30 stycznia 2024

"Księga magii" Alice Hoffman - patronat Matki Książkoholiczki

Zapraszam na moją opinię na temat niezwykle magicznej książki.


"Wszystko, co się robi po raz ostatni, jest cudem, nawet zwykłe rzeczy"

O czym jest fabuła:

"Księga magii" Alice Hoffman to trzeci tom serii  opowieści o przeklętej rodzinie Owensów. Mimo że nie zapoznałam się wcześniej z poprzednimi tomami, planuję to nadrobić.

O co chodzi z tą klątwą?

Około 300 lat temu zdradzona przez ukochanego mężczyznę Maria Owens rzuciła na swoją rodzinę klątwę i to nie byle jaką. Za jej sprawą członkowie rodziny są skazani na brak szczęścia w miłości. Każda prawdziwa miłość ma się skończyć tragicznie, ukochane osoby mają żegnać się z tym światem... 

Córki Sally, Antonia i Kylie Owens, nieświadome rzuconej klątwy, dorastają w słodkiej niewiedzy. Jednak, gdy Kylie zakochuje się, a jej chłopak staje się ofiarą wypadku, skrzętnie ukrywany rodzinny sekret wychodzi na jaw. Zrozpaczona Kylie decyduje się na desperacki krok, chce zawalczyć o swoją miłość. Cena za zdjęcie klątwy Marii Owens jest jednak niewyobrażalnie wysoka...

Akcja przenosi się do Anglii, gdzie klątwa miała swój początek. Krewni Kylie śpieszą jej z pomocą.  Czy klątwa zostanie zdjęta, a może cena za to okaże się zbyt wysoka? Tego wam nie zdradzę, bo warto sięgnąć po tę książkę. 


"Nie, umrzeć nie są w stanie,
Ci, którzy są Kochani"


Moja opinia:

Mimo, że książka nie jest z gatunku literackiego, po które zazwyczaj sięgam, bardzo mi przypadła do gustu. Jest to świetnie napisana, pełna klimatu i nasycona magią historia miłości i poświęcenia. Alice Hoffman zgrabnie porywa nas w objęcia swojej opowieści, posługując się plastycznym językiem. To pokazuje, że warto otwierać się też na inne gatunki literackie. 

Ale nie myślcie, że to jest książka  tylko o magii: to historia miłości, szczególnie tej dozgonnej, wszechogarniającej, prawdziwej i czystej. Kluczowym elementem fabuły jest także obraz silnych i niezłomnych kobiet, które dla dobra rodziny potrafią podjąć trudne decyzje. Autorka pokazuje nam, jak jesteśmy silne w obliczu zagrożenia.Podsumowanie:

"Księga magii" to opowieść o rodzinie, relacjach, przeszłości i konsekwencjach błędów, które ciągną się przez wiele pokoleń. To także piękny obraz wzajemnych, silnych emocji, wsparcia oraz miłości silniejszej od klątwy.

Zapraszam do zanurzenia się w tej magicznej krainie. 

Jestem bardzo dumna, że na tej książce znajduje się moje logo. 


Post powstał we współpracy z Wydawnictwem Albatros.


Wydawnictwo: Albatros

Data premiery: 25.10.2023

ilość stron: 416


1 komentarz:

Dziękuję, że do mnie wpadłeś. Jeśli masz ochotę to zostaw komentarz.
Zapraszam na mojego Facebooka, gdzie organizuję konkursy oraz na Instagrama, na którym zamieszczam zdjęcia książek i nie tylko.