28 grudnia 2020

"Otwórz się na miłość" Natalia Sońska

 169/2020

Dzisiaj przychodzę do was z recenzją "Otwórz się na miłość", idealna pozycja na relaksujący wieczór. 


"I szczęśliwa bądź, zawalcz o siebie i o swoje życie, i otwórz się na nie. I na miłość się otwórz, bo na nią zawsze warto."

Główną bohaterką jest 30-letnia, nieśmiała Ania, która bardzo się cieszy z możliwości pracy zdalnej. Nie lubi towarzystwa, kontaktu z wieloma osobami, jak to jest w pracy w korporacji. Kobieta całe dnie spędza w swoim maleńkim mieszkanku, do towarzystwa mając czasami tylko przyjaciółkę Ulę. Gdy zostaje zaproszona na przyjęcie urodzinowe przyjaciółki, nie umie jej odmówić, choć chętnie nigdzie by się nie ruszała. Z musu wybiera się po prezent do galerii handlowej, gdzie przez przypadek potrąca ją pewien mężczyzna niszcząc zakupione produkty. Ta chwila zmieni jej życie już na zawsze....

 Tylko czy Ania znajdzie w sobie siłę na zmianę dotychczasowego życia? Czy Aleksander namówi Anię na otwarcie się na ludzi? A co jeśli do tego dojdzie też zmiana w życiu zawodowym?"Tak to w życiu jest, że człowiek najwięcej nauczy się na błędach, bo tylko takie najmocniej zapadają w pamięć. Rzadko kiedy na dłużej pamięta się sukcesy, znacznie dłużej zapamiętuje się porażki."

Uwaga! To nie jest kolejna książka o miłości z cyklu: spotkali się, zaiskrzyło i żyli długo i szczęśliwie. Główna bohaterka nie tylko musi się otworzyć na miłość, ale i na życie. Autorka pokazuje jak łatwo jest zamknąć się w swojej skorupie, a ciężko wyjść ze strefy komfortu. 

Nie jest to typowa książka świąteczna, pełna zapachu choinki i pierników. Jednakże elementy świąt w tle na pewno dodają tej historii dużo uroku. Historia zawarta w "Otwórz się na miłość" porusza wiele ważnych tematów, takich  jak relacja z rodziną, otwarcie się na zmiany, zaufanie do drugiej osoby. Nie jest słodko cały czas - autorka troszeczkę namieszała w życiu bohaterów :) Nie polubiłam głównej bohaterki, niemniej cała fabuła mocno się broni i mój subiektywny odbiór Ani nie zaważył na ocenie całej powieści. 

Książki tej autorki mają specyficzny klimat, który osobiście lubię. Są momenty w życiu kiedy taka lektura najbardziej oczyszcza moją głowę z problemów. Na takie chwile mogę polecić Sońską. 

Dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona za egzemplarz książki do recenzji.

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Rok wydania: 2020
Ilość stron: 352
Moja ocena: 8/10


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję, że do mnie wpadłeś. Jeśli masz ochotę to zostaw komentarz.
Zapraszam na mojego Facebooka, gdzie organizuję konkursy oraz na Instagrama, na którym zamieszczam zdjęcia książek i nie tylko.