17 lutego 2020

"Abonent czasowo niedostępny, czyli rozwód po polsku" Katarzyna Kalicińska

27/2020

Jest to II tom serii, tym razem pani Katarzyna napisała go sama, bez pomocy Małgorzaty Kalicińskiej. Zapraszam na moje odczucia po lekturze. O pierwszym tomie przeczytasz KLIK


"W najgorszych koszmarach nie spodziewałam się po nim czegoś takiego. Jak mawiała moja babcia: Słowa potrafią ranić bardziej niż nóż."

W życiu Miki dużo się dzieje, ale po słowach: Chcę się z tobą rozwieść. Odchodzę. - świat jej się wali. Taka wiadomość spada na nią jak grom z jasnego nieba. Kobieta nie umie się z tym pogodzić i zastanawia się, gdzie popełniła błąd w swoim życiu. Rozstanie wcale nie jest łatwe i przyjemne, bardziej przypomina wojnę, tak jak to bywa w codziennym życiu. Rozwód dzieli nie tylko małżonków i majątek, ale także przyjaciół, rodzinę i znajomych. Nie da się być po obu stronach, zawsze trzeba wybrać jedną. 

"Moja mama od zawsze uważała, że dla dobra rodziny mężowi można wiele wybaczyć. Dla dzieci, dla spokoju w domu. Właśnie przez to przetrwałam w pierwszym małżeństwie z Jankiem o kilka lat za długo. Tym razem jednak stanęła po mojej stronie. Byłam jej za to wdzięczna."


Życie Miki nie oszczędza, czekają ją zawirowania w pracy, przeprowadzka, a nawet... były mąż. Czy kobieta będzie jeszcze szczęśliwa, czy istnieje jakieś dobre życie po rozwodzie? Kolejnym rozwodzie. 
Książkę przeczytałam na raz, jest to dobra lektura na odstresowanie. Proponuję zacząć czytać od tomu I, bo inaczej trudno będzie załapać o co chodzi w fabule. Miałam to szczęście, że czytałam jedną część po drugiej co ma swoją zaletę, choć... tak się skończyło, że pewnie czeka nas kontynuacja. 

Momentami miałam wrażenie, że Mika chodzi tylko z imprezy na imprezę, ale nie mnie jest oceniać jak działa światek telewizji. Tom pierwszy bardziej mnie wciągnął niż drugi, ale jeśli pojawi się kolejna część to na pewno przeczytam, żeby zobaczyć jak potoczą się losy Dominiki. Natomiast bardzo podobało mi się pokazanie co się zmieniło u dzieci przez te wszystkie lata, u znajomych, jak to jest spotkać po 20-latach kolegę ze szkoły i zdziwić się, że jest on już taki szpakowaty. Czas nikogo nie oszczędza i ta książka pokazuje to nam w bardzo delikatny sposób. 

Dziękuję Wydawnictwu Burda Książki za egzemplarz książki do recenzji.

Wydawnictwo: Burda Książki
Rok wydania: 2020
Ilość stron: 332
Moja ocena: 6/10


2 komentarze:

  1. Od dawna marzę o tej powieści. Niestety, jakoś jeszcze do niej nie dotarłam. Lubię takie książki.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dr Аgbazara-świetny człowiek, ten lekarz pomoże mi odzyskać mojego kochanka Jenny Williams, który zerwał ze mną 2 lata temu z jego potężnym zaklęciem, i dzisiaj wróciła do mnie, więc jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z nim przez e-mail: ( agbazara@gmail.com ) lub zadzwoń / WhatsApp ( +2348104102662 ). I rozwiąż swój problem jak ja.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że do mnie wpadłeś. Jeśli masz ochotę to zostaw komentarz.
Zapraszam na mojego Facebooka, gdzie organizuję konkursy oraz na Instagrama, na którym zamieszczam zdjęcia książek i nie tylko.