27 maja 2021

"Ekoliski. Misja ratowania Ziemi" Marek Marcinowski - patronat Matki Książkoholiczki

Mojemu synkowi i dla mnie bardzo przypadła do gustu poprzednia książka autora "Kosmoliski", dlatego z przyjemnością patronuję kolejnej książce pana Marcinowskiego. Zapraszam na nowy post. 

Zuzia i Wojtuś cały dzień spędzili z klasą na sprzątaniu pobliskiego lasu, gdzie znaleźli bardzo dużo śmieci. Zmęczonym dzieciom przyśniły się dwa małe sympatyczne zwierzątka, które zabrały je w magiczną podróż. Miłka i Miłek, czyli dwa urocze Ekoliski, podróżują z dziećmi po Układzie Słonecznym, aby poszukać równie przyjaznej planety co Ziemia, gdzie mogliby zamieszkać ludzie. Dzieci odbywają podróż odwiedzając każdą planetę, aż w końcu dochodzą do wniosku, że Ziemia jest najpiękniejsza i warto o nią dbać, by dalej tak było. 

"Małe kroki wielu ludzi potrafią zdziałać cuda. Kiedy miliardy mieszkańców zadbają o Ziemię, ona wynagrodzi nam ten wysiłek swoim pięknem."W dzisiejszych czasach w zalewie ogromnej ilości książek dla dzieci trudno znaleźć coś wartościowego. 

Książka autora jest przepięknie wydana, interesująca dla dzieci, ale przede wszystkim w mądry sposób skłania młodego czytelnika do refleksji na temat ekologii. Zmiany warto zacząć od siebie, od dbania o to, by nie pogarszać panujących warunków na naszej planecie. Ekoliski opowiadają o tych tematach w sposób przyjazny i ciekawy. 

Dzieci poznając losy Zuzi i Wojtusia mogą nauczyć się nazw planet, dowiedzieć się co to są gazy cieplarniane, asteroidy a także która planeta jest najzimniejsza. O wielu sprawach sama nie wiedziałam, więc książka dla mnie okazała się także skarbnicą wiedzy, podaną w bardzo przyjemny sposób. 

Marek Marcinowski napisał kolejną bajkę z przesłaniam, pokazując, że można dzieci wiele nauczyć...zupełnie nieświadomie przez czytanie odpowiednich książek. Ogromną zaletą są Ekozadania i Ekoquiz na końcu, rozwiązywanie go było świetną zabawą dla mnie i mojego synka 6 lat. 

Książka dla dzieci od 4 do 10 lat.

Dbajmy o planetę i uczmy tego nasze dzieci. 

Książkę polecam z całego serca.
Za egzemplarz książki z autografem dziękuję autorowi.

Wydawnictwo: Anatta
Rok wydania: 2021
Ilość stron: 32
Moja ocena: 9/10

1 komentarz:

Dziękuję, że do mnie wpadłeś. Jeśli masz ochotę to zostaw komentarz.
Zapraszam na mojego Facebooka, gdzie organizuję konkursy oraz na Instagrama, na którym zamieszczam zdjęcia książek i nie tylko.