30 grudnia 2021

"Bukiet pełen róż. Saga rodziny z Ogrodowej" Ewelina Maria Mantycka - patronat Matki Książkoholiczki

 III tom sagi. Miałam ten zaszczyt czytać książkę przed premierę i napisać do niej rekomendację. Na skrzydełkach okładki znajdziecie wydrukowane moje słowa:

"Z każdym kolejnym tomem autorka zaskakuje mnie coraz bardziej, a ja zaczynam traktować bohaterów sagi jak dobrych znajomych. Czy na członkach rodu Żmudzkich naprawdę ciąży klątwa Rozalii? Jakie tajemnice zostały jeszcze nieodkryte? Sięgnij po Sagę rodziny z Ogrodowej i przenieś się na sielską polską wieś. Polecam!"

"Jutro nadejdzie nowy dzień - kolejny, który być może sprawi, że w monotonii życia jej sen się rozmyje. A ona zapomni. zapomni, czego tak bardzo się bała..."

W dworku przy ulicy Ogrodowej w końcu zawitała radość. Lilia wraz z Fabianem układają sobie życie i wychodzi na to, że już co złe to za nimi. 

Klaudia (o niej było wiele w tomie II) uważa, że prześladuje ją klątwa prababki Rozalii i dlatego nie ma szczęścia w życiu oraz w miłości. Kobietę wciąż prześladuje tajemnicza śmierć siostry i nadal próbuje dowiedzieć się co takiego stało się jej przed laty. Pomaga jej w tym komisarz Artur Solecki, kobieciarz, flirciarz. Czy policjant będzie próbował uwieść Klaudię? Przede wszystkim czy uda im się rozwiązać zagadkę śmierci Izy? 

W tomie trzecim pojawiają się nowi bohaterowie, jak np. Ewa Jabłońska, która nieźle namiesza w dworku przy Ogrodowej.


Gdybym miała wskazać jeden ulubiony tom sagi to pewnie byłby ten trzeci. Podoba mi się to w jaki sposób autorka odkrywa karty i ujawnia kolejne tajemnice rodzinne. Wydaje mi się, że pisanie sag rodzinnych jest bardzo trudne, ponieważ trzeba trzymać wysoki poziom przez cały czas. Autorce udaje to się świetnie, jestem zachwycona stylem pisania pani Eweliny.

W tomie trzecim jest wszystko czego potrzebowałam: 

 • rozkwitająca miłość 
 • tajemnice do odkrycia
 • powrót do przeszłości Rozalii
 • sekrety nowej bohaterki
 • zagadka kryminalna
 • losy młodej licealistki 
 • sielski klimat
 • siła rodzinnej więzi
 • humorystyczne sceny - śmiałam się w głos! 
 • rodzinne ciepło i przebaczenie 

Sagę z rodziny Ogrodowej można potraktować jak serial, kończysz kolejny tom i nie możesz doczekać się następnego. Liczę na to, że wydawnictwo i autorka nie każą nam długo czekać na dalsze losy ukochanych bohaterów. Mam wrażenie, że każdy następny tom tej sagi podoba mi się bardziej niż poprzedni, choć wydaje się to niemożliwe...


Dziękuję Wydawnictwu Videograf za możliwość patronowania oraz za egzemplarz książki.

Wydawnictwo: Videograf

Rok wydania: 2021

Ilość stron: 350

Moja ocena: 10/10

2 komentarze:

 1. Prześliczne okładki to tak na wstępie. po drugie uwielbiam polskich autorów. Cała seria brzmi interesująco. Będę miała ją na uwadze.

  Ps. Gratuluję patronatu.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że do mnie wpadłeś. Jeśli masz ochotę to zostaw komentarz.
Zapraszam na mojego Facebooka, gdzie organizuję konkursy oraz na Instagrama, na którym zamieszczam zdjęcia książek i nie tylko.