18 maja 2021

"Koszmar" Karolina Wójciak

Są autorki, których książki czytam w ciemno. Karolinę Wójciak odkrywałam dawno temu i od razu zakochałam się w jej twórczości. 

Zapraszam na nowy post.


Historia rozpoczyna się banalnie. 

Młoda pani fotograf podczas sesji noworodkowej poznaje Konrada (ojca dziecka), zaczyna być między nimi chemia i za jakiś czas Kinga zostaje jego kochanką. Bycie "tą drugą" niestety nie jest takie cudowne. Mijają dwa lata i zmiany nie widać. Kobieta w końcu dochodzi do wniosku, że taka relacja nie ma szans i musi zacząć od nowa. Postanawia zostawić Kondrata, ale... hmmmm on nie potrafi z niej zrezygnować.

Banalne? I tu się zdziwisz. 

To szokujący thriller, który potrafi wstrząsnąć czytelnikiem i pokazać, że czasami jedna decyzja może zmienić życie w koszmar.


"Miłości się nie kupuje, bo nie ma ona metki z ceną. Podarowuje się ją komuś w prezencie - bezinteresownie."

W książce znajdziecie moją rekomendację:

"Jeśli chcesz przeczytać książkę, której zakończenia nie można się domyśleć, sięgnij po Koszmar. Czeka Cię prawdziwa uczta czytelnicza. Karolina Wójciak po raz kolejny udowadnia, że jest mistrzynią w pisaniu thrillerów."

Książkę czytałam jakiś czas temu w pdf i wierzcie mi do dziś pamiętam o czym była i jakie mi towarzyszyły odczucia przy czytaniu. Sięgając po książki Karoliny nie wiem czego się spodziewać. Ta książka jest troszeczkę inna, dla mnie bardziej psychologiczna, idealnie wpasowuje się w mój gust literacki. Autorka świetnie wykreowała postaci, ale także wniknęła w umysł Kingi pokazując jak relacja z kochankiem zmieniła wiele w jej myśleniu. Autorce udało się zawrzeć bardzo dużo tematów w tej historii, dotknąć trudnych spraw, pociągać za różne sznurki w mojej głowie... płakałam, wkurzałam się, nie da się tej książki przeczytać bez emocji. 

Krótko pisząc - historia nieprzewidywalna, podzielona na rozdziały przed i po - co powoduje, że czytelnik stara się rozwikłać zagadkę, o czym właściwie jest ta historia. Nie udało mi się wpaść na to, co wymyśliła autorka. Właśnie dlatego ta książka jest taka dobra!

Po przeczytaniu ostatniego zdania moją pierwszą myślą było - autorka znów mnie zaskoczyła! 

"Koszmar" polecam każdemu kto chce przeczytać niestandardowy thriller, od którego naprawdę trudno się oderwać! Czytam bardzo dużo z tego gatunku i Karolina jest w mojej TOPC-ce autorów thrillerów!

Książkę kupisz na stronie autorki https://www.karolinawojciak.com/


Dziękuję za egzemplarz książki do recenzji i za możliwość napisania rekomendacji. 


Wydawnictwo: Karolina Wójciak

Data premiery: 14.05.2021

Ilość stron: 278

Moja ocena: 10/10

2 komentarze:

  1. Ciekawi mnie, szczególnie, gdy ma taką dobrą ocenę.

    OdpowiedzUsuń
  2. Brzmi ciekawie muszę przeczytać 😍

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że do mnie wpadłeś. Jeśli masz ochotę to zostaw komentarz.
Zapraszam na mojego Facebooka, gdzie organizuję konkursy oraz na Instagrama, na którym zamieszczam zdjęcia książek i nie tylko.