30 lipca 2020

"Pamiętnik Diabła" Adrian Bednarek

115/2020

W ramach nowego cyklu na moim Facebooku i na blogu każdego miesiąca chcę przeczytać choć kilka zaległych książek wybranego autora. Ciągle czyta się coś nowego i nowego, a bardzo dobre książki leżą i się kurzą na półkach. 

Takim sposobem przeczytałam całą serię o Kubie Sobańskim. Zapraszam na moje odczucia po pierwszym tomie serii. "Czuję zimny dreszcz przechodzący przez moje plecy i wciąż narastające podniecenie. Dzisiaj zrobię to pierwszy raz. Tak długo się przygotowywałem. Nie wiem, jak to będzie, ale wiem, że to nieodwracalne."

Kim jest Kuba Sobański? 

Ma 22 lata, piękną dziewczynę, popularnych znajomych, świetną furę, piękne mieszkanie na ostatnim piętrze, studiuje prawo - życie jak w bajce. Ale oprócz tego co widzi każdy z zewnątrz mężczyzna ma drugie oblicze, o którym nikt nie ma pojęcia. Książka opisana jest w pierwszej osobie, przez co po raz pierwszy mogłam poznać myśli czarnego charakteru. Wejście w głowę Kuby to prawdziwa uczta literacka, tysiące pytań przebiegających przez moją głowę dlaczego jest taki jaki jest... z jednej strony główny bohater przeraża, a z drugiej mocno fascynuje. Nie jest to kolejna książka o detektywie, który ściga mordercę, ale pamiętnik kogoś, kto morduje dla zaspokajania pewnych żądz...
"Program poświęcony diabłu w ludzkiej skórze, jak nazwała mnie jedna z gazet, spełnił oczekiwania. Wszyscy się boją."Kilka razy pisałam, że uwielbiam "Pasażera na gapę" czy "Inspirację" tego autora. Do tego zaszczytnego grona na podium wpada I tom "Pamiętnik Diabła". Jakie to było mocne i dobre! Książka zawładnęła moim całym światem, czytałam nawet gotując, a nocami kosztem snu. Dla mnie jest to książka nieodkładalna. Autor ma dar opisywania scen tak, że czułam się jakbym oglądała horror... Zwykle nie czytam tak mocnych książek, ale Bednarek mnie tego nauczył i ... zaczęło mi się podobać. Niesamowite jest to, że można wniknąć w umysł seryjnego mordercy i nawet go polubić... To był debiut autora i od razu taka petarda! Jeśli lubisz pokręcone historie, nie przerażają cię mocne sceny to... przeczytaj tę serię Bednarka. Gwarantuję, że po pierwszym tomie sięgniesz po następny. Kilka osób już namówiłam na przeczytanie i każda mi dziękowała - nawet jeśli ktoś kupił tylko pierwszy tom, szybko dokupował resztę. 

Tylko dla czytelników o mocnych nerwach. A okładka? Oddaje dokładnie to co jest w środku. 

Polecam z całego serca!

Wydawnictwo: Novae Res
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 440
Moja ocena: 10/10

1 komentarz:

Dziękuję, że do mnie wpadłeś. Jeśli masz ochotę to zostaw komentarz.
Zapraszam na mojego Facebooka, gdzie organizuję konkursy oraz na Instagrama, na którym zamieszczam zdjęcia książek i nie tylko.