04 stycznia 2022

"Tajemnica z przeszłości" Sylwia Kubik

 II tom cyklu żuławskiego.

O tomie I pisałam TUTAJ

Pierwszy tom serii zachwycił mnie całkowicie, dlatego z radością przeczytałam o dalszych przygodach Ewy. Młodzi zbliżają do siebie, a Ewa zaczyna otwierać się na miłość i ufać drugiemu człowiekowi. Niestety pojawia się nowa bohaterka, która całkowicie zamiesza w życiu Ewy. Jest nią dawna znajoma, Agnieszka, która poprosi ją o pomoc. Ewa chcąc całkowicie zerwać z przeszłością odmówi... I wtedy się zacznie. 

Jaki sekret wyjawi Agnieszka? Czy miłość Kamila i Ewy przetrwa próbę? Tego dowiecie się czytając II tom serii. "Jak osoba, która wychowywała się w dostatku i spokoju, może zrozumieć kogoś, kto z drżeniem serca nasłuchiwał kroków ojca na klatce i po ich dźwięku próbował odgadnąć, czy jest trzeźwy czy pijany? [...] Jak opisać świadomość, ze za chwilę po raz kolejny ją uderzy?"


Zanim zaczęłam czytać wiedziałam, że będę zachwycona. Sylwia Kubik potrafi stworzyć taki klimat powieści, że jej książek po prostu się nie zapomina. Czytam bardzo dużo, wiele historii umyka mi od razu, natomiast książki tej autorki wciąż we mnie żyją.

Dlaczego? Bo są bardzo życiowe, mądre i dojrzałe. Napisane pięknym, plastycznym językiem. Mimo trudnych tematów książki autorki niosą w sobie ogromną nadzieję dla czytelnika. Bardzo podoba mi się przemiana Ewy, która powoli zaczyna szukać własnego miejsca na świecie mimo trudności naokoło. 

W drugim tomie jest bardziej tajemniczo i mrocznie, czuć strach głównej bohaterki na wielu kartach powieści. A zakończenie? Wbija w fotel - tak jak lubię najbardziej. "Tajemnica z przeszłości" skradła moje serce, wyzwoliła ogrom emocji, a przede wszystkim po raz kolejny udowodniła kunszt literacki autorki. 

Trzeci tom już za kilka dni - czekam, bardzo chcę poznać koniec tej historii. Jeśli III tom będzie tak dobry jak I i II to ta seria znajdzie się w TOP serii obyczajowych Matki Książkoholiczki. 

Uwielbiam zatracać się w twórczości Sylwii Kubik. Do czego i ciebie namawiam. 

Dziękuję Wydawnictwu Otwarte za egzemplarz książki do recenzji.Wydawnictwo: Otwarte

Rok wydania: 2020

Ilość stron: 368

Moja ocena: 9/10

5 komentarzy:

 1. Muszę koniecznie zapoznać się z twórczością autorki. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam w planie ten cykl. Tym bardziej jestem ciekawa po Twojej recenzji. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Twórczość autorki jeszcze przede mną.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo lubię sięgać po takie ksiazki. Tą z ciekawością przeczytam

  OdpowiedzUsuń
 5. Dawno nie czytałam czegoś podobnego. Czuję, że spodoba mi się ta historia

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że do mnie wpadłeś. Jeśli masz ochotę to zostaw komentarz.
Zapraszam na mojego Facebooka, gdzie organizuję konkursy oraz na Instagrama, na którym zamieszczam zdjęcia książek i nie tylko.