03 czerwca 2024

"Posłuchaj, Cukierku!" Waldemar Cichoń

Zapraszam Was na nowy post odnośnie najnowszej książki o przygodach kota Cukierka. 


"Posłuchaj, Cukierku!" to dwunasta część przygód kotka Cukierka i jego przyszywanej siostry Tradycji. W książce znajdziecie 7 opowiadań, z którym dowiecie się np.:

  • czy rodzinie uda się zrobić rodzinną fotografię wraz z kotami?
  • gdzie mieszka pająk Stefan i dlaczego musi się stamtąd wyprowadzić?
  • jak kotom nie podoba się nowa lodówka?
  • czy warto zapisać swoje zwierzaki do Szkoły Dobrych Manier?
  • czym zajmuje się Kocie Górskie Pogotowie Ratunkowe?
  • jaką umiejętność posiada Tradycja?
  • Jak według kota wygląda historia świata?
Jak każda książka z tej serii, ta również jest przygotowana perfekcyjnie – od opowiadań po fenomenalne ilustracje. Wierzę, że dzięki takim książkom dzieci mają szansę polubić czytanie, co jest niezwykle ważne w dzisiejszych czasach. W erze gier i uzależnienia od telefonów, można pokazać dzieciom alternatywną formę rozrywki.

Seria o kocie Cukierku ma już kilka dobrych lat, a mimo to mam wrażenie, że każdy kolejny tom jest jeszcze lepszy, co wydaje się wręcz niemożliwe. Czytając recenzje w internecie, można zauważyć, że "Cukierka" czytają rodzice swoim pociechom, dzieci same sięgają po książki (pierwszy tom jest lekturą szkolną), a nawet dorośli kupują każdy nowy tom. Mam wrażenie, że z tych książek się nie wyrasta.

Podsumowując, "Posłuchaj, Cukierku!" to kolejna książka pełna humoru i przygód niesfornego kota. Historie zawarte w tej książce posiadają ważne morały. Dzięki pięknym ilustracjom, książka jest również idealna do czytania młodszym dzieciom. Polecam z całego serca!


Wydawnictwo: Żwakowskie

Rok premiery: 2024

Ilość stron: 64

Oprawa: twarda

Ilustrował: Dariusz Wanat

1 komentarz:

Dziękuję, że do mnie wpadłeś. Jeśli masz ochotę to zostaw komentarz.
Zapraszam na mojego Facebooka, gdzie organizuję konkursy oraz na Instagrama, na którym zamieszczam zdjęcia książek i nie tylko.