28 lutego 2021

Zapowiedzi książkowe... MARZEC 2021 - poleca Matka Książkoholiczka

 W tym miesiącu postanowiłam się troszeczkę ograniczyć z nowościami, bo zapowiada się bardzo zaczytany kwiecień. Tymczasem zapraszam na mój subiektywny przegląd zapowiedzi marcowych.PATRONAT MEDIALNY


Data premiery: 24.03.2021
Wydawnictwo: Dragon
Autor: Agata Sawicka
Tytuł: "Jeszcze jedna szansa"

Opis: Hania ma 25 lat, pracuje w korporacji i ma wrażenie, że jej poukładane życie jest puste. Niespodziewanie otrzymuje w spadku stary dom w Łącku, na Pomorzu. Uznaje to za szansę na wyrwanie się z  życiowej stagnacji. Jedzie do Łącka, by dowiedzieć się, kim był Władysław Kiesielecki - tajemniczy darczyńca. Na miejscu poznaje jego wnuka Aleksandra. Mężczyzna samotnie wychowuje synka. Pomiędzy nim i Hanią zaczyna pojawiać się niespodziewane uczucie. Wśród miejscowych krążą jednak plotki, że Aleksander mógł mieć coś wspólnego ze śmiercią swojej żony... 
Opowieść o sile wielkiej miłości, rodzinnych tajemnicach i o tym, że serce zawsze znajdzie drogę do prawdy. 


NAPISAŁAM BLURB 

Data premiery: 10.03.2021
Wydawnictwo: Lipstick Books    
Autor: Katarzyna Mak
Tytuł: "Kaprys gangstera"

Opis: Elena to skromna i niewyróżniająca się z tłumu dziewczyna. Ma pracę i narzeczonego, z którym planuje przyszłość. Wiedzie pozornie szczęśliwe życie, nie zdając sobie sprawy, że ma ono dla niej jeszcze sporo niespodzianek. A może Elena Mokrzycka to naiwna kobieta? Marcello to mężczyzna, który ma dosłownie wszystko. Kasa, luksus, przepych, wyuzdane kobiety i hierarchia społeczna, to tylko jedne z nielicznych atrybutów, które wyróżniają go spośród innych. To urodzony przywódca, boss - w dosłownym  znaczeniu tego słowa. Poza tym Marcello Castello to niebezpieczny facet.... Pewnego dnia tych dwoje styka ze sobą los. I odtąd, chciałoby się dodać, żyli długo i szczęśliwie... Ale czy to w ogóle możliwe, bo czy wilk zaprzyjaźni się z owieczką, ogień ugasi wodę, a słońce zetknie się z gwiazdami
 


POZOSTAŁE NOWOŚCI NA KTÓRE CZEKAM
Data premiery: 01.03.2021
Wydawnictwo: Pascal
Autor: Magdalena Majcher 
Tytuł: "Małe wielkie sekrety" (IV tom osiedle Pogodne)

Opis: Otwórz drzwi kolejnego luksusowego domu! Osiedle Pogodne - poznaj nowe tajemnice mieszkańców. 
Monika z dystansu obserwuje afery i skandale, które wstrząsają życiem osiedla. Nie ma czasu roztrząsać cudzych problemów, bo opiekuje się niepełnosprawną córką, pracuje zawodowo, a na dodatek prowadzi fundację. Kiedy pewnego dnia Monika znika bez śladu, jej partner Marcin szaleje z niepokoju. Postanawia na własną rękę odnaleźć ukochaną. Trafia na pewien trop, prowadzący do przeszłości Moniki. Z przerażeniem odkrywa, że kobieta, którą uważał za wierną partnerkę i kochającą matkę, jest kimś zupełnie innym. Dlaczego Monika zniknęła? Czy każda kobieta ma instynkt macierzyński i jest stworzona do bycia matką?uwaga! wznowienie!

Data premiery: 03.03.2021
Wydawnictwo: Filia
Autor: Katarzyna Misiołek
Tytuł: "Ostatni dzień roku"

Opis: Był mroźny, zasypany śniegiem ostatni dzień roku, kiedy Monika wyszła z domu tylko na chwilę i już do niego nie wróciła.... Gdzie przepadła szczęśliwa młoda mężatka? Jakie sekrety skrywała przed bliskimi? Magda, jej młodsza siostra, rzuca się w wir poszukiwań wierząc, że szybko odnajdzie właściwy trop. Najpierw blisko domu, wśród znajomych, w końcu niemal wszędzie - w sektach, szemranych spelunach, za granicą. Bo przecież Monika może  być zarówno w Iławie, czy Szczecinie, jak i w Hamburgu... Zdesperowana rodzina coraz rozpaczliwej czepia się ostatnich resztek nadziei: perfidnie oszukiwana przez naciągaczy, nękana przez żądne sensacji media i podejrzewana przez polucję. A Moniki wciąż nie ma.... Mija rok i kolejne miesiące bez żadnych wieści. Magda wciąż nie traci nadziei, ale jej własne życie całkowicie się rozpada. Któregoś dnia zdaje sobie sprawę, że gdzieś po drodze zakochała się w mężu zaginionej siostry. Ale czy to ma jakiekolwiek znaczenie? Zrobiłaby przecież wszystko, żeby ją odnaleźć. Nawet, jeśli wiedziała, że w ten sposób raz na zawsze straci Jakuba....


Data premiery: 05.03.2021
Wydawnictwo: Szara Godzina
Autor: Agnieszka Panasiuk 
Tytuł: "Cecylia" (Na Podlasiu 2)

Opis: Podlasie w 1874 roku. Mieszkający tu Polacy mierzą się z represjami carskiego zaborcy. Wierni Kościoła unickiego cierpią prześladowania. W tych trudnych czasach do panny Cecylii Turawskiej z Białej los wreszcie się uśmiecha. Cecylia, uważana za dziwaczkę z powodu wielkiej nieśmiałości, postanawia odmienić swoje życie i otwiera się na świat i ludzi. Dołącza do podziemnego seminarium nauczycielskiego i rusza z pomocą represjonowanym unitom. Odkrywa przy tym w sobie pokłady macierzyńskiego ciepła, otacza bowiem serdeczną opieką pozbawioną miłości półsierotę, syna carskiego urzędnika. Z odwagą podejmuje się też niebezpiecznych wyzwań. Czy jednak na tej pełnej przygód drodze spotka mężczyznę, któremu będzie chciała oddać serce?Data premiery: 10.03.2021
Wydawnictwo: Filia
Autor: Lucinda Berry
Tytuł: "Ocalić syna"

Opis: Czasem przebaczamy mordercom, ale nigdy pedofilom. 
Noah jest wzorowym uczniem, mistrzem w pływaniu i ulubieńcem całego miasteczka. Nikt nie podejrzewa, że coś jest nie tak do dnia, gdy na jaw wychodzą mroczne, skrywane przez chłopaka sekrety. Noah zostaje skazany na osiemnaście miesięcy zamknięcia w ośrodku resocjalizacyjnym dla młodocianych przestępców seksualnych. Matka chłopaka, Adrianne, wspiera go, przeciwnie do jego ojca, który nie chce jego powrotu do domu. Seria wstrząsających i druzgocących okoliczności zmusza Adrianne do podjęcia najtrudniejszej decyzji w jej życiu. Jak daleko się posunie, aby ochronić syna? 


Data premiery: 10.03.2021
Wydawnictwo: Muza
Autor: Kate Simants
Tytuł: "W zamknięciu"

Opis: Skrzęnie skrywane sekrety, przerażające zachowania z pogranicza opętania, transu i histerii oraz wstrząsający obraz destrukcyjnej siły miłości. Kate Simants, była dziennikarka śledcza, stworzyła niepokojący thriller psychologiczny, który trzyma w napięciu i mrozi krew w żyłach, a ponadto zaskakuje zwrotami akcji i nieoczekiwanym rozwiązaniem. 

Ellie Power sprawia wrażenie zwykłej dziewiętnastolatki - mieszka z matką, z którą łączą ją dobre relacje, spotyka się z odpowiedzialnym, kochającym chłopakiem i ma przed sobą przyszłość rysującą się w jasnych barwach, Ale to idealne życie to tylko pozory. Spokojna i sympatyczna dziewczyna pod osłoną nocy przemienia się w potwora. Wpada w furię, staje się agresywna i nieprzewidywalna. Christine, matka Ellie, przez lata wypracowała skuteczny, choć przerażający sposób panowania nad emocjami córki. Co wieczór zamyka na klucz drzwi od jej sypialni. Z troski o nią i ze strachu o siebie. Dla bezpieczeństwa ich obu. 

Pewnego dnia Ellie budzi się przerażona. Zamek wyłamany od środka, ubłocone ubranie wciśnięte w kąt pokoju, ślady po drucie na skórze i rozmazana wizja ostatnich kilku godzin. Dziewczyna wie, że minionej nocy musiało się wydarzyć coś strasznego. Po raz kolejny. Rosnący niepokój potęguje fakt, że chłopak Ellie, Matt, zniknął bez śladu... Koszmar sprzed lat powraca ze zdwojoną siłą.
Data premiery: 10.03.2021
Wydawnictwo: Książnica
Autor: Sabina Waszut
Tytuł: "Podróż za horyzont" (tom I Emigranci) 

Opis: Pierwszy tom przejmującej sagi o poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi.

Galicja, rok 1902. Niepiśmienny chłop Włodek Gajda słyszy w karczmie opowieść miejscowego nauczyciela o mlekiem i miodem płynącej Brazylii. Zafascynowany, podejmuje najważniejszą decyzję w życiu - z żoną Hanną i trójką dzieci opuszczają ubogą wieź i wyruszają za ocean, Wierzą, że w krainie rzekomo ofiarowanej Polakom przez Matkę Boską czeka ich dostatnie życie. 
Tymczasem już sama podróż przynosi ogrom problemów. Biedacy muszą zmierzyć się z ludzką niegodziwością i bezdusznym systemem. W Bremie Gajdowie w odruchu serca przyjmują pod swoje skrzydła osamotnioną Zuzannę, córkę warszawskiego dorożkarza. Dodatkowo Hannę dręczy skrywana tajemnica, która jeszcze bardziej skomplikuje losy rodziny. Jakie powitanie zgotuje Polakom Brazylia? Co odnajdą w obcym świecie? I czy ziemia obiecana okaże się rajem? 


Data premiery: 10.03.2021
Wydawnictwo: Pascal
Autor: Magdalena Wala
Tytuł: "Zanim wybaczę" (tom I Splątane losy)

Opis: Tajemnica z przeszłości i dług sprawiedliwości. 
Karolina opiekuje się swoją surową, konserwatywną i apodyktyczną babcią. Marzy, żeby wreszcie się usamodzielnić i żyć według własnych reguł. Dzięki pomocy przyjaciółki znajduje pracę w pensjonacie Jesionowy Zakątek w Zaborzu. Tu próbuje wyjaśnić tajemnicę zawartą w pamiętniku pisanym w czasie II wojny światowej przez młodą dziewczynę, Polskę zmuszoną do służby u esesmana Ericha Henschela. Kim była Ludmiła? CO się stało z jej siostrą? Do czego były zdolne kobiety, by ochronić swoje rodziny przed zagładą? Czy po życiu z bestialskim oprawcą jest jeszcze nadzieja? 
Karolina chce poznać całą historię i rozwikłać związki, które łączyły Ludmiłę i jej prababkę, odnaleźć ja samą lyb przynajmniej jej potomków. Czy będzie to możliwe? Czy znajdzie odpowiedzi na wszystkie pytania?

Data premiery: 10.03.2021
Wydawnictwo: Czwarta Strona    
Autor: Natalia Sońska 
Tytuł: "Nasze piękne chwile"

Opis: Czy można spalić za sobą wszystkie mosty bez oglądania się za siebie? Czy da się rzucić wszystko i zacząć od nowa w miejscu, które wcale nie jest nowe? To nie była łatwa decyzja, lecz gdy Michał uświadomił sobie, że nie jest szczęśliwy, postanowił wreszcie coś zmienić. Niestety, bardzo szybko przekonał się, że przeszłość nie pozwoli o sobie zapomnieć. A zwłaszcza dawne relacje i uczucia, które - jak sądził - już dawno pogrzebał. Mężczyzna nie chce rozdrapywać starych ran ani ponownie składać złamanego serca. Najlepszym lekiem mógłby okazać się nowy związek. Czy znajomość z młodą, bystrą i dużo młodszą od niego studentką okaże się jedynie przelotnym romansem, czy przerodzi się w coś więcej? Podobnie jak Michał, dziewczyną nie od razu odkrywa wszystkie swoje karty. Kto pierwszy zdobędzie się na szczerość?
Data premiery: 10.03.2021
Wydawnictwo: W,A.B
Autor: Alice Feeney
Tytuł: "Zabójcza przyjaźń"

Opis: Jeśli dana historia ma dwie wersje, to znaczy, że jedna z osób kłamie... Kiedy w miasteczku Blackdown zostaje zamordowana kobieta, prezenterka wiadomości Anna Andrews niechętnie zgadza się zająć tą sprawą. Jej były mąż, nadkomisarz Jack Harper, podejrzewa ją o związek z tym przestępstwem, dopóki ślady nie zaczynają prowadzić do niego samego. Któreś z nich musi kłamać. A niektóre tajemnice warte są tego, żeby dla nich zabić. 


Data premiery: 24.03.2021
Wydawnictwo: Poradnia K
Autor: Anna Sakowicz 
Tytuł: "Czas gniewu" (II tom Jąśminowej sagi)

Opis: Drugi tom rozpoczyna się we wrześniu 1939, gdy w Gdańsku rozbrzmiewają pierwsze grzmoty wojennej burzy. Wszystko się zmienia - mężczyźni idą na front, a kobiety, które pozostały w domach, również muszą walczyć - o przetrwanie i zachowanie dawnego życia w nowej, strasznej rzeczywistości, w czasie gniewu. Wolne Miasto Gdańsk staje się znów niemieckie, a jest to tylko kolejny z wielu zwrotów jego burzliwych losów. Okres wojenny jest częścią powieści - autorka w drugim tomie sagi, snuje losy bohaterów dalej, ponad dwadzieścia lat poza wojnę i oplata je wokół zniszczonego, i z trudem odbudowanego Gdańska. 
 
Rodzą się nowe dzieci, by zająć miejsce tych, którzy zginęli podczas wojny, odnajdują się zaginieni, a żywi plotą życie dalej, w komunistycznej rzeczywistości. Książka kończy się w 1968, przed kolejną z burz, marcowymi protestami, które zapoczątkują ciąg epokowych wydarzeń rozgrywanych w Gdańsku. 

Data premiery: 24.03.2021
Wydawnictwo: Muza
Autor: Valerie Keogh
Tytuł: "Fatalne kłamstwo"

Opis:  Jak dobrze znasz swoje przyjaciółki?
Gdy Beth, Megan i Joannie poznały się na londyńskim uniwersytecie, mimo dzielących je różnic szybko stały się nierozłącznymi przyjaciółkami, gotowymi dla siebie nawzajem na wszystko - zgodziły się nawet zachować w tajemnicy coś, co się zdarzyło pewnej wstrząsającej nocy. Teraz są po czterdziestce, każda z nich odniosła sukces w swojej dziedzinie i na swój własny sposób poradziła sobie z tym, co się stało. Jednak sekrety i kłamstwa na każdej z nich odcisnęły swój ślad. Kiedy Megan postanawia wyjawić swojej narzeczonej prawdę o tamtej nocy, grozi to zrujnowaniem życia ich wszystkim. A jest ktoś, kto postanawia nie dopuścić do tego za wszelką cenę. 
Data premiery: 24.03.2021
Wydawnictwo: Dragon
Autor: Iwona Banach
Tytuł: "Gdzie diabeł nie może, tam trupa pośle" (III tom serii z trupem)

Opis: Regina odkrywa, że w jej telewizorze zamieszkał szatan. Ponieważ obawia się, że mogła zwariować wzywa na pomoc Emilię Gałązkę - swoją dobrą znajomą, a przy okazji specjalistkę od końców świata. W tym czasie Paweł, obiecujący młody dziennikarz, zostaje poturbowany i uwięziony w ciemnej piwnicy. Na szczęście pomoc nadchodzi w porę, ale okazuje się, że chłopak spędzić noc z ... trupem. Denat to znany wszystkim w okolicy kurier. Zaangażowani w śledztwo Mikołaj i Magda szybko orientują się, że zamordowany kurier miał na sumieniu o wiele więcej niż tylko notoryczne gubienie przesyłek. Czy morderstwa dokonano w akcie zemsty za utraconą paczkę? Czy Emilia poradzi sobie z diabelskimi mocami? I co ma z tym wszystkim wspólnego jamniczka Luna?


I jak? Coś wam wpadło w oko? 
Kasia 

4 komentarze:

 1. Dwie książki mi pasują póki co. ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Sześć wybieram. Może kiedyś uda mi się do nich dotrzeć.

  OdpowiedzUsuń
 3. Z tego co zdążyłam już zauważyć to marzec bardzo ciekawie się zapowiada pod względem wydawniczym. Ja również mam upatrzonych kilka książek.

  OdpowiedzUsuń
 4. Waszut, Wala, Banach, Majcher, Sakowicz �� Misiołek czytałam w starym wydaniu. Jest jeszcze kilka, których tu nie ma. A i Keogh zapowiada się ciekawie.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że do mnie wpadłeś. Jeśli masz ochotę to zostaw komentarz.
Zapraszam na mojego Facebooka, gdzie organizuję konkursy oraz na Instagrama, na którym zamieszczam zdjęcia książek i nie tylko.