07 kwietnia 2021

"Ukochany z piekła rodem" Alek Rogoziński

45/2021

Premiera wznowienia 14 kwietnia 2021.

Czytałam większość książek autora, ale nigdy nie udało mi się przeczytać serii o Joannie. Na każdym spotkaniu autorskim czytelnicy pytali o tę serię, o kontynuację, wznowienie itd. Dlatego cieszę się, że w końcu i ja poznałam tę historię. Zapraszam na nowy wpis. 


I tom z serii "Joanna Szmidt".

"Smutna prawda była taka, że Joanna nie przepadała za targami książki. [...] Na Stadionie Narodowym, obserwowana przez setki ludzi, czuła się niczym foka w zoo i zawsze pod koniec dnia dziwiła się, że nikt nie rzucił jej piłki, żeby ją pokręciła na nosie."

Znana pisarka romansów (już nie taka młoda) Joanna wdaje się w romans w Zakopanem z dużo młodszym mężczyzną. Konrad, bardzo przystojny fotograf, jest ucieleśnieniem jej najskrytszych marzeń i pragnień. Joanna jest nim zachwycona i po powrocie zamieszkują razem w wyremontowanym domu autorki. Niestety sielanka zostaje przerwana i w tej oto starej willi zostaje zamordowany Konrad....

Kto zabił siekierą fotografa? I dlaczego? 

Joanna wraz ze swoją agentką Betty, bierze sprawy w swoje ręce i zaczyna prowadzić własne śledztwo. I tutaj okazuje się, że jej cudowny chłopak miał przed nią wiele tajemnic, a grono podejrzanych ciągle się powiększa. Czy kobietom uda się rozwiązać zagadkę kryminalną?


Bardzo lubię komedie kryminalne, w końcu wychowałam się czytelniczo na Joannie Chmielewskiej. Im bardziej absurdalne sytuacje tym dla mnie lepiej. 

Alek Rogoziński ma lekkie pióro, dlatego czyta się jego książki w szybkim tempie i z ogromną przyjemnością. Podobały mi się specyficzne postaci (przy osobie, która mówi na sobie ono - myślałam, że pęknę ze śmiechu). Fabuła ciekawa, a zagadka do rozwikłania wcale nie taka łatwa. Miło mi było poczytać o postaciach znanych z innych książek Alka.

Podsumowując - to kolejna dobra książka autora na odstresowanie, zły humor, kiepski dzień. Poczucie humoru i jego cięte riposty - uwielbiam. Bawiłam się cudownie przy czytaniu i czekam teraz na II tom serii. 

Dziękuję Wydawnictwu W.A.B za egzemplarz książki do recenzji. 

Wydawnictwo: W.A.B
Data premiery: 14.04.2021 (wznowienie)
Ilość stron: 304
Moja ocena :8/10


3 komentarze:

  1. Na pewno przy książkach Alka nie można się nudzić :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Uwielbiam twóczość autora!

    OdpowiedzUsuń
  3. Zagadka była trudna do rozwikłania gdyż totalnie absurdalna. Ale i tak czytało mi się tę książkę świetnie. Pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że do mnie wpadłeś. Jeśli masz ochotę to zostaw komentarz.
Zapraszam na mojego Facebooka, gdzie organizuję konkursy oraz na Instagrama, na którym zamieszczam zdjęcia książek i nie tylko.