12 września 2022

"Splątana" Anna Matusiak

Czytałam debiut Ani i tak mi się podobał, że znalazł się w moim rankingu roku 2021. Dlatego ucieszyłam się widząc, że wychodzą kolejne książki autorki. Dzisiaj opowiem wam o jej najnowszej powieści "Splątana" - zapraszam na nowy post. 


"Wiesz, jak łatwo jest wrobić człowieka? Wiesz, ilu ludzi siedzi za niewinność?"

Młoda dziennikarka Sara odwiedza zakład karny, w celu rozmów z kobietami osadzonymi w więzieniu. Dziewczyna dostała za zadanie napisanie reportażu o tym jak wygląda ich życie za kratami. W poczekalni spotyka dzieci pewnej osadzonej, zaintrygowana dowiaduje się kim jest Hanna. Okazuje się, że to matka gromadki dzieci, która odbywa karę za zabójstwo córeczki. Sara rozpoczyna żmudne i schowane w tajemnicy śledztwo, które ma na celu oczyścić Hannę z zarzutów i odnaleźć jej dziecko. 

Wraz z kolejnymi rozdziałami poznajemy życie Hanny, które jest bardzo poruszające, trudne. 

Książkę autorki delektowałam sobie po kawałku. Historia Hani na pewno zostanie we mnie na długo, bardzo mi utkwiła w pamięci. poruszyła struny mojego serca. To dobra powieść do przedyskutowania np. na jakiś spotkaniach około książkowych. Pytania mnożą się jak króliki po deszczu. 

Nie chcę wam za dużo pisać, mogę jedynie zachęcić do sięgnięcia po tę książkę. Nie jest to reportaż, ale obyczaj z wątkiem kryminalnym. Uważam, że to historia dla każdego czytelnika, w każdym wieku. 

Zakończenie mnie mocno zaskoczyło, już dawno nie przeżyłam takiego zaskoczenia podczas czytania. Nie umiem zapomnieć o tym co przeczytałam i dlatego książka trafia na moją półeczkę z serii Ulubione. Ważne jest to, że autorka opisała fikcję przemieszaną z prawdziwymi wydarzeniami. I chyba właśnie to, że jest to na podstawie prawdziwej historii, tak to wpływa i rozwala emocjonalnie, skłania do przemyśleń. czytając - naprawdę przeżywałam życie Hanny, tak jakby była moją przyjaciółką...

Ogromnym plusem jest lekkie pióro autorki, kolejna książka i kolejna dobra nota. Gratuluję gorąco i czekam na kolejne książki, które już wkrótce pojawią się w księgarniach. 


Polecam wam bardzo gorąco! To jedna z tych niepozornych wielkościowo książek, po przeczytaniu której myśli kłębią się w głowie i czekasz na kolejną taką ucztę czytelniczą. 

Dziękuję autorce za egzemplarz książki.


Wydawnictwo: Harde

Rok premiery: 2022

Ilość stron: 280

Moja ocena: 9/10


8 komentarzy:

 1. Debiut autorki również mi się podobał, dlatego jestem ogromnie ciekawa najnowszej książki. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka zdecydowanie mi się spodoba. Będę jej szukać i zaczynam czytanie

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie miałam okazji poznać jej twórczość. Chętnie sięgnę po książki tej autorki

  OdpowiedzUsuń
 4. Zainteresowałam się tym tytułem. Z chęcią przeczytam na pewno mi się spodoba

  OdpowiedzUsuń
 5. To na pewno trudna i emocjonująca książka. Sięgnę po nią swoim czasie, tymczasem czytam zaległości.

  OdpowiedzUsuń
 6. Powinna mi się spodobać. Z ciekawością przeczytam

  OdpowiedzUsuń
 7. Rewelacyjny blog. Tak naprawdę to bardzo dużo osób powinno wejść na ten blog.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że do mnie wpadłeś. Jeśli masz ochotę to zostaw komentarz.
Zapraszam na mojego Facebooka, gdzie organizuję konkursy oraz na Instagrama, na którym zamieszczam zdjęcia książek i nie tylko.