24 lipca 2021

"Będą z tego kłopoty" Agata Przybyłek

W tym tygodniu opisywałam dla Was I tom serii o detektywie, a tu kolejna świetnie zapowiadająca się seria książek autorki! Jak ona to robi, że pisze tak dużo i tak ciekawie? Zapraszam na nowy post.

Książka opowiada o losach trzech przyjaciółek, które pracują w jednej szkole w Bielinkach jako nauczycielki. Każda z nich może liczyć na siebie, jednak pewien ciąg zdarzeń sprawia, że kobiety wpadają w kłopoty. Ktoś "uprzejmy" obrzucił szkołę, a głównie nauczycielki, tzw. błotem. Asia, jedna z przyjaciółek jest dyrektorką i to ona musi wziąć na klatę cały ten donos. Zaczynają się kontrole i stresujący czas w pracy, a raporty z wizytacji nie wyglądają za ciekawie. 

Ela, pracuje w zerówce, ale w głębi duszy marzy o własnej firmie. Nie ma jednak oparcia w rodzinie i wciąż ją to blokuje przed rozpoczęciem działalności na własną rękę. Mimo to kobieta się nie poddaje, ale nawet nie ma pojęcia co się wkrótce wydarzy w jej życiu....

Natomiast Magda, polonistka, wciąż wypłakuje oczy za byłym mężem, co powoduje, że żyje tylko przeszłością i wspominaniem tego co było. "Biadoliły nad swoim losem już od dobrych trzech godzin. Wszystkie trzy miały na co narzeka, ponieważ w anonimowym donosie dostało się każdej z nich."


Bardzo lekka i przyjemna powieść o przyjaźni między kobietami, momentami humorystyczna, taka poprawiająca humor. Miło było czytać o tym jak dziewczyny wspierały się na każdym kroku, a także jak wspólnie próbują rozwiązywać problemy. 

Podobało mi się to, że autorka każdą bohaterkę przedstawiała na innym etapie życia, dzięki czemu książka jest po prostu ciekawa. Bohaterowie poboczni też są świetni, oczywiście głównie ciocia Asi, która jest taką perełką w tej książce. Teksty tej babci są genialne, nie ukrywam, że czekałam na wątki z tą postacią. 

Bardzo się cieszę, że jest to początek serii "Dłuższa przerwa", z miłą chęcią wrócę do dalszych losów zwariowanych przyjaciółek. Coś czuję, że jeszcze nie raz bohaterki mnie zaskoczą. 

Jeśli lubisz powieści obyczajowe, takie lekko zwariowane, lekkie, a jednocześnie nie przerysowane, to polecam Ci książkę "Będą z tego kłopoty". 


Dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona za egzemplarz książki do recenzji.


Wydawnictwo: Czwarta Strona
Rok wydania: 2021
Ilość stron: 400
Moja ocena: 9/10

2 komentarze:

Dziękuję, że do mnie wpadłeś. Jeśli masz ochotę to zostaw komentarz.
Zapraszam na mojego Facebooka, gdzie organizuję konkursy oraz na Instagrama, na którym zamieszczam zdjęcia książek i nie tylko.