26 września 2019

"Zacznijmy jeszcze raz" Natasza Sońska

139/2019

Jest to III tom serii "Jagodowa miłość" - dalsze przygody Jagody. Historia spodoba się fankom powieści obyczajowych, więc jeśli jeszcze nie znacie poprzednich tomów to polecam.
O tomie I przeczytasz TU
Natomiast tom II znajdziesz TU

W III tomie dzieje się dużo więcej niż we wcześniejszych. Jagoda próbuje uratować upadającą cukiernię... Przedłużająca się nieobecność właściciela, kłopoty finansowe niestety wprawiają kobietę w podły nastrój. Bardzo chciałaby pracować w "Słodkiej", ale wie, że w tej sytuacji nic nie może zrobić. Przyjaciele jej nie zawiodą, ale samą przyjaźnią nie można wypłacić pensji pracownikom. 

Odskocznią dla jej problemów są spotkania z Teodorem, którego jednak traktuje bardziej jak przyjaciela, a nie kochanka. Autorka opisała częsty problem kobiet, które czasami mylą przyjaźń z miłością i odwrotnie. 

Jak to w życiu bywa Jagodę czeka wiele zawirowań właśnie w życiu uczuciowym, gdyż w jej życiu znów pojawi się Tomasz... Czy prawdziwe uczucie wygasło? Czy można przestać kochać? Jagoda będzie musiała dokonać wyboru i przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie, czy warto wchodzić dwa razy do tej samej rzeki? A przede wszystkim jakie będą losy cukierni? Dlaczego właściciel zniknął i czy w takiej sytuacji biznes upadnie? 


Książkę czytało mi się ciężko z jednego powodu: często akacja działa się w cukierni, autorka opisywała zapach i wygląd ciast. Jak ma to przetrwać osoba na diecie? Nie powiem było bardzo ciężko... Nie potrzebne były też wg mnie powtórzenia fabuły widziane z perspektywy dwóch osób. 

Muszę Wam napisać szczerze, że autorka do tej pory pisała powieści dosyć lajtowe i takie mega słodkie, że tak to nazwę. Idealne dla kobiet romantyczek, tych które szukają miłości... Z jednej strony ciekawe, ale z drugiej... ostatnio potrzebuję więcej dreszczyku w książkach (co jakiś czas każdemu zmienia się gust) i już myślałam, że nie są one dla mnie. A tu taka zmiana w tym tomie! Brawo! Taką Natalię kupuję w ciemno i jak najbardziej chcę dalej czytać jej książki. Książka zakończyła tak, że aaaa!!!! Nic nie napiszę, ale koniecznie doczytajcie sami!

Autorkę za to nieśmiało pytam czy będzie następna część czy to takie zakończenie już na stałe?


Za egzemplarz do recenzji i cudne dodatki dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona.

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 320
Moja ocena: 8/10

1 komentarz:

Dziękuję, że do mnie wpadłeś. Jeśli masz ochotę to zostaw komentarz.
Zapraszam na mojego Facebooka, gdzie organizuję konkursy oraz na Instagrama, na którym zamieszczam zdjęcia książek i nie tylko.