06 lipca 2024

Zapowiedzi książkowe LIPIEC 2024

Na wakacjach postanowiłam trochę odpocząć od nowości, co nie znaczy że nie przejrzałam zapowiedzi książkowych i nie zrobiłam listy, tego co chciałabym przeczytać. 

Data premiery: 03.07.2024
Tytuł: "Bratowa prezydenta"
Autor: Agnieszka Lis
Wydawnictwo: Skarpa Warszawska

Opis: Niebywała, przejmująca, zbeletryzowana relacja z trudnej do wyobrażenia Obrony Warszawy we wrześniu 1939 roku…

Halina Starzyńska – bratowa prezydenta - opowiada o strachu, niedowierzaniu, buncie, wierze, wreszcie rezygnacji i obojętności. Ta kobieca perspektywa jest niczym fotograficzny kolaż codziennego heroizmu. Na tle umierającego z głodu i pragnienia miasta, podczas trzytygodniowej obrony Warszawy wyrasta także ten, którego postać na trwałe wpisała się w historię i pamięć.

Stefan Starzyński w opowieści swojej bratowej staje się postacią wielowymiarową. Nie pozbawioną wad i przywar, a jednocześnie honorową i nieulękłą.

Halina Starzyńska piórem Agnieszki Lis snuje jego nieobiektywną biografię. I zadaje pytanie, które do dziś pozostaje aktualne: Czy warto być bohaterem?
Data premiery: 03.07.2024
Tytuł: "Music Camp"
Autor: Anna Purowska
Wydawnictwo: Books4Ya

Opis: Na włoski camping, gdzie odbywają się warsztaty muzyczne, zaproszeni zostają młodzi i zdolni muzycy z całej Polski. Czy może być piękniej? Woda, słońce, plaża, las. Okoliczności są idealne, ale prowadzący projekt dyrygent – surowy i wymagający.

Jasiek, milczący i tajemniczy licealista z Wrocławia, uwielbia zatracać się w ciszy i muzyce. Od samego początku jest zachwycony warsztatami i... pewną dziewczyną, która czasem pojawia się w jego otoczeniu.
Maja czuje się samotna i nierozumiana. Za kilka tygodni ma rozpocząć naukę w Londynie, a nie jest w stanie znieść nawet myśli o wyjeździe. Ojciec ma wobec niej ogromne wymagania i nie chce, by spełniała marzenia o byciu wokalistką.

Kiedy na obozie aura z gorącej i słonecznej zmienia się w deszczową i wietrzną, spotyka się dwoje ludzi, których w niezwykły sposób łączy miłość do muzyki, a rozdzielić mogą, już niedługo, tysiące kilometrów…
Data premiery: 05.07.2024
Tytuł: "Droga" Tom I Garnet
Autor: Karolina Wójciak
Wydawnictwo: Karolina Wójciak

Opis: Anglia, 1898 rok.
Debiutująca na salonach Isabelle wkracza nie tylko do londyńskiego tonu, ale także w dorosłość. Ten sezon ma zagwarantować jej znalezienie męża - najlepiej z pokaźnym rocznym dochodem i odpowiednim tytułem.
W tym samym czasie jej siostra Catherine zdobywa serce kapitana Allena. Przyszłość dla obu hrabianek zdaje się więc ustalona. Jednakże los postanawia wystawić siostry na próbę. Przetestować ich charaktery, miłość do rodziny, ale także do siebie nawzajem, kiedy ich ukochany papa wysyła je w daleką podróż do Montany, co okaże się najtrudniejszą lekcją w ich życiu.
Data premiery: 10.07.2024
Tytuł: "Kaszubska ziemia, żuławski wiatr"
Autor: Daria Kaszubowska, Sylwia Kubik
Wydawnictwo: Flow

Opis: Żuławy i Kaszuby… położone po sąsiedzku, a tak różne od siebie. Łączy je jedno – miłość ich mieszkańców do małych ojczyzn. Kiedy więc charakterna Żuławianka spotka dumnego Kaszubę, zderzą się dwa żywioły. Ich moc może być niszczycielska lub budująca, przyniesie spustoszenie lub zrodzi coś silnego. Niełatwo bowiem pogodzić ze sobą kaszubską ziemię, którą kolejne pokolenia kochają i za którą walczą, i żuławski wiatr, który hula po szerokich przestrzeniach, opowiadając minione dzieje. Czy ogień miłości przetrwa powódź wielkiej historii? Czy wiatr, który gna niespokojną duszę Ilony, połączy się z ziemią, która tętni w sercu Konrada? 

Dajcie się porwać historii opowiedzianej przez dwie lokalne patriotki: ambasadorkę Żuław, Sylwię Kubik, i Darię Kaszubowską z samego serca Kaszub. Jak ich bohaterowie, tak i autorki musiały się zmierzyć z różnymi żywiołami, od huraganu natchnienia po morze wątpliwości, by stworzyć dla swoich czytelników tę pełną emocji i wzruszeń powieść.


PATRONAT MATKI KSIĄŻKOHOLICZKI

Data premiery: 12.07.2024
Tytuł: "Wybór Renaty"
Autor: Marzena Orczyk-Wiczkowska
Wydawnictwo: Szara Godzina

Opis: W pewien majowy poranek Renata uświadamia sobie, że nie jest już młoda. Zajęta pracą na uczelni i uwikłana w toksyczną relację z matką, wpadła w sidła samotności i monotonnego życia. Ma żal do siebie za niespełnione marzenia i stracone lata młodości.
Z odrętwienia wyrywa ją nieoczekiwane uczucie do znacznie młodszego mężczyzny. Renata oddaje się namiętności, a jednocześnie walczy z wewnętrznym chaosem, próbując odkryć, kim jest i czego tak naprawdę pragnie. Pewnego dnia wszystko się komplikuje jeszcze bardziej ...
Co jest miłością, a co antidotum na zranione przed laty serce? Czy dla kobiety mężczyzna jest warunkiem szczęścia i poczucia wartości?
Marzena Orczyk-Wiczkowska kreśli portret osoby, która próbuje uwolnić się z rodzinnych przekonań i żyć swoim życiem. To historia o zrozumieniu, wybaczaniu i dawaniu sobie prawa do szczęścia.Data premiery: 17.07.2024
Tytuł: "Teściowa"
Autor: Moa Herngren
Wydawnictwo: Albatros

Opis: Czy synowa i teściowa mogą się dogadać? Czy dwie obce sobie kobiety stworzą prawdziwą rodzinę?

Relacja teściowej i synowej – obciążona stereotypami, temat miliona żartów, ale również obaw. Czy ma szansę stać się prawdziwą relacją pełną szacunku i zrozumienia? Czy miłość do tego samego mężczyzny musi dzielić?

W nowej powieści Moi Herngren, autorki bestsellerowego "Rozwodu", Åsa, samotna matka, zmaga się z nową rzeczywistością, gdy jej syn Andreas, z którym zawsze była blisko, wprowadza się do jej domu ze swoją partnerką, Josephin. Mimo że Åsa robi wszystko, aby nawiązać więź z synową i działa z najlepszymi intencjami, cały czas czuje się w tej sytuacji intruzem i popełnia niewybaczalny błąd. Relacje całej trójki ulegają dramatycznym zmianom, a konflikt wydaje się nieunikniony…

"Teściowa" to opowieść o miłości, zaufaniu i przebaczeniu, przedstawiona z dwóch perspektyw – synowej i teściowej, która skłania do refleksji nad własnymi więziami rodzinnymi.Data premiery: 17.07.2024
Tytuł: "Rodzina zastępcza"
Autor: Nicole Trope
Wydawnictwo: Filia

Opis: W domku letniskowym, dosłownie rzut kamieniem od plaży, Elizabeth drżącymi dłońmi wybiera numer alarmowy. „Mój mały chłopiec zaginął.” Elizabeth jest zastępczą matką Joe, ale kocha go jak własnego syna. Pięciolatek, który uwielbia superbohaterów i oglądanie ptaków na zewnątrz, jest dzieckiem, o którym marzyła. Miała uwolnić go od jego biologicznej matki, która prawie zniszczyła jego wszelkie szanse na normalne życie. Miała chronić Joe przed swoim mężem. Przed mężczyzną, który w tej chwili okłamuje policję, twierdząc, że przygotowywał śniadanie, kiedy Joe zniknął. Który ściska jej ramię, nakazując milczenie. Miała szukać Joe. Są tylko ślady przy oceanie, ale chłopiec nie potrafi pływać. I wtedy znajdują mały, niebieski sandałek Joe w wodzie.
Jeśli stało się najgorsze – niewyobrażalne – Elizabeth nigdy sobie tego nie wybaczy. Bo co, jeśli sekret, który utrzymywała przez lata, poczucie winy, które pożera ją żywcem, w jakiś sposób skrzywdziły tego chłopca? Czas powiedzieć prawdę – nawet jeśli oznacza to utratę dziecka, które jest całym jej światem.
Nawet jeśli będzie oznaczało jej śmierć.
Data premiery: 31.07.2024
Tytuł: "Romans"
Autor: Sheryl Browne
Wydawnictwo: W.A.B

Opis: Życie Alicii upływało w kłamstwie, za które teraz przyjdzie jej zapłacić.
Kiedy na przyjęciu podchodzi do niej dawny znajomy, Alicia staje twarzą w twarz z kimś, kto może zniszczyć doskonały obraz jej rodziny. Ale przecież nie zrobi tego… prawda?
Aby nie dopuścić do ujawnienia tajemnicy, Alicia zostaje zmuszona do maskowania prawdy kolejnymi kłamstwami, a gdy dochodzi do tragicznego wypadku samochodowego, sytuacja staje się jeszcze poważniejsza i tylko kwestią czasu staje się, kiedy wszystko się rozpadnie.Data premiery: 31.07.2024
Tytuł: "Ktoś inny"
Autor: Guillaume Musso
Wydawnictwo: Albatros

Opis: „Są trzy prawdy: moja prawda, twoja prawda i… prawda.”

Francja, Lazurowe Wybrzeże. Wiosna 2023 roku.

U wybrzeży Cannes, między Wyspami Leryńskimi, dryfuje jacht. Na jego pokładzie znaleziona zostaje ciężko ranna Oriana Di Pietro, włoska wydawczyni, dziedziczka bogatej i wpływowej mediolańskiej rodziny. Brutalnie zaatakowana kobieta daje nikłe oznaki życia i przewieziona do szpitala umiera po dziesięciu dniach, nie wybudziwszy się ze śpiączki.

Kto zabił Orianę?

Jeden mężczyzna i trzy kobiety opowiadają swoją wersję historii: Adrien, mąż ofiary, uwodzicielski i tajemniczy pianista jazzowy; nieuchwytna Adèle, jego młoda kochanka; Justine, lokalna policjantka odpowiedzialna za śledztwo; i Oriana – poprzez poruszającą relację z ostatnich tygodni jej życia.

Nikt nie kłamie.
Ale ich wersje prawdy znacząco się od siebie różnią.
Fascynująca zagadka, której rozwiązania nie sposób przewidzieć.

Śmiały, emocjonujący i całkowicie nieprzewidywalny thriller psychologiczny.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję, że do mnie wpadłeś. Jeśli masz ochotę to zostaw komentarz.
Zapraszam na mojego Facebooka, gdzie organizuję konkursy oraz na Instagrama, na którym zamieszczam zdjęcia książek i nie tylko.