19 stycznia 2023

"Nie mów nikomu" Karolina Wójciak

Książki Karoliny Wójciak czytam od wielu lat i każda z nich jest dla mnie bardzo dobra. Dziewczyna ma ogromny talent, więc życzę sobie i innym by wydawała jak najczęściej. 

Jej najnowsze "Nie mów nikomu" uwzględniłam w TOP 2022 Matki Książkoholiczki. 

Dlaczego? Zapraszam na nowy post. 

Fabuła toczy się dwutorowo. 

Rok 2022. Margo wraz z mężem wiedzie poukładane życie w Hiszpanii. Pewnego dnia mąż informuje ją, że wyjeżdża do Polski, ponieważ zmarł jego ojciec. Margo nigdy nie poznała teścia i tym bardziej chce jechać na jego pogrzeb. Po dojechaniu na miejsce okazuje się, że kobieta nic nie wie na temat dzieciństwa swojego męża oraz tego w jakich warunkach żył. Dom teścia oraz zachowanie jej męża po przyjeździe do kraju napawają ją strachem.

Drugim bohaterem jest Marcin, który wychodzi z więzienia po 25-letniej odsiadce. Czy poradzi sobie w życiu na wolności?

Rok 1997 historia policjanta Zbyszka, który jest w szczęśliwym związku, czeka na narodziny upragnionego dziecka. W jego pracy jest spokojnie, więc Zbyszek ma spokojne życie. Wszystko zmienia się w momencie kiedy do jego pracy dołącza nowy kolega...

Co łączy tych bohaterów? Czy mroczna przeszłość potrafi zniszczyć każdego?

"Obejrzałam się do tyłu. Z tego miejsca dostrzegłam jedynie fragment dachu tego obrzydliwego domu. Przeszedł mnie dreszcz na samą myśl o powrocie tam."

Książkę czytałam dwa razy, jeszcze długo przed wydaniem w pdf i potem w papierze. I za każdym razem odkrywałam coś, co mogłam przeoczyć. Historia opowiedziana przez autorkę splata się idealnie w całość, nie ma tu miejsca na przypadki. 

Czytałam wszystkie książki Karoliny, jestem z nią od jej pierwszej książki. Każda kolejna jest inna, ale tak samo dobra, jak nie lepsza. Podoba mi się to, że "Nie mów nikomu" jest wielopłaszczyznowa, trudno dojść co łączy te wszystkie trzy główne wątki. Historia jest mocna, trzymająca w napięciu, jest to po prostu bardzo dobry thriller, któremu nic nie brakuje. Bardzo lubię książki, które rozwalają moje myśli po przeczytaniu ostatniej strony. Tak było i w tej powieści! Zaskoczenie i niedowierzanie - te słowa idealnie pasują do zakończenia. 

Jak wiele lat temu przeczytałam I książkę Karoliny wiedziałam, że będzie znaną i poczytną autorką. Cieszę się, bo Karolina dużo pisze i często wydaje, a my dzięki niej możemy czytać tak niesamowite książki jak "Nie mów nikomu". 


Link do moich TOP 2022

https://www.matka-ksiazkoholiczka.pl/2022/12/top-ksiazek-2022-wg-matki.html


Wydawnictwo: Karolina Wójciak 

Rok wydania: 2022 

Ilość stron: 344

Moja ocena: 10/10

2 komentarze:

Dziękuję, że do mnie wpadłeś. Jeśli masz ochotę to zostaw komentarz.
Zapraszam na mojego Facebooka, gdzie organizuję konkursy oraz na Instagrama, na którym zamieszczam zdjęcia książek i nie tylko.