15 maja 2022

"Którędy do raju" Anna H. Niemczynow

Książka "Którędy do raju" została nazwana przez autorkę książką jej życia. Dlaczego? Zapraszam na moją recenzję.

Kilka słów o fabule

Główną bohaterką jest znana felietonistka Elżbieta, która mieszka w Bawarii z mężem i dwójką dzieci. Od zawsze kobieta marzyła o podróżach, jednak do tej pory mąż nie zgadzał się na wspólne wojaże. W końcu jej marzenie się spełnia i całą rodziną wyjeżdżają do Bled. Na miejscu miejsce okazuje się przepiękne, a Elżbieta czuje się jak w raju. Nawet w najgorszych snach nie przypuszcza, że ta podróż okaże się koszarem. Na miejscu wydarza się coś, co sprawi, że kobieta musi rozpocząć walkę z systemem prawnym, czasem i barierą językową. 

Kim okaże się jej mąż? Jakie skrywał przed nią sekrety? Jak Elżbieta poradzi sobie w tak trudnej sytuacji?

 

"Tam, gdzie jedni widzą szczyty gór, inni dostrzegają doliny."


Moje odczucia

Wspomniałam, że książka jest dla autorki jedną z najważniejszych. Wynika to z faktu, że część wydarzeń opisanych w fabule wydarzyło się naprawdę.  Czytając czuje się emocje autorki w każdy słowie. Książka opisuje wiele ważnych tematów, tak jak zaufanie w małżeństwie, relacje dziecko a ojczym, jak skrywane tajemnice wpływają wpływają na nasze dalsze życie. Po przeczytaniu tek książki zaczynamy doceniać to co mamy, stajemy się bardziej świadome jako kobiety, że to my musimy być silne, a rodzina jest tym co spaja i o co trzeba walczyć jak lwica. Podobały mi się także zwroty akcji, zaskoczenia - to wszystko sprawia, że przez książkę dosłownie się płynie z prądem słów. Fabuła jest dopieszczona w każdym calu, nie ma miejsca na coś zbytecznego. 

Dzięki przeplataniu wątków z przeszłości z teraźniejszością mogłam bardziej wczuć się w rolę głównej bohaterki oraz Prospera. Moje emocje co do bohaterów zmieniały się dosłownie z rozdziału na rozdział. Podobało mi się też to, że akcja toczy się momentami leniwie, ale dzięki temu książka dotyka sfery psychologicznej bohatera. Lubię historie, które zostają w moim sercu, po przeczytaniu. książki, które skłaniają mnie do przemyśleń.


"Nie ma domu bez złomu, nie ma miłości bez ran, nie ma małżeństw bez bólu. Jeśli ktoś twierdzi, że jest inaczej, ten najprawdopodobniej kłamie."

Polecam Wam książkę, ponieważ pod sielską okładką, znajdziecie dobrą powieść obyczajową z wątkiem kryminalnym w tle. Historia po prostu mnie urzekła, dlatego przeczytajcie :) ciekawa jestem waszych odczuć. 

Zapraszam do obejrzenia mojego spotkania z autorką na temat tej książki na moim YouTube lub Fb. 

https://www.facebook.com/100044462836365/videos/691172908827221

Dziękuję Wydawnictwu Luna za egzemplarz książki do recenzji. 

Wydawnictwo: Luna

Data premiery: 27.04.2022

Ilość stron: 520

Moja ocena: 9/101 komentarz:

  1. Bardzo fajna recenzja. Spotkanie obejrzane. Powieść w planach.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że do mnie wpadłeś. Jeśli masz ochotę to zostaw komentarz.
Zapraszam na mojego Facebooka, gdzie organizuję konkursy oraz na Instagrama, na którym zamieszczam zdjęcia książek i nie tylko.