodzik
Tytuł: "Przeznaczenie"

Opis: Przyjaźń, miłość, szczęście…
Anastazja ma to, o czym marzy każda kobieta. Idealny facet, wspaniała przyjaciółka i cudowni rodzice. Nie mogła wyśnić sobie lepszego życia. Wszystko jednak zmienia się w ułamku sekundy. Dwie najważniejsze dla niej osoby okrutnie ją ranią. Kiedy mogłoby się wydawać, że nic gorszego nie może jej już spotkać, los zsyła na nią tragiczny wypadek i sprawia, że traci coś, przez co jej świat już nigdy nie będzie taki sam.

Przeznaczenie…
Czy Anastazja nauczy się żyć na nowo? Czy da szansę mężczyźnie, który pojawi się na jej drodze? Jedno jest pewne. Każdemu z nas jest coś przeznaczone i prędzej czy później wydarzy się w naszym życiu. To tylko kwestia czasu…

Nawet najpiękniejszą miłość można jak strzałem zabić głupotą. Zburzyć niczym domek z kart własną i cudzą przyszłość. I co potem? Jak żyć po takim traumatycznym wydarzeniu?


Data premiery: 28.11.2021
Wydawnictwo: Anatta
Autor: Marek Marcinowski 
Tytuł: "Podróże Julki i Krzysia. Zamki Polski Południowej"

Opis: Akwarium w suficie, sekretne przejścia, podziemne tunele czy legendarne skarby – o tym wszystkim, a także o innych skrywanych przez zamki tajemnicach dowiedzą się Julka i Krzyś podczas swojej wakacyjnej podróży. Daj się porwać przygodzie i razem z bohaterami poznaj historyczne perełki leżące na terenie Polski! 
Dedykowany zakres wiekowy: 5-12 latREKOMENDACJA MATKI KSIĄŻKOHOLICZKI Data premiery: 10.11.2021
Wydawnictwo: Lipstick Books
Autor: Alexa Lavenda
Tytuł: "Europejski raj"

Opis: Szczęście było tak blisko, na wyciągnięcie ręki… jednak los po raz kolejny zakpił sobie z Patrycji i Maxa i ponownie ich rozdzielił. Czy tym razem Max będzie w stanie odnaleźć Patrycję? Do czego jest zdolny posunąć się George, żeby zatrzymać dziewczynę przy sobie? Dla miłości robi się wszystko, miłość rządzi się własnymi prawami i nie zna żadnych granic… szczególnie miłość niebezpiecznego szaleńca.

INNE ZAPOWIEDZI


Data premiery: 04.11.2021
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Autor: Cate Quinn
Tytuł: "Trzy wdowy"

Opis: Trzy kobiety. Trzy żony. Trzy wdowy. 

Blake ukrywa przed światem tajemnicę - wraz z nim żyją w poligamicznym związku aż trzy kobiety. Rachel, pierwsza żona, to ta posłuszna aż do przesady, z przeszłością, o której wolałaby zapomnieć. Tina, była striptizerka wzięta prosto z odwyku, to urodzona buntowniczka. Najmłodsza z nich, naiwna Emily, żyje w oddzieleniu od srogiej katolickiej rodziny. Jedyne, co je łączy, to Blake. To one stają się pierwszymi podejrzanymi, gdy zostają znalezione zwłoki ich męża. Każda z kobiet musi zadecydować, komu może zaufać. W obliczu plotek o sekretnym kulcie, tajemniczej żonie numer cztery, trzy wdowy zaczynają wątpić w to, co dotąd uznawały za prawdę. Bo im dłużej trwa śledztwo, na światło dzienne wychodzą kolejne mroczne informacje…

Data premiery: 08.11.2021
Wydawnictwo: Akapit Press
Autor: Ellie Midwood
Tytuł: "Skrzypaczka z Auschwitz"

Opis: Auschwitz, 1943 rok. Czy w czeluściach piekła może pojawić się nadzieja? Czy miłość może zatriumfować nad nienawiścią? Oparta na historii Almy Rosé. „Skrzypaczka z Auschwitz” powołuje do życia jedną z najbardziej nieustraszonych i inspirujących bohaterek historii.
W więzieniu każdy dzień to walka o przetrwanie. Alma jest więźniarką numer 50381, jak sugeruje jej jasnoniebieski tatuaż. Jest zamknięta z tysiącami innych ludzi, oderwana od bliskich, uwięziona za kolczastym drutem. Mimo tego, że była cenioną skrzypaczką, a jej występy urzekały publiczność. 
Gdy przyjmuje propozycję zostania dyrygentem orkiestry, uświadamia sobie, jak dzięki temu będzie mogła pomóc innym kobietom. Poznaje również Miklosa, pianistę, z którym znajduje radość we wspólnych próbach i koncertach. Czy w miejscu, gdzie powietrze skażone jest stratą, a pewnością jest tylko tragedia ich uczucie przetrwa? Ta poruszająca historia udowodni Wam, że miłość może zwyciężyć nawet w najciemniejsze dni i daje siłę, by przetrwać.

Data premiery: 10.11.2021
Wydawnictwo: Zaczytani
Autor: Jolanta Kosowska
Tytuł: "Bożonarodzeniowa księga szczęścia"

Opis: Czasem milczenie najpiękniej opowiada historię miłości.
Rafał, Tomek, Lena, Aśka i Maria przyjaźnią się ze sobą od czasów liceum. Choć los rozrzucił ich po różnych zakątkach świata, wciąż utrzymują ze sobą kontakt. Pomaga im w tym pewien rytuał, który sobie stworzyli: raz w roku, na Boże Narodzenie, każde z przyjaciół pisze list do pozostałych, opowiadając o tym, co przez ten rok wydarzyło się w jego życiu. Czytanie tych grudniowych listów stało się częścią ich wigilijnej tradycji. Któregoś roku okazuje się, że w skrzynkach pocztowych brakuje wiadomości od Leny – samotnej matki, mieszkającej z córką w Chorwacji. Niepokoją się wszyscy, ale najbardziej przerażony jest Rafał, którego kiedyś łączyło z Leną coś znacznie więcej niż przyjaźń. Z dnia na dzień postanawia wyruszyć w podróż, odszukać swoją dawną ukochaną i naprawić błędy młodości… Ale czy nie jest już na to za późno?

Data premiery: 10.11.2021
Wydawnictwo: Znak Horyzont
Autor: Kelly Rimmer
Tytuł: "Sierota z Warszawy"

Opis: Niezwykła opowieść o bohaterstwie, poświęceniu i nadziei.
Wiosna 1942 roku. Po tragicznej stracie rodziny czternastoletnia Emilia Śląska mieszka w Warszawie przygarnięta przez bezdzietną parę. Niemiecka brutalność wobec Żydów zmusza ją do ukrywania prawdziwej tożsamości. Od tej pory dziewczynka nazywa się Elżbieta Rabinek. Wie, że za murami pobliskiego getta panuje jeszcze większe cierpienie niż po aryjskiej stronie.
Elżbieta zaprzyjaźnia się z sąsiadką, pielęgniarką Sarą, która zaczyna przemycać ją do getta. Dzięki dokumentom zdobytym przez Sarę dziewczynka podejmuje niebezpieczne próby ratowania żydowskich dzieci. Podczas jednej ze swoich wypraw Elżbieta spotyka szesnastoletniego Romana Górkę, w którym się zakochuje. Czy ich miłość będzie silniejsza niż zło i cierpienie otaczającego ich świata?
Sierota z Warszawy to porywająca opowieść o realiach życia dzieci podczas wojny. Pomimo głodu i strachu nie tracą one nadziei na lepszą przyszłość i nie przestają walczyć o miłość.

Data premiery: 16.11.2021
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Autor: Lisa Scottline
Tytuł: "Ktoś wie"

Opis: Czwórka nastolatków spędza razem lato. Młodość musi się wyszumieć, więc piją, dzielą się sekretami, testując własne granice. Ich beztroskie dzieciństwo gwałtownie się kończy. Ginie młody człowiek. Gdyby nie oni, nie straciłby życia. Rozdziela ich poczucie winy i pytanie o to, kto załadował broń…Dwadzieścia lat później spotykają się po raz pierwszy od tamtego tragicznego lata. Przyjeżdżają na pogrzeb… Stare sekrety wychodzą na jaw i ożywają dawne demony. Ktoś wie, co się stało, a jednak postanawia to ukryć. Jak daleko jest gotów się posunąć, żeby uniknąć kary?

BĘDĘ RECENZOWAĆ (LITERATURA DZIECIĘCA I MŁODZIEŻOWA) 


Data premiery: 10.11.2021
Wydawnictwo: Wilga
Autor: Agnieszka Mielech
Tytuł: "Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Hej, w góry!" 

Opis: Emi i Tajny Klub Superdziewczyn i Jednego Superchłopaka powracają w trzynastym (13) tomie z serii, aby zabrać czytelników w kolejną podróż. Tym razem przyjaciele wyruszą w góry. Już dość siedzenia w czterech ścianach! Tajny Klub Superdziewczyn i Jednego Superchłopaka planuje wyrwać się z miasta, zaczerpnąć świeżego powietrza i aktywnie spędzić czas. Kiedy tylko nadarza się okazja, przyjaciele wylogują się ze zdalnej szkoły i pod wodzą profesora Kaganka wyruszają na górski rajd. Ucieczka od cywilizacji zakończy się oczywiście nową tajną misją!

Emi, Franek, Flora, Faustyna i Aniela z pomocą Lucka i Czekolady wpadną na trop uwięzionej owieczki i pomogą zabłąkanym turystom! Ponadto bohaterowie wezmą udział w górskim rajdzie i odwiedzą park ciemnego nieba. Brzmi interesująco? Pakujcie plecaki, ubierajcie się na cebulkę i – hej! – ruszajcie na szlak z Tajnym Klubem Superdziewczyn!Data premiery: 11.11.2021
Wydawnictwo: YA
Autor: Beth Garrod
Tytuł: "All I Want for Christmas. Świąteczna zamiana miejsc"

Opis: Elle jest gwiazdą mediów społecznościowych. A przynajmniej tak się wydaje... Zdeterminowana, by zwiększyć liczbę followersów, postanawia na czas świąt zamienić się miejscami z jedną ze swoich obserwatorek – Holly. Dziewczyna mieszka w małej angielskiej wiosce i uwielbia Boże Narodzenie. Nadchodząca Gwiazdka miała być najlepsza w jej życiu! Plany rozsypują się jednak jak domek z kart, gdy mama oznajmia, że chce sprzedać ich dom, a chłopak proponuje, by zrobili sobie przerwę. 
Czy z dala od swoich domów Elle i Holly znajdą to, czego naprawdę pragną?

Data premiery: 24.11.2021
Wydawnictwo: Wilga
Autor: Katarzyna Berenika Miszczuk
Tytuł: "Tajemnica domu z Bielinach"

Opis: W życie rodzeństwa Lipowskich – Bogusi, Leszka, Tosi i Dąbrówki – bez zaproszenia wkracza ZMIANA. Muszą zostawić rodzinną Warszawę i przeprowadzić się do Bielin. Rodzice wywrócili ich życie do góry nogami, kiedy podjęli decyzję o ROZWODZIE. Zmianom nie ma końca, bo zamieszkują w wielkim domu ciotki Mirki, w młodości szeptuchy, teraz schorowanej staruszki, która w dodatku z każdym dniem wydaje się tracić coraz bardziej kontakt z rzeczywistością, a w cichych rozmowach pojawia się słowo ALZHEIMER. Wychowane w stolicy dzieci na wsi poznają inny świat – starych wierzeń, szeptuch, bóstw i demonów. Czy to tylko SŁOWIAŃSKIE LEGENDY, czy może na własnej skórze młodzi Lipowscy przekonają się, że to nie zapomniane zabobony, ale prawda. Ciepła, zabawna, pełna magii i empatii historia, która wciągnie Wasze dzieciaki w świat słowiańskich mitów i zawładnie ich wyobraźnią. To historia, do której zechcą wracać i która będzie ich bawić i uczyć. A jeśli znacie i kochacie serię „Kwiat paproci”, to „Tajemnica domu w Bielinach” będzie również dla Was idealnym uzupełnieniem fantastycznego świata Katarzyny Bereniki Miszczuk.


Dajcie znać, czy coś przykuło waszą uwagę. 

K.

6 komentarzy:

 1. Bożonarodzeniowa księga szczęścia - właśnie zamówiłam 🎄☺️

  OdpowiedzUsuń
 2. Sześć z nich biorę w ciemno.

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratulacje wspaniałych patronatów😘 "Gwiazdka na Zielonej 13" (3 tom)😍"Przeznaczenie"😍"Bożonarodzeniowa księga szczęścia"😍 "All I Want for Christmas. Świąteczna zamiana miejsc"😍 "Podróże Julki i Krzysia. Zamki Polski Południowej"😍Cała seria-Saga rodziny z Ogrodowej😍Te wszystkie są w planach, bliższych czy dalszych, ale są najbardziej wymarzone😍

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam te świąteczne klimaty, które już się pojawiają!

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne zapowiedzi już mam kilka tytułów, które muszę zapamiętać.

  OdpowiedzUsuń
 6. Część z tych książek już na mojej liście :) A z listopadowych nowości polecam także "Zew". Kryminał, który czyta się niezwykle przyjemnie :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że do mnie wpadłeś. Jeśli masz ochotę to zostaw komentarz.
Zapraszam na mojego Facebooka, gdzie organizuję konkursy oraz na Instagrama, na którym zamieszczam zdjęcia książek i nie tylko.