14 sierpnia 2022

"Idealna" H.C.Warner

Bardzo lubię kiedy udaje mi się przeczytać książkę, która dla mnie jest "idealna". Spotkanie z bohaterami tej powieści na pewno zapamiętam na dłużej. Zapraszam na nowy post. 


Kilka słów o fabule

Czy istnieją IDEALNI ludzie? Czy można spotkać IDEALNĄ kobietę swojego życia? 

"Jestem pewna, że niepotrzebnie się martwisz. Spokojnie, ona wydaje się dla niego idealna."

Wiadomo, że nie, ale zakochany Ben uważa swoją nową dziewczynę za ideał ideałów. Bella jest przepiękna, seksowna, bystra, żywiołowa, taka...idealna? Okręca sobie chłopaka wokół palca, tak mocno, że początkowo nie zauważa on jak oddala się od rodziny i od swoich przyjaciół. Bella, krok po kroku, realizuje swój plan, którego celem jest... w sumie nie do końca wiadomo co. Okazuje się, że Ben nie zna do końca swojej żony, a sam trafia w sam środek koszmaru, ze sobą w roli głównej. 

"Popatrzyła na synową, która była taka piękna i urocza, gdy tego chciała, jak teraz, a zarazem taka zimna i drażliwa, kiedy jej nie zależało."


Moje odczucia

Pamiętam, że nie mogłam oderwać się od tej książki, ona mnie po prostu pochłonęła. "Idealna" to bardzo dobry thriller, który odsłania kulisy kobiecej psychiki. Możemy poczuć co dzieje się za zamkniętymi drzwiami, poczuć do czego może prowadzić manipulacja w związku. Bohaterka Bella jest IDEALNIE skonstruowana, bardzo wyrazista, taka, która zapada w pamięć. W sumie można stwierdzić fakt, że fabuła jest troszkę przewidywalna, ale mimo tego, do końca czułam poddenerwowanie i czytałam szybko, żeby dowiedzieć się jak skończy się ta historia. 

"Posłałam mu swoje najgniewniejsze spojrzenie, w nadziei, że jak zwykle położy uszy po sobie."

Plusem książki jest możliwość zobaczenia tych samych scen z perspektywy różnych bohaterów. Dodatkowo warto wspomnieć o motywie znęcania się kobiet nad mężczyznami - temat bardzo ważny, o którym jest cicho... Ludzie z osobowością boderline mieszkają gdzieś wokół nas... 

Podsumowanie

Książka z perfekcyjnie utkaną intrygą, mroczna, z zaskakującymi momentami w fabule. Taki, moim skromnym zdaniem, idealny thriller. Bardzo lubię takie powieści i cieszę się, że skusiłam się akurat na ten tytuł. 

Podobała mi się, dlatego polecam. 

Dziękuję Wydawnictwu Albatros za egzemplarz książki do recenzji. 


Wydawnictwo: Albatros

Data premiery: 13.07.2022

Ilość stron: 382

Moja ocena: 9/10

5 komentarzy:

 1. Intrygująca i zaskakująca fabuła zdecydowanie zachęca mnie do przeczytania. Przyznam, że od niedawna jest już na mojej liście. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam już naprawdę różne opinie o tej książce, więc chcę wyrobić sobie własne zdanie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubię takie powieści i cieszę się, że skusiłam się akurat na ten tytuł. Nazwisko tej autorki zdecydowanie warto zapisać sobie z myślą o dobrych tytułach w przyszłości.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja z checią przeczytam, Zainteresowana jestem ta książką

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie słyszałam o niej. Brzmi ciekawie. Powinna mi się podobac.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że do mnie wpadłeś. Jeśli masz ochotę to zostaw komentarz.
Zapraszam na mojego Facebooka, gdzie organizuję konkursy oraz na Instagrama, na którym zamieszczam zdjęcia książek i nie tylko.