22 stycznia 2021

"W paszczy lwa" Melisa Bel

 6/2021

Druga książka z cyklu "Niepokorni".

Książkę przeczytałam jeszcze w tamtym roku leżąc chora i jestem zachwycona, drugi tom jest moim ulubionym romansem historycznym. Do tej pory nie czytałam tego gatunku, ale Melisa to zmieniła.Drugi tom skupia się na młodej Catherine, której natura nie poskąpiła tzw. gabarytów, przez co dziewczyna ma kompleksy. Dodatkowo porównywana jest ciągle do idealnej siostry, co Catherine znosi z pokorą. Nie interesują ją mężczyźni, których wybiera dla niej matka, marzy o wielkiej i prawdziwej miłości. Pewnego dnia spotyka tego jedynego... Niestety jest sporo starszy, a przede wszystkim to typ rozchwytywany przez kobiety. Catherine nie zrażając się, że Nicolas jest tzw. lwem salonowym, robi wszystko by go zdobyć... Niestety nie ma za dużo czasu, gdyż matka stawia jej warunki:


"Do końca sezonu dam ci jeszcze czas na zabawę. Możesz wybierać do woli wśród dżentelmenów i sama zdecydujesz kto zostanie twoim mężem. Jeśli jednak przez ten czas nie uda się nikogo znaleźć, sama pomogę ci wybrać odpowiedniego mężczyznę, za którego wyjdziesz jeszcze w tym roku."

Czy Cat zdąży zdobyć miłość Nicolasa? Czasu ma niewiele, a mężczyzna wcale tak łatwo nie daje się poderwać. Tym bardziej, że jest kobieciarzem i obraca się wśród pięknych dam. Przeczytajcie sami jak potoczą się losy tej dwójki.  


Bardzo się cieszę, że zdecydowałam się na zrecenzowanie tej książki. Historia Catherine jest prześmieszna, ciekawa, zmysłowa, czytałam z zaciekawieniem jak skończą się jej losy. Bardzo podobał mi się rozwój fabuły, taki niby powolny, a jednocześnie bardzo przemyślany.

Catherine i Nicolas to bohaterowie, których nie da się nie lubić. Bardzo podobało mi się jak Cat przemieniła się w łabędzia i zdobyła pewność siebie. Autorka pisze świetne sceny erotyczne, są takie jakby pisane pode mnie, nie ma w nich nachalności, ani wulgaryzmu czego nie lubię w książkach. Lew zachwycił mnie nawet niż I tom tej serii, książkę czytałam w jeden wieczór, bo tak bardzo chciałam zobaczyć jak się skończy. Dziękuje autorce za przeniesienie mnie w czasie, gdzie niestety kobieta nie miała takiej pozycji w społeczeństwie jak teraz. 

Jak poprzednio styl pisania autorki świetny. Czekam na kolejną jej książkę przebierając nóżkami. Gdyby mi ktoś rok temu powiedział, że będę czytała romanse historyczne to bym nie uwierzyła. 


Dziękuję autorce za egzemplarz do recenzji i przepiękny otulacz do książki. Zapraszam na stronę, gdzie możecie kupić książkę: KLIK

Wydawnictwo: Melisa Bel

Rok wydania: 2020

Ilość stron: 406

Moja ocena; 8/10

3 komentarze:

  1. Czytałam i książka bardzo się podobała. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Mnie również książka się podobała.

    OdpowiedzUsuń
  3. Nie słyszałam o tej książce, ale Twoja recenzja bardzo mnie zaciekawiła i z przyjemnością rozejrzę się za tą książką.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że do mnie wpadłeś. Jeśli masz ochotę to zostaw komentarz.
Zapraszam na mojego Facebooka, gdzie organizuję konkursy oraz na Instagrama, na którym zamieszczam zdjęcia książek i nie tylko.