07 września 2020

"Gotowi na wszystko" Agata Przybyłek

 136/2020

III i zarazem ostatni tom serii "Tak smakuje miłość" - można czytać niezależnie!

Książki tej autorki to moje MUST READ. Połykam wszystkie, z każdą kolejną zachwycając się piórem pani Agaty.


Paula studentka nie jest zadowolona ze swojego życia. Marzy jej się bycie popularną osobą, która nie miałaby problemów z pieniędzmi, a dodatek byłaby celebrytką. Niestety mimo różnych prób nie zanosi się na poprawę sytuacji, dziewczyna spędza lato u rodziców w domu. Pewnego dnia po zobaczeniu reklamy o nowym reality show Paula poczuła, że to może być jej szansa na zaistnienie w telewizji. Był tylko jeden malutki problem: to był reality show dla narzeczonych, a ona...nie miała nawet chłopaka.

"Właściwie sama nie wiedziała, kiedy utożsamiła wygodę z bogactwem i sławą, ale nosiła te marzenia w głowie do dziś. Może trochę ewaluowały przez ten czas, ponieważ już nie chciała być aktorką czy piosenkarką, ale po prostu celebrytką znaną z tego, że jest znana, jednak ich kwintesencja pozostała niezmienna. Pragnęła być bogata i żyć w luksusie."


Na szczęście przyjaciel z dawnych lat zgadza się na układ i pójście do telewizji, tylko że Marcel ma narzeczoną.... Co zrobią młodzi? Paula chce popularności, Marcel potrzebuje pieniędzy na własne wesele - czy warto ryzykować? 

I najważniejsze pytanie - czy miłość wszystko wybaczy?
Osobiście bardzo spodobała mi się fabuła, to była książka, na którą czekałam od kiedy przeczytałam o niej w zapowiedziach. Swego czasu, jak nie miałam dzieci, lubiłam oglądać reality show. Ciekawa więc byłam, jak autorka dotknie tego tematu. Mam wrażenie, że na podstawie książek pani Agaty mogłyby powstać świetne filmy romantyczne. 

Co na plus:

  • Książka dla każdej z nas, spodoba się i młodej dziewczynie i takiej już bardziej dojrzałej wiekiem;
  • Historia z morałem;
  • Świetnie lekko napisana;
  • Bardzo ciekawi bohaterowie, tacy do których od razu można poczuć sympatię;
  • dobra książka na poprawę nastroju, można się pośmiać;
  • jedna z lepszych lekkich książek jakie ostatnio czytałam,
  • mimo lekkości książka zmusza do refleksji nad tym, co w życiu jest naprawdę ważne. 

A co na minus? Historia jest przewidywalna, ale od lekkiej literatury w sumie nie oczekuję czegoś innego. Zabrakło mi natomiast większego rozwinięcia zakończenia, dokładnego opisu losów bohaterów po powrocie z rajskiej wyspy. Czekałam, czekałam i w sumie... sama nie wiem, chyba chciałabym żeby książka była grubsza :) Kolejny dobrze spędzony czas z autorką i jej bohaterami. 

Dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona za egzemplarz książki do recenzji. 

Wydawnictwo: Czwsarta Strona

Rok wydania: 2020

Ilość stron: 368

Moja ocena: 8/10


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję, że do mnie wpadłeś. Jeśli masz ochotę to zostaw komentarz.
Zapraszam na mojego Facebooka, gdzie organizuję konkursy oraz na Instagrama, na którym zamieszczam zdjęcia książek i nie tylko.