30 kwietnia 2021

"Chwała meksykańskim zakonnicom!" Barbara Kwinta

 51/2021

Bardzo lubię odkrywać nowych polskich autorów. Barbara Kwinta to nazwisko, które muszę zapamiętać :) Zapraszam na nowy wpis. 


„Strych jest jak Narnia. Nigdy nie wiesz, co tam cię spotka. Gdy raz wejdziesz, możesz przepaść na wieki lub wrócić odmieniony na zawsze”

Emilia Starska, za sprawą listu zmarłej mamy, dochodzi do wniosku, że nie chce wyjść za Dawida. Dosłownie w ostatniej chwili rezygnuje i od tego momentu zmienia się jej całe życie. Musi szukać nowej pracy, mieszkania, ale przede wszystkim nie ma pomysłu na dalsze życie. Uciekająca panna młoda udaje się do rodzinnego domu, gdzie na strychu znajduje walizki babci Zofii - słynnej krakowskiej krawcowej. W tym momencie Emilia wpada na pewien pomysł, który realizuje. Czeka ją wiele radości, ale też porażek, jak to w życiu. Jak potoczą się losy Emilki? 


"Może kocha się wyłącznie mamę i tatę, a z facetem tylko się jest? Żeby mieć dzieci i dom na kredyt, który się razem spłaca?"

Jaki to świetny debiut: ciekawa, życiowa, nieprzerysowana i ciepła historia, taka... wciągająca. Autorka sprytnie wplotła temat krawiectwa, co dla mniej jest totalnie czarną magią. Od pierwszych zdań polubiłam główną bohaterkę, jej autentyczność, charakter, czuję, że mogłabym się z nią zaprzyjaźnić. Świetnie wykreowana postać, która zdobywa serce czytelnika. 

Podsumowując: lekka, urocza, dowcipna, pełna nadziei powieść o poszukiwaniu własnej drogi życiowej. Autorka posiada świetne poczucie humoru, jej riposty są idealne, żeby czytelnik się zrelaksował. Bardzo podobały mi się Dobre Rady Cioci, idealne do zastosowania na co dzień. 

Co ważne - zupełnie nie czuć, że jest to debiut. Wszystko zgadza się z sobą w najdrobniejszych szczegółach, a historia opisana jest aż na ponad 400 stronach! Jest to książka, która niesie w sobie wiele pozytywnej energii, której tak nam potrzeba w obecnych czasach. 

A skąd taki tytuł? Nie zdradzę, po prostu... przeczytaj!Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję Wydawnictwu Prószyński i S-ka


Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Rok wydania: 2021

Ilość stron: 448

Moja ocena: 9/10

2 komentarze:

Dziękuję, że do mnie wpadłeś. Jeśli masz ochotę to zostaw komentarz.
Zapraszam na mojego Facebooka, gdzie organizuję konkursy oraz na Instagrama, na którym zamieszczam zdjęcia książek i nie tylko.