06 grudnia 2023

"Mikołaj z ulicy Pogodnej" Joanna Szarańska

Bardzo lubię twórczość Joanny Szarańskiej, jej książki zawsze poprawiają mi humor. Zapraszam na nowy post. 

Przejdź przez bramkę ulicy Pogodnej i przekonaj się, że każdy mieszkaniec tego miejsca skrywa w sobie coś wyjątkowego! Kornelia Starska, autorka uznawana za mistrzynię powieści świątecznych, znana również jako Gwiazdeczka dla swoich czytelniczek, w tym roku natrafia na trudności. Jej zdolność twórcza nagle opuszcza ją, a jej kolejna książka świąteczna staje pod znakiem zapytania. Jednakże, jej redaktorka podsuwa jej temat, który może odmienić wszystko - historia tajemniczej osoby, który co roku w grudniu obdarowuje dzieci z okolicy drobnymi upominkami.

Kim jest ten tajemniczy Mikołaj z ulicy Pogodnej? Dlaczego właśnie tam wybiera się rozdawać każdego roku? Czy Kornelii uda się odkryć jego tożsamość i wcielić ją w swoją książkę?

"Zresztą Pogodna okazała się nie tylko cieniem przeszłości, serce tej ulicy ciągle biło: może nie gwałtownie, nie szybko, bez szaleństw, ale miarowo, nieustannie i jakby wbrew wszystkiemu."


Wyobraź sobie najbrzydszą ulicę w miasteczku: szarą, zaniedbaną, dziurawą, biedną, zapomnianą... Właśnie w takim miejscu Joanna Szarańska umieściła fabułę swojej najnowszej powieści. Autorka tak odczarowała brzydotę tego miejsca, że aż zamarzyłam spędzić święta w takim miejscu. 

Nie chcę zdradzać nic więcej, oprócz tego co jest napisane na okładce książki, dlatego napiszę tylko tyle, że książka "Mikołaj z ulicy Pogodnej" to przede wszystkim historia o ludziach i ich dobrych sercach. Wiele razy wzruszyłam się tak po ludzku, gardło mnie ścisnęło, a ja zaczęłam czytać wolniej, żeby dłużej pobyć w tym klimacie. 

Ta książka to czysta magia, autorka pokazała to, że nie wygląd się liczy, ale ludzkie serca i życzliwość do drugiej osoby. Niby to wiemy, ale czy pamiętamy o tym w prawdziwym życiu? Mieszkańcy ulicy Pogodnej to jedni z moich ulubionych bohaterów. 

Tak jak pisałam wyżej chciałabym przenieść się na ulicę Pogodną na czas Bożego Narodzenia. Byłam tak głęboko poruszona atmosferą tej historii, jej ciepłem i miłością, którą autorka do niej włożyła. Jestem oczarowana i wewnętrznie uspokojona przez jej dobro i prostotę. Jeśli szukacie powieści, która wprowadzi Was w świąteczny nastrój, to właśnie ta książka.

Podsumowując:

Przygotuj się na magiczną opowieść, przy czytaniu której poczujesz klimat Świąt. Joanna Szarańska po raz kolejny udowadnia, że w okresie świąt Bożego Narodzenia to właśnie ludzie są najważniejsi.

Dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona za egzemplarz książki do recenzji (współpraca barterowa)


Wydawnictwo: Czwarta Strona

Data premiery: 25.10.2023

Ilość stron: 420


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję, że do mnie wpadłeś. Jeśli masz ochotę to zostaw komentarz.
Zapraszam na mojego Facebooka, gdzie organizuję konkursy oraz na Instagrama, na którym zamieszczam zdjęcia książek i nie tylko.