23 maja 2021

"Koronkowa suknia" Karolina Wilczyńska

 Bardzo się cieszę, że tą serię książek udało mi się czytać od początku. Zapraszam na nowy post. 


II tom serii "Na nową drogę życia".

Tosia z całych sił stara się rozwinąć swój nowy biznes, czyli agencję "Na nową drogę życia". Na szczęście ma przy sobie dwójkę wspaniałych osób: Kamę i Siergieja. Kobieta stara się pozbierać po ostatnich zawirowaniach w jej życiu oddając cały czas na swoją pracę. 

Pierwsze jej zlecenie będzie bardzo dziwne, ponieważ widać, że przyszła panna młoda jest smutna i wcale nie cieszy się ze ślubu. Dlaczego? Co takiego wydarzyło się w życiu Belli? 

Jaką niespodziankę dla Tosi szykuje siostra? Jaki sekret w sercu nosi matka Belli?


"Nie mogła w żaden sposób sobie tego wytłumaczyć. Naprawdę chciała zorganizować uroczystości, z których młodzi będą zadowoleni i które pozostaną w ich pamięci na całe życie. A tu wyglądało na to, że ma przygotować ślub dla matki, a nie córki. Nie podobało jej się to."


Biorąc do ręki kolejny tom serii liczyłam na lekką, odprężającą lekturą i tak też się stało. Historia Tosi pomogła mi się zrelaksować, książkę przeczytałam praktycznie na raz. `

Muszę koniecznie wspomnieć o przecudnych okładkach tej serii, są tak urocze, że nie mogę się napatrzeć. Wiadomo, że nie ocenia się książki po okładce, ale cóż...jestem trochę tzw. okładkową sroką. 

Polubiłam styl autorki, przy takiej książce naprawdę można odpłynąć. To przepiękna książka... o miłości, tej jedynej i niepowtarzalnej. Jest to bardzo dobra książka obyczajowa, która spodoba się fanom tego gatunku i na pewno spełni ich oczekiwania. Seria spodoba się młodym dziewczynom, mężatkom jak i starszemu pokoleniu. Podobało mi się, że nie jest to książka przesiąknięta erotyzmem, jak to ostatnio nagminnie zdarza się w literaturze. Jak to mówią - co za dużo to niezdrowo. 

Autorka poruszyła bardzo czułą nutę w moim sercu, czyli wspomnienie własnego ślubu, którego w tym roku przypadnie już 15 rocznica. 

Czekam na dalsze losy Tosi i mam nadzieję, że będzie kolejny tom. 

Dziękuję Wydawnictwu Filia za egzemplarz książki do recenzji. 


Wydawnictwo: Filia

Data premiery: 19.05.2021

Ilość stron: 328

Moja ocena: 8/10

1 komentarz:

Dziękuję, że do mnie wpadłeś. Jeśli masz ochotę to zostaw komentarz.
Zapraszam na mojego Facebooka, gdzie organizuję konkursy oraz na Instagrama, na którym zamieszczam zdjęcia książek i nie tylko.