01 września 2021

Zapowiedzi książkowe... WRZESIEŃ 2021

Nie wiadomo kiedy nastał wrzesień. Nie wiem jak Wam, ale dla mnie lepiej czyta się właśnie jesienią, kiedy można wieczorem zakopać się pod kocyk (o ile dzieciaki pozwolą :)). 

Zapraszam na mój comiesięczny przegląd nowości. 


PATRONATY MEDIALNE 
MATKI KSIĄŻKOHOLICZKI 


Data premiery: 08.09.2021
Wydawnictwo: Dlaczemu
Autor: Michał Krawczyk
Tytuł: "Kod ze zniżką"

Opis: Estera Bidet nie stanowiła inspiracji do stworzenia hitu Michaela Jacksona „Beat It”, bo urodziła się już po wydaniu tego utworu. Natomiast pewna bezsenna noc, kiedy leżała przytulona do pluszowej poduszki w kształcie męskiego ramienia, zainspirowała ją do tego, aby raz na zawsze zamknąć w swoim życiu etap poszukiwania miłości, tym samym oszczędzając najważniejszy narząd, czyli serce przed kolejnym złamaniem. 
Mitoman, opętany ekolog-truciciel, bibliofil, niewierny artysta, małoletni, senior, wracacz, zdradzacz, wariat, lowelas, maminsynek, oszust plus jeszcze paru innych kandydatów – wszyscy doprowadzili do tego, że Estera straciła apetyt na miłość, zaufanie do mężczyzn i raz na zawsze przekreśliła swoje marzenia o sukni ślubnej w kształcie syrenki, fascynatorze z woalką i obrączce z cyrkoniami na prawej ręce, wsuniętej jej przez tego najważniejszego. 
Czy dziewczynie, która ciągle musi tłumaczyć swojej matce, że jest sześć miesięcy przed trzydziestką, uda się pozostać singielką? A może będzie skłonna dać sobie jeszcze jedną, ostatnią szansę na miłość? A może ta miłość pojawi się niespodziewanie? 
Lekka, pełna humoru komedia romantyczna o tym, że życie potrafi wywrócić się do góry nogami, dokładnie wtedy, kiedy mniej więcej wszystko zostało już poukładane.Data premiery: 15.09.2021
Wydawnictwo: Dragon
Autor: Agata Sawicka
Tytuł: "I znowu zaświeci słońce"

Opis: Oliwia właśnie skończyła studia i niebawem ma wyjść za mąż. Piękna biała suknia i gorączkowe przygotowania do ślubu nie potrafią jednak rozwiać wątpliwości i lęku przyszłej panny młodej… Oliwia nie wie, czy to, co czuje do narzeczonego, to prawdziwa miłość. Jak ma poznać, że to właśnie Paweł jest tym jedynym? Dziewczyna pod wpływem impulsu rzuca wszystko i wyjeżdża do Zamościa, skąd pochodziła jej babka, Rozalia Siemaszkówna, utalentowana pisarka. Kobieta zaginęła przed laty w niewyjaśnionych okolicznościach. Oliwia próbuje rozwikłać rodzinną tajemnicę, a jednocześnie spojrzeć na własne życie z dystansu, by móc podjąć właściwą decyzję. Na swojej drodze spotyka Szymona – mężczyznę, który również przed czymś ucieka… Poruszająca opowieść o sekretach skrywanych głęboko na dnie serca i wyjątkowej podróży, która pozwala nie tylko poznać przeszłość, lecz także zrozumieć siebie.

INNE NOWOŚCI  Data premiery: 01.09.2021
Wydawnictwo: Otwarte
Autor: Sylwia Kubik
Tytuł: "Tajemnica z przeszłości" (tom II cykl żuławski)

Opis: Nikt nie stanie ci na drodze do prawdziwej miłości. 
Ewa zakochuje się w Kamilu, rozważa nawet, czy z nim nie zamieszkać. Mimo to Antek dalej wytrwale zabiega o jej względy. Szczęście zakochanych zakłóca niespodziewany przyjazd dawnej znajomej Ewy, Agnieszki, która prosi ją o pomoc. Ewa chce zerwać z przeszłością – dlatego odmawia. Jednak Agnieszka zaczyna ją szantażować. I Ewa ze strachu ulega. Czy sekret, które chce wyjawić Agnieszka, spowoduje, że Ewa i Kamil się rozstaną? Czy ich miłość przetrwa próbę, którą szykuje dla nich los?Data premiery: 01.09.2021
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Autor: Agata Przybyłek 
Tytuł: "Mimo twoich kłamstw" (II tom serii Detektyw Rafał Kamieński)

Opis: Czy kobieca intuicja nigdy nie zawodzi? 
Kinga wiedzie szczęśliwe życie. Stworzyła dom, o jakim zawsze marzyła. Wydaje się, że można jej tylko zazdrościć. Jednak coraz rzadziej obecny mąż i coraz częstsze kłótnie powodują rysę na tym pięknym obrazku. Gdy kobieta przypadkiem znajduje w rzeczach ukochanego tajemniczą karteczkę, nie wie sama, co o tym myśleć. Dokąd zaprowadzi ją jej własne śledztwo?


Data premiery: 01.09.2021
Wydawnictwo: Filia
Autor: Jeneva Rose
Tytuł: "Perfekcyjne małżeństwo"

Opis: WSZYSCY MAMY SWOJE PRAWDY, A TO, CO WIDZI ŚWIAT, TO TYLKO HISTORIE. 
Sarah Morgan to odnosząca sukcesy i wpływowa prawniczka. Jest główną wspólniczką w firmie, a jej życie wygląda dokładnie tak, jak to sobie zaplanowała. Nie wie, że jej mąż Adam w zacisznym domu nad jeziorem, otoczonym lasami, wdaje się w namiętny romans z Kelly Summers. Jednak pewnego ranka wszystko się zmienia. Kelly zostaje znaleziona martwa, a Sarah musi zająć się najtrudniejszą sprawą w swojej karierze. Musi bronić swojego męża, oskarżonego o zamordowanie kochanki.
Data premiery: 01.09.2021
Wydawnictwo: Skarpa Warszawska
Autor: Anna Matusiak - Rześniawiecka
Tytuł: "Kiedy się pojawiłeś..."

Opis: Poruszająca historia kobiet, którym przyjdzie stoczyć nierówną walkę z przeciwnościami losu. Małgosia jest pielęgniarką, która kocha swój zawód. Pracując na oddziale dziecięcym często musi zmagać się z trudnymi sytuacjami. Wspólnie z mężem stara się o dziecko. Iza i Adam są małżeństwem, które mimo młodego wieku osiągnęło już bardzo wiele i ma apetyt na jeszcze więcej. Gdy dowiadują się o ciąży i o tym, że spodziewają się syna, muszą przewartościować swój idealny świat. Wkrótce losy bohaterek splatają się w nieoczekiwany sposób. Każda z nich będzie zmuszona do podjęcia decyzji, które na zawsze zmienią ich życie. Jakie niespodzianki przygotował dla nich los? Czy wszystkie decyzje okażą się słuszne? Jak bardzo zmieni się życie Izy i Małgosi?


Data premiery: 01.09.2021
Wydawnictwo: Edipresse Książki
Autor: Krystyna Mirek
Tytuł: "Pierwsza miłość"

Opis: Wygląda na to, że życie Anki Jaworskiej zbliża się do zakrętu. A właściwie związek, jej pierwsza miłość, ta najważniejsza i -jak dotąd myślała - aż po grób. By uciec od czarnych myśli (choć bez entuzjazmu) sięga po napisaną przez babcię książkę-pamiętnik. Babcię, której przez zawirowania rodzinne właściwie nie zna. I ta historia, najwspanialsza opowieść o wielkiej miłości, jaką poznała, wcale nie pierwszej, odmieni jej życie, a także kilku innych osób. 


Data premiery: 15.09.2021
Wydawnictwo: Filia
Autor: Lucinda Berry
Tytuł: "Złe uczynki"

Opis: Uważaj, co publikujesz w sieci. Twój kolejny post może go zaprowadzić prosto do ciebie… 
Giną młode kobiety. Morderca namierza je, śledząc ich profile w mediach społecznościowych. Spośród wielu uprowadzonych, tylko Sarah i Elli mają tyle szczęścia, że udaje im się ujść z życiem. Po ucieczce, obie trafiają do szpitala. Agenci FBI, zrobią wszystko, by znaleźć tego zwyrodnialca. Kobiety są kluczem do ich śledztwa, ale Sarah coś ukrywa. Już wkrótce Ella przekona się, że jej koszmar jeszcze się nie skończył.


Data premiery: 15.09.2021
Wydawnictwo: W.A.B
Autor: Magdalena Majcher
Tytuł: "Obca kobieta" 

Opis: Weronika ma pewien mroczny sekret, który zdeterminował całe jej życie. Pod maską spokojnej bibliotekarki ukrywa błędy i grzechy młodości. Nie planowała dzieci. Uważała, że nie nadaje się na matkę, ale los zdecydował za nią, stawiając na jej drodze Huberta i jego córkę Oliwię. Dziesięć lat później Hubert odchodzi. Weronika z dnia na dzień staje się dla Oliwii tym, kim właściwie zawsze była – obcą kobietą. A może jednak nie? Może nie trzeba urodzić, żeby zostać matką?


Data premiery: 15.09.2021
Wydawnictwo: Skarpa Warszawska
Autor: Gabriela Gargaś
Tytuł: "Matka roku"

Opis: Tatiana ma trzydzieści dziewięć lat. No dobra, prawie czterdzieści, do czego niechętnie się przyznaje. Stara się być najlepszą matką i żoną, ale wiadomo… chcieć, a móc to jednak wielka różnica. 
Życie – jak to życie – czasami potrafi spuścić łomot i najbardziej cierpliwą osobę wyprowadzić z równowagi. A Tatiana czasem tę cierpliwość traci. Na szczęście ma przyjaciółkę, która zawsze jej wysłucha. I kiedy kobieta wiedzie swoje spokojne życie i myśli, że nic już jej nie spotka, wtedy na jej drodze pojawia się Iwo – szkolna miłość – który nawija jej na uszy tonę makaronu, a że ona lubi jeść makaron, jest łasa na jego czułe słówka. Zabawna opowieść o tym, że nie zawsze trzeba być idealnym.


Data premiery: 15.09.2021
Wydawnictwo: Kobiece
Autor: Klaudia Muniak
Tytuł: "Terapia" 

Opis: Luiza pracuje jako sekretarka w warszawskim biurze. Szef świetnie ją traktuje, znakomicie uzupełniają się w pracy. Jednak demony przeszłości nie pozwalają jej żyć normalnie. Aby się z nimi uporać, postanawia wybrać się w podróż do Dębicy. Zatrzymuje się w hotelu i chce rozliczyć się z przeszłością. Jej plan jest bezwzględny. Tuż po powrocie dociera do niej informacja o znalezieniu zwłok jej przyjaciółki ze szkolnych lat, która na jej liście zemsty była numerem jeden. 
Szymon, z którym Luiza zaczęła się niedawno spotykać, wydawał się tym jedynym. Do czasu, kiedy staje się wobec niej agresywny. Luiza ucieka do domku pod Warszawą, który okazuje się pozornym schronieniem. Kobieta po raz kolejny pada ofiarą przemocy. Gdy granica między rzeczywistością a wytworami wyobraźni coraz bardziej się zaciera, jej szaleństwo osiąga punkt kulminacyjny.Data premiery: 22.09.2021
Wydawnictwo: Muza
Autor: Polly Phillips
Tytuł: "Toksyczna przyjaźń"

Opis: Od lat były nierozłączne, teraz stały się rywalkami.
Kiedy dziewczyny z przyjaciółek zmieniają się w konkurentki – nic dobrego z tego nie może wyniknąć. Tak jest i w tym przypadku. Izzy i Becca ­ od lat nierozłączne, jako dorosłe kobiety zaczynają ze sobą rywalizować. Niby wciąż się przyjaźnią i wiedzą o sobie wszystko, ale w tej relacji coraz częściej dochodzi do spięć. I coraz bardziej widać, jak bardzo się różnią. Isabel ­ piękna, zgrabna, bogata, u boku wymarzonego męża wiedzie bajkowe niemal życie. Wykwintne przyjęcia, towarzyski blichtr, wszystko na wysoki połysk. Becca ­ przeciwnie, u niej nic nie jest doskonałe. Aspirująca dziennikarka ma narzeczonego o wątpliwej reputacji, maleńkie mieszkanko i wciąż walczy z nadwagą. Na styku tych dwóch światów iskrzy coraz bardziej. Zgrzyty zdarzają się i podczas towarzyskich spotkań i podczas wspólnie spędzanych świąt. Bo choć nadal żyć bez siebie nie mogą, dominują teraz w ich kontaktach złośliwości, zawiść oraz brak lojalności. I ciągłe wzajemne pretensje. 
Gdy Becca na pierwszej stronie popularnego tabloidu czyta informację, którą dopiero co w „największym sekrecie” wyjawiła Izzy ­ jej wściekłość sięga zenitu… Ma dość tej przyjaźni. Ma dość takiej przyjaciółki…


Data premiery: 29.09.2021
Wydawnictwo: Pascal
Autor: Magdalena Wala
Tytuł: "Zanim zapomnę" (III tom Splątane losy)

Opis: Witajcie ponownie w Zaborzu! Poznajcie kolejne niesamowite historie jego mieszkańców! Jakie tajemnice skrywa Piekielny Dwór? Czy potomkowie rodziny Walddorf upomną się kiedyś o swoje dziedzictwo? 
Maja wciąż nie otrząsnęła się z bolesnych wydarzeń z przeszłości i nie chce angażować się w żaden związek. Podczas wycieczki do archiwum w Olsztynie w jej ręce wpadają listy napisane przez jedną z rezydentek dworu rodziny Walddorf. Zaintrygowana rozpoczyna ich lekturę, chcąc wyjaśnić zagadkową przeszłość ukrytych w lesie ruin posiadłości. Tymczasem okazuje się, że na jej terenie rozpoczęły się prace remontowe. Ku zaskoczeniu inwestorów w pobliżu dworu zostają odkryte ludzkie szczątki. 
Kto został pochowany w parku? Dlaczego zginął? Czy miał coś wspólnego z przeszłością dworu?


Data premiery: 29.09.2021
Wydawnictwo: Luna
Autor: Anna Sakowicz
Tytuł: "Siła miłości"

Opis: Gdzie jest granica miłości i czy w ogóle taka istnieje? Malwina i Adam Ostrowscy, specjalistyczna rodzina zastępcza, przyjmują pod swój dach niemowlę. O chłopca przez dwa lata walczy biologiczna matka. Kiedy udaje się wreszcie ustalić sytuację prawną dziecka, na stałe trafia ono do Ostrowskich, gdyż nie ma chętnych na adopcję Kacpra. Okazuje się, że nikt nie chce dziecka z zaburzeniami intelektualnymi. Malwina z Adamem kosztem własnych dorastających dzieci wkładają wiele wysiłku, by zapewnić Kacprowi odpowiedni rozwój. Z wiekiem chłopiec ujawnia skłonności do przemocy wobec słabszych. Malwina i Adam stają przed dylematem: zakończyć opiekę nad dwunastoletnim Kacprem i rozwiązać rodzinę zastępczą czy nie? Każdy wybór niesie za sobą czyjeś cierpienie.


Data premiery: 29.09.2021
Wydawnictwo: W.A.B
Autor: Alex Michaelides
Tytuł: "Boginie"

Opis: Wszyscy skrywamy tajemnice, nawet przed sobą. 
Dla Mariany Andros – terapeutki grupowej walczącej z własnymi demonami przeszłości – Cambridge to miejsce, gdzie poznała swojego męża. Dla jej siostrzenicy Zoe to tragiczna scena morderstwa jej najlepszej przyjaciółki. W murach uniwersytetu, gdzie ożywają wspomnienia, Mariana poznaje tajne stowarzyszenie młodych dziewczyn – Boginie. Jego członkinie są wstrząśnięte zabójstwem jednej z koleżanek. Grupa jest pod wpływem enigmatycznego profesora Edwarda Foski. Mariana jest pewna, że pomimo iż Foska ma alibi, to on jest sprawcą zabójstwa. Obsesja Mariany na punkcie udowodnienia winy Fosce wymyka się spod kontroli, grożąc zniszczeniem jej wiarygodności, a także najbliższych relacji. Kobieta jest zdeterminowana, by powstrzymać zabójcę, nawet jeśli będzie ją to kosztowało wszystko – łącznie z własnym życiem.

10 komentarzy:

 1. Na 9 z nich mam wielką ochotę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wrzesień będzie chyba udany czytelniczo. Czekam na kilka z nich, m.in. III tom Splątane losy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zdecydowanie we wrześniu będzie co czytać!

  OdpowiedzUsuń
 4. Różnego rodzaju i całkiem ciekawe zapowiedzi. Będę śledzić premiery.

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne tytuły. Cięzko wybrać tylko jede.

  OdpowiedzUsuń
 6. Myśle, że Matka Roku byłaby świetnymm wyborem.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawi mnie kilka tytułów. Dawno nie czytałam czegoś zabawnego.

  OdpowiedzUsuń
 8. Wśród interesujących wrześniowych nowości można także wymienić "W mroku lasu". To świetny thriller z niesamowicie wciągającą fabułą :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Odsłuchałam właśnie"Herbata szczęścia" i jestem nią zachwycona. Mimo, iż audiobook nie jest moją ulubioną formą, to ten naprawdę przypadł mi do gustu!

  OdpowiedzUsuń
 10. Ciekawa propozycja. dziękuję

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że do mnie wpadłeś. Jeśli masz ochotę to zostaw komentarz.
Zapraszam na mojego Facebooka, gdzie organizuję konkursy oraz na Instagrama, na którym zamieszczam zdjęcia książek i nie tylko.