15 sierpnia 2021

"Poznasz mnie" Sarah A. Denzil

Na okładce czytamy: Trzymający w napięciu thriller psychologiczny. Czy aby na pewno? Zapraszam na nowy post. "Słowo "cień" porusza coś pogrzebanego na dnie mojej pamięci. Jest w nim coś, czego jednak nie mogę uchwycić, jak wyraz na końcu języka. Przyprawia mnie o ciarki i sprawia, że mam ochotę zaryglować drzwi."

Wyobrażasz sobie sytuację, kiedy w środku nocy słyszysz szept: Poznasz mnie.... 

Sophie pracuje jako nauczycielka w szkole podstawowej. Bardzo lubi chodzić do pracy z racji tego, że może wtedy odetchnąć od.... chorej matki, z którą mieszka. Cały czas poza pracą poświęca rodzicielce, u której szybko postępuje choroba Alzhaimera. Sophie brakuje przyjaciół, czasu dla siebie, takiego normalnego życia, ale czuje, że nie ma wyboru. 

Pewnego dnia kobieta decyduje się iść na randkę z mężczyzną, którego poznała na portalu randkowym. Od tego momentu  w jej życiu zaczynają się dziać dziwne rzeczy: znajduje w ogrodzie dziwny guzik, na szybie odcisk dłoni, a jej matka ma pełno sińców i mówi, że odwiedza ją cień... Sophie obwinia nowego znajomego o to, że ją gnębi. Ale czy to dobry trop? 


"Najbardziej na świecie chcę poznać mroczną tajemnicę mojej przeszłości - i pragnę czuć się cała. Ponieważ nigdy się tak nie czułam."


Wielkim plusem tej książki jest motyw obyczajowy i pokazanie życia z osobą chorą na Alzhaimera. Było mi przykro czytając relację Sophie z jej toksyczną matką, która dogryza córce na każdym kroku, trudno było wszystko tłumaczyć chorobą. 

Historia ciekawa, choć trochę przewidywalna. Na pewno nie chciałabym być na miejscu Sophie, której życie nie oszczędza. Książka liczy sobie tylko 250 stron, niemniej całość jest dograna, nie ma zbędnych opisów, widać, że cała fabuła jest mocno spójna i przemyślana. Sophie to świetnie wykreowana postać, czytelnik może łatwo się zżyć z główną bohaterką. Styl autorki jest lekki, ciekawy, czasami mroczny, dlatego chętnie nadrobię jej poprzednie książki. 

"Poznasz mnie" to książka z serii tych lżejszych thrillerów, spodziewałam się większego zaskoczenia lub bardziej strasznych scen. Osoby, które lubią się bać mogą poczuć się zawiedzeni. Natomiast jeśli ktoś nie wie czy lubi thrillery to spokojnie może sięgnąć po tę książkę i samemu się przekonać. 

Dziękuję Wydawnictwu Filia za egzemplarz książki do recenzji.


Wydawnictwo: Filia
Rok wydania: 2021
Ilość stron: 256
Moja ocena: 7/10

4 komentarze:

  1. Jestem zainteresowana tym tytułem. Chętnie poczytam

    OdpowiedzUsuń
  2. Skoro to thriller to chętnie przeczytam. Myślę, że spodoba i się.

    OdpowiedzUsuń
  3. Tytuł i sama okładka zachęca mnie do przeczytania. Lżejszy thriller też może być dobry

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że do mnie wpadłeś. Jeśli masz ochotę to zostaw komentarz.
Zapraszam na mojego Facebooka, gdzie organizuję konkursy oraz na Instagrama, na którym zamieszczam zdjęcia książek i nie tylko.