14 sierpnia 2021

"Zanim zrozumiem" Magdalena Wala

 II tom serii "Splątane losy" 

O I tomie przeczytasz: TU


Fabuła drugiego tomu także toczy się w Zaborzu. Są inni bohaterowie niż w tomie pierwszym, choć całość pięknie się ze sobą łączy. 

Główną bohaterką jest Kinga, której dzieciństwo było bardzo trudne i odcięło piętno na jej dorosłym życiu. Niestety nawet teraz kobiecie nie układa się, ponieważ zmuszona jest zakończyć toksyczne małżeństwo. Kinga planuje zacząć wszystko od nowa i w tym celu wyjeżdża na urlop, przy okazji chcąc sprawdzić kto i co zostawił jej w niespodziewanym spadku. Trafia do Jesionowego Zakątka (tego z I tomu), próbując odetchnąć od ostatnich przykrych wydarzeń. 

Na miejscu poznaje fotografa, przystojnego Niemca, z którym zaczyna spędzać wolny czas. Konrad opowiada jej historię swojej babki i cel dlaczego przyjechał do Polski i to dokładnie do Zaborza. 

Jak wszystkie wątki łączą się ze sobą? Czy uda się rozwiązać zagadki i tajemnice sprzed lat?

"Kiedy rodzi się dziecko, miłość w pewnym sensie staje się przymusem, jednak kiedy kogoś zapraszasz do swojego domu, swojej rodziny, dokonujesz świadomego wyboru, że chcesz kochać."


Oba tomy są po prostu świetne. Niby można czytać je niezależnie od siebie, ale namawiam do czytania po kolei. Powieść jest wielowątkowa, pełna sekretów, a dużym plusem są wspomnienia z przeszłości. Podoba mi się styl pisania autorki, prosty, lekki, ale jednocześnie bardzo ciekawy i interesujący. Cała fabuła toczy się nieśpiesznie, co jest ogromną zaletą, bo można się delektować opisywanymi wydarzeniami. Książkę czytałam z ogromnym zaciekawieniem, pamiętam, że się z nią nie rozstawałam. Autorka przemyca kilka ważnych tematów dotyczących dawnych czasów, m.in tego jak wyglądał koniec wojny dla niemieckiej ludności, czym była organizacja Lebesborn. Końcówka to po prostu wielkie WOW! 

Podsumowując - polecam serdecznie całą serię i aż zazdroszczę tym, którzy dopiero zaczną ją czytać. Ja natomiast muszę poznać inne książki autorki, coś czuję, że też mnie zachwycą.

Dziękuję Wydawnictwu Pascal za egzemplarz książki do recenzji.


Wydawnictwo: Pascal 
Rok wydania: 2021
Ilość stron: 384
Moja ocena: 9/10

5 komentarzy:

 1. dla mnie świetnym tytułem była książka 'Na moment przed świtem' nie wiem czy miałaś okazje czytać?

  OdpowiedzUsuń
 2. Już czuję, że to coś dla mnie. Koniecznie poszukam serii

  OdpowiedzUsuń
 3. Ta seria bardzo mi się spodobała. Czekam na kolejne książki tej autorki. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Będą jakieś klasyki polskiej literatury?

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że do mnie wpadłeś. Jeśli masz ochotę to zostaw komentarz.
Zapraszam na mojego Facebooka, gdzie organizuję konkursy oraz na Instagrama, na którym zamieszczam zdjęcia książek i nie tylko.