11 kwietnia 2021

"Nasze piękne chwile" Natalia Sońska

46/2021

Jeśli potrzebuję relaksu to wiem, że książki autorki są idealne na taką okazję. Zapraszam na mój nowy post. 


"Zwrot zostańmy przyjaciółmi nie bez powodu jest uważany za najgorsze, co mężczyzna może usłyszeć od kobiety, którą kocha."

Jest to kontynuacja losów bohaterów z "Wszystkie nasze dni", opowiedziana z perspektywy byłego chłopaka Niny - Michała. Jego związek z Magdą jest wypalony, kobieta cały czas poświęca głównie pracy, nie mając czasu nawet na zrobienie zakupów czy wspólny weekend. Michał wyjeżdża na wieczór kawalerski do Warszawy, gdzie po pewnym wydarzeniu, podejmie decyzję o wielkich zmianach w swoim życiu. A będą to ogromne zmiany, na które trzeba mieć odwagę. 

Mężczyzna wciąż ma nadzieję, że jeszcze los będzie dla niego łaskawy i pozna kogoś kto sklei jego złamane serce. Czy ktoś stanie jeszcze na jego drodze? Czy warto dać komuś szasnę zbliżenia się do siebie?


Czasami są sytuacje w życiu, kiedy mimo miłości, musimy pozwolić komuś odejść. Nawet jeśli to ogromnie boli. Takie właśnie rozterki ma Michał... kto czytał I tom, ten wie o co chodzi. 

Podobało mi się to, że historia Michała pokazuje nam, że czasami warto spalić wszystkie mosty i zacząć życie od nowa. W końcu mamy je tylko jedno. 

Sytuacja opisana z perspektywy mężczyzny to na pewno ciekawy zabieg literacki. Autorka napisała przepiękne subtelne sceny erotyczne, pokazała, że męski gatunek też ma serce i duszę...

Przeczytałam książkę na raz, wzruszając się niejednokrotnie. Wiedziałam, czego się spodziewać i to dokładnie dostałam. Historie, jakie opisuje pani Natalia, zawsze mają w sobie pewną magię, niosą radość i nadzieję na lepsze dni. 

Podsumowując to przyjemna książka o miłości, o dawaniu szans, szukaniu swojego miejsca w życiu.

Dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona za egzemplarz książki do recenzji. 


Wydawnictwo: Czwarta Strona

Rok wydania: 2021

Ilość stron: 370

Moja ocena: 7/10

2 komentarze:

  1. Urocza okładka i chętnie poznałabym tę historię :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Autorkę znam z serii Jagodowa miłość. Ta historia również mnie ciekawi.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że do mnie wpadłeś. Jeśli masz ochotę to zostaw komentarz.
Zapraszam na mojego Facebooka, gdzie organizuję konkursy oraz na Instagrama, na którym zamieszczam zdjęcia książek i nie tylko.