02 kwietnia 2021

Zapowiedzi książkowe... KWIECIEŃ 2021

Kwiecień, plecień, bo przeplata... 

W moim subiektywnym przeglądzie obyczaj przeplata się z thrillerem. Zapraszam na nowy post. 


PATRONATY MATKI KSIĄŻKOHOLICZKI 


Data premiery: 07.04.2021
Wydawnictwo: Dlaczemu
Autor: Agnieszka Rusin
Tytuł: "Tylko dla Ciebie"

Opis: Alicja - utalentowana wiolonczelistka i Kosma - policjant, twardo stąpający po ziemi. Oboje z innych światów - tak odmienni, że wszelkie uczucie między nimi wydaje się być niemożliwe. Nagła fascynacja i pożądanie zbliża tę dwójkę do siebie, podczas gdy przewrotny los spróbuje ich rozłączyć. Oraz Gabriela - śliczna skrzypaczka i Bruno - jej chłopak, który daleki jest od wszelkich, życiowych deklaracji. Czy wzajemna namiętność tej pary wystarczy, by zbudować coś więcej? Czy duma i przekora ustąpią pola miłości? 
Tylko dla ciebie - to zmysłowa historia o uczuciach, pożądaniu i życiowych wyzwaniach. Czy wzajemna fascynacja i namiętność wystarczą, by połączyć losy Ali i Kosmy oraz Gabi i Bruna na dobre? Jak dużą moc niosą ze sobą: bolesna przeszłość, zraniona dusza i skrywane tajemnice? Czy bohaterowie tej opowieści przełamią swe lęki i przekonania, by żyć i kochać naprawdę?
Data premiery: 14.04.2021
Wydawnictwo: Dragon
Autor: Aleksandra Rak
Tytuł: "Niełatwe powroty"

Opis: I część nowej serii obyczajowej "Pensjonat na wzgórzu".

Patrycję, Martynę i Klaudię dzieli zbyt wiele, by mogły się dogadać. Kiedy ich ojciec dostaje zawału i w szpitalu walczy o życie, kobiety spotykają się, by postanowić, co dalej. Relacje między siostrami są oziębłe, przeszłości nie da się po prostu wymazać, a niemal każda rozmowa przeradza się w kłótnię. Trzy siostry skrywają także bolesne tajemnice. Patrycja się rozwodzi, partner Martyny zachowuje się tak, jakby wstydził się ich związku, a Klaudia ma romans z żonatym mężczyzną. Czy kobiety znajdą po latach wspólny język? Czy uda i się uratować podupadający pensjonat ojca? I czy o każdą miłość warto walczyć?Data premiery: 19.04.2021
Wydawnictwo: Białe Pióro
Autor: Joanna Zając
Tytuł: "Wymazać z pamięci"

Opis: Julia to młoda kobieta poszukująca własnego kawałka nieba. Jak każdy z  nas pragnie akceptacji, szczęścia i prawdziwej miłości. Mimo młodego wieku ma bogaty bagaż doświadczeń życiowych. Nie wie kim jest jej ojciec, nie toleruje ojczyma, nie może dojść do porozumienia z własną matką. Narastające konflikty sprawiają, że dziewczyna wyprowadza się z domu. Wynajmuje pokoik u przesympatycznej i zabawnej Rozalii. Za przyczyną tej energicznej i dobrodusznej staruszki, w życie Julii wkrada się spokój i harmonia. Ale czy można uciec od duchów przeszłości, jeśli wciąż żyją one we wspomnieniach? Jak to możliwe, że najbliżsi nam ludzie wiedzą o nas najmniej? Czy Julka zdoła otworzyć się na innych? Czy przytłoczeni własnymi problemami jesteśmy w stanie skutecznie pomagać innym?  


INNE NOWOŚCIData premiery: 06.04.2021
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Autor: Lisa Scottoline
Tytuł: "Powrót Anny"

Opis: Nikt nie rani bardziej niż rodzina. 
Doktor Noah Alderman, samotnie wychowujący syna wdowiec, powtórnie żeni się z cudowną kobietą Maggie Ippolitti. Po raz pierwszy od wielu lat on i jego syn są znowu szczęśliwi. Szczęśliwa jest również Maggie - mimo tęsknoty za Anną, córką, której nie widziała od czasy, gdy ta była niemowlęciem. Los jednak daje kobiecie jeszcze jedną szansę - Maggie będzie mogła ponownie zostać matką dziecka, która - jak wcześniej myślała - straciła na zawsze. 
Anna to olśniewająca, lecz buntująca się przeciwko wszelkim zasadom - siedemnastolatka. Maggie, uszczęśliwiona powrotem córki, ignoruje pierwsze znaki ostrzegawcze bezsprzecznie sygnalizujące, że jej małżeństwo i rodzinę czekają poważne kłopoty. Co prawda razem z Noah doskonale zdawali sobie sprawę z tego, że obecność Anny diametralnie zmieni ich życie, nie spodziewali się jednak, że wszystko potoczy się tak szybko i tak fatalnie. Wstrząs następuje, kiedy Anna zostaje zamordowana, a Noah oskarżony o tę zbrodnię i postawiony przed sądem. Maggie musi stawić czoło nie tylko rozpaczy wywołanej stratą córki, ale też świadomości, że morderstwa mógł dokonać jej ukochany mąż Jednak w świetle pewnych informacji uzyskanych niedługo po tragedii Maggie postanawia dociec prawdy na własną rękę, a to doprowadzi ją do odkrycia spraw mroczniejszych, iż mogłaby sobie kiedykolwiek wyobrazić. 
Data premiery: 13.04.2021
Wydawnictwo: Rebis
Autor: Ałbena Grabowska
Tytuł: "Rzeki płyną, jak chcą"

Opis: Klara, Róża i Amelka. Panny Terechowiczówny. Przed wojną jeździły z rodzicami do wód, mieszkały w wytwornym pensjonacie, a matka pilnowała, by parasolkami chroniły delikatną cerę przed słońcem. Rok 1914 wywrócił życie sióstr, podobnie jak milionów ludzi w Europie, do góry nogami. Ojciec poszedł na front, majątek bez jego opieki szynko zaczął podupadać. 
Lata mijają. Matka na przemian rozpacza i modli się, Róża wciąż jest trzepiotką, a Klara, mimo protestów starej służącej Ludwiżanki, urabia sobie ręce po łokcie. Amelia wbrew woli zszokowanej rodziny udaje się na szkolenie do szpitala wojskowego w Warszawie. Jednak to zaledwie grom przed prawdziwą burzą. Po kilku miesiącach zawiadamia bowiem rodzinę, że wraca do rodzinnego majątku z... mężem. Żołnierzem, którego poznała w szpitalu. Kim jest mąż Amelii? Jak jego obecność w dworze wpłynie na życie Klary, Róży i ich matki? Czy Amelia może być pewna uczuć męża? Data premiery: 13.04.2021
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Autor: S.K.Barnett
Tytuł: "Blef"

Opis: Twoje dziecko znika. A teraz, gdy wraca po latach do domu, czujesz, że to chyba jakiś blef.... 
Twoje dziecko zniknęło bez śladu. 
Miało zaledwie sześć lat. 
Wszędzie rozwieszono plakaty, policja prowadziła śledztwo. 
Niestety bez skutku. 
Ale teraz, po dwunastu latach, twoje dziecko wraca do domu. 
Po prostu puka do drzwi. 
Umierasz ze szczęścia, że masz je z powrotem przy sobie. 

Ale wkrótce zaczynasz się zastanawiać, dlaczego nie potrafi odpowiedzieć na tak wiele pytań. Gdzie było przez cały ten czas? Jakim cudem udało mu się wydostać i wrócić do domu? I nie są  to jedyne wątpliwości.... Jenny zaginęła, gdy miała sześć lat. Po prostu zniknęła, idąc do mieszającej po sąsiedzku koleżanki. Zdarzenie wstrząsnęło całą okolicą, to była taka spokojna i bezpieczna dzielnica, nigdy nie zdarzyło się tam nic złego. Jednak dziewczynka przepadła bez śladu. Dwanaście lat później kiedy wiszące na słupie ogłoszenie o jej zaginięciu dawno już wyblakło, Jenny nieoczekiwanie pojawia się w domu. Rodzice witają ją z otwartymi ramionami. Córka twierdzi, że została porwana i cudem zdołała się wyrwać z rąk ludzi, którzy zgotowali jej prawdziwe piekło. Przedstawiona przez Jenny wersja wydarzeń nie przekonuje jednak jej starszego brata, wątpliwości mają też policjanci i przesłuchujący dziewczynę agenci FBI. Wkrótce okazuje się, że po powrocie do domu ktoś bacznie obserwuje jej każdy krok. Zaczynają się mnożyć pytania: co naprawdę działo się z Jenny przez te lata? Dlaczego wróciła akurat teraz? Czy jej dom to rzeczywiście miejsce, w którym może się czuć bezpieczna? I czy bezpieczni są pozostali członkowie jej rodziny? Data premiery: 14.04.2021
Wydawnictwo: Znak Literanova
Autor: Dorota Gąsiorowska 
Tytuł: "Dwór rusałek"

Opis: II tom serii Dni Mocy. 
Stary dwór nad jeziorem i tajemnica, którą rozwikłać może jedynie ktoś o wyjątkowo wrażliwym sercu. 
Olga zawsze czułą, że nie pasuje do coraz szybciej pędzącego świata. Cicha i nieśmiała, nie oczekuje od życia zbyt wiele. Prowadzi księgarenkę w samym sercu Wilna i marzy o wspólnym życiu z ukochanym. Jednak przebiegły los ma wobec niej inne plany. Olga niemal z dania na dzień traci wszystko: księgarnię, w którą włożyła cale serce, i mężczyznę, który jak się okazuje, od dłuższego czasu ją oszukiwał. Zupełnie zagubiona, przypadkiem trafia do dworu na Podlasiu, położonego nad przepięknym jeziorem. I kiedy już wydaje się, że odnalazła bezpieczną przystań, dziewczyna wpada na trop tragedii sprzed lat. W dodatku zbliża się rusałczy tydzień, a w raz z nim śmiertelne niebezpieczeństwo. Znad jeziora tymczasem coraz częściej dobiega tajemniczy śpiew... Czy Oldze uda się uniknąć losu kobiet, które wcześniej mieszkały we dworze?  Czy pozna smak prawdziwej miłości, nie płacąc za to najwyższej ceny? 
 
Data premiery: 14.04.2021
Wydawnictwo: W.A.B.
Autor: J.S. Mondroe
Tytuł: "Zapomnij, jak się nazywam"

Opis:  Skąd masz wiedzieć, komu możesz zaufać... kiedy nie wiesz nawet, kim jesteś? Stoisz przed drzwiami własnego domu. Są w nim jacyś obcy ludzie. I nagle coś do ciebie dociera. Nie pamiętasz, jak masz na imię. 
Wylądowała na dworze po ciężkim tygodniu w pracy. Jej torebka została skradziona, a razem z nią jej tożsamość. W środku było całe jej życie: paszport, portfel, klucze do domu. Kiedy chciała zgłosić przestępstwo, nie mogła sobie przypomnieć własnego imienia. Pamiętała tylko adres. Teraz stoi przed domem Tony'ego i Laury Mówi, że tutaj mieszka. Oni twierdzą, że nigdy jej nie wiedzieli. Któreś z nich kłamie. 


Data premiery: 14.04.2021
Wydawnictwo: Filia
Autor: Natasza Socha
Tytuł: "Wkręcona w rodzinę"

Opis: Piętnaście lat temu nastoletnia Kasia trafia do domu Romy, nowej żony ojca, którą od razu potraktowała jaką "złą macochę". Dzisiaj Katarzyna ma dwadzieścia dziewięć lat i wcale nie myśli o dzieciach. Te jednak otrzymuje niejako awansem - w jej poukładane dotąd życie nagle wkracza 4-letni Stanisław i 7-letnia Zuzanna, dzieci jej obecnego partnera. Katarzyna z dnia na dzień staje się numerem dwa, traci swoją uprzywilejowaną pozycję i dodatkowo musi zmierzyć się z tymi samymi problemami, co wcześniej Roma. Dociera do niej, że rolę macochy trzeba dziś zdefiniować na nowo, zawalczyć  o siebie, stanąć do walki z uprzedzeniami. I spróbować nie zwariować w świecie, który macoch po prosty nie lubi...
Data premiery: 14.04.2021
Wydawnictwo: Muza
Autor: Jennifer Hillier 
Tytuł: "Ty będziesz następna"

Opis: Jak głęboko można pogrzebać tajemnice i ukrywać rozpacz? Jak długo można kłamać? Jak długo można z tym żyć?
Kiedy szesnastoletnia Angela Wong, najpopularniejsza dziewczyna w szkole, znika bez śladu, nikt z jej przyjaciół nie ma pojęcia, co się mogło stać - ani Georgina Shaw, jej najlepsza przyjaciółka, ani Kaiser Brody, który przyjaźnił się z obiema dziewczynami. Czternaście lat później szczątki Angeli zostają znalezione w lesie za domem, w którym wychowywała się Geo. A Kaiser - teraz detektyw w policji w Seatle - wreszcie poznaje prawdę: Angela była ofiarą Calvina Jamesa, nazywanego przez polucję Dusicielem ze Sweetbay. Tego samego człowieka, który zamordował trzy inne kobiety. 
Dla wymiaru sprawiedliwości Calvin był seryjnym mordercą, lecz dla Georginy to ukochany mężczyzna. W czasach liceum był jej pierwszą miłością. Ich związek, burzliwy i pełen przemocy, graniczył z obsesją, od momentu gdy się spotkali, aż do nocy, w której Angela została brutalnie zabita. Przez czternaście lat Geo wiedziała, co stało się z Angelą, lecz nie powiedziała ani słowa. Trzymała to w tajemnicy aż do dnia, gdy została aresztowana i posłana do więzienia. 
Gdy wszyscy sądzili, że wreszcie poznali prawdę, w ukryciu pozostało jeszcze wiele głęboko skrywanych sekretów. Wkrótce odnalezione zostają poćwiartowane ciała innych ofiar. Czy mordercą jest zbiegły z więzienia Calvin James, czy może w Seattle grasuje  naśladowca słynnego Dusiciela ze Sweetbay? Prowadzący śledztwo policjanci zdają sobie sprawę, że to, co wydarzyło się tamtej straszliwej nocy, było o wiele bardziej skomplikowane i mrożące krew w żyłach, niż ktokolwiek mógłby sobie wyobrazić....Data premiery: 14.04.2021
Wydawnictwo: Filia
Autor: Katarzyna Misiołek
Tytuł: "Jesteś wszystkim, czego pragnę"

Opis: Tamten upalny koniec lata oboje zapamiętają na długo....

Carla w środku nocy odchodzi od męża i nie oglądając się za siebie, pod wpływem spontaniczne decyzji, wsiada do pociągu do Warszawy. Michał, chirurg, niespodziewanie traci wszystko dowiadując się o czymś, co wywraca do góry nogami jego dotychczasowe życie. Nie znają się, jednak los sprawi, że na siebie wpadną. Oboje są w trudnym momencie zamknięcie na drugiego człowieka i ostrożni. Jednak miłość otwiera nawet najbardziej zlęknione serca. Zakochują się w sobie niespodziewanie, chociaż boją się zranienia. Ona jest zagubiona w obcym mieście, on nie do  końca wierzy w dobre zakończenia. W końcu jednak pojmuje, że nie potrafi przestać o niej myśleć. Data premiery: 14.04.2021
Wydawnictwo: Filia
Autor: Sue Watson
Tytuł: "Idealna randka"

Opis: Wciągający i pełen napięcia thriller psychologiczny o mrocznej obsesji i randkach. Hannah zrobiła absolutnie wszystko, żeby czuć się bezpiecznie. Jest zadowolona ze swojego uroczego, małego mieszkania i satysfakcjonującej posady pracownika socjalnego. Prowadzi takie życie, jakiego chciała. Aż do chwili, kiedy, za radą najlepszej przyjaciółki, korzysta z aplikacji randkowej i poznaje mężczyznę. Alex jest niezwykle przystojny. Uwielbia taką samą muzykę, co ona. To samo jedzenie. Oboje marzą o podróżowaniu po świecie, ale zgadzają się, że byliby równie szczęśliwi, gdyby uciekli do małego domku na plaży w Devon. Oboje chcieliby kiedyś mieć labradora. Wydaje się, że jesst dla niej stworzony. To zbyt piękne, żeby mogło być prawdziwe. Przyjaciele Hannah nie są co do niego przekonani. Jednak ona uważa go za ideał. To dobrze, bo Alex wie, że ona też jest dla niego idealna. W zasadzie, jest dokładnie tą dziewczyną, której szukał... Teraz jednak nic, co Hannah zrobiła, żeby zapewnić sobie bezpieczeństwo, nie wystarczy
Data premiery: 14.04.2021
Wydawnictwo: W.A.B
Autor: Alex Rogoziński
Tytuł: "Ukochany z piekła rodem" (wznowienie

Opis: Popularna pisarka romansów rozpaczliwie wręcz poszukuje miłości. Pewnego dnia ją spotyka. Przystojny jak sam diabeł Konrad, młodszy od niej o ponad dekadę, wydaję się ucieleśnieniem jej najskrytszych pragnień. Co z tego jednak, skoro ktoś siekierą brutalnie niszczy marzenia Joanny? Ona tymczasem bierze śledztwo w swoje ręce. Szybko okazuje się, że narzeczony nie miał czystych intencji
Data premiery: 14.04.2021
Wydawnictwo: Filia 
Autor: Marcel Moss
Tytuł: "Utraceni" 

Opis: Jedni chcą żyć, lecz nie mogą. Inni nie chcą, a muszą....
W tajemniczych okolicznościach znika syn kontrowersyjnego działacza społecznego Ryszarda Hajduka. Mężczyzna podejrzewa, że zaginięcie chłopaka może mieć związek z tragicznymi zamieszkami podczas Strajku Kobiet. Gdy policyjne śledztwo nie przynosi efektów, zrozpaczony mężczyzna prosi o pomoc Agencję Poszukiwań Osób Zaginionych "ECHO". Jej właściciel, Ignacy "Igi" Sznyder, razem ze skompromitowaną dziennikarką śledczą Sandrą Milton próbują ustalić przyczynę zniknięcia 24-letniego Ziemowita. Iga i Sandra, którzy kilka lat wcześniej sami utracili ukochane osoby, zostają zmuszeni do skonfrontowania się z własną przeszłością i stopniowo odkrywają przerażającą prawdę. Ta okazuje się zaś gorsza niż największe kłąmstwo....Data premiery: 14.04.2021
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Autor: Lisa Jewell
Tytuł: "Idealna rodzina" 

Jeden dom. Dwie rodziny. Trzy ciała. 
Niedługo po swoich dwudziestych piątych urodzinach Libby Jones dostaje list, na który czekała przez całe życie. Wkrótce poznaje tożsamość swoich biologicznych rodziców oraz dowiaduje się, że jest wyłączną dziedziczną wartej fortunę posiadłości. Dziewczyna zaczyna powoli rozumieć, że w jej życiu odtąd już nic nie będzie takie samo. Z czasem Libby poznaje historię pewnego domu, do którego dwadzieścia pięć lat wcześniej wezwano policję z zawiadomieniem, że z ulicy słychać płaczące w środku dziecko. Funkcjonariusze znaleźli w nim zdrową dziewięciomiesięczną dziewczynkę, gaworzącą radośnie w kołysce. W kuchni na dole leżały zaś trzy martwe ciała, wszystkie ubrane w czerń. W tym samym czasie jeszcze czwórka innych dzieci mieszkających przy tej samej ulicy przepada bez wieści...Data premiery: 14.04.2021
Wydawnictwo: Albatros
Autor: B.A. Paris
Tytuł: "Terapeutka"

Opis: Budząca dreszcz grozy opowieść o wymarzonym domu, który skrywa mroczną tajemnicę.... Alice i Leo wprowadzają się do świeżo wyremontowanego domu na ekskluzywnym zamknięciu osiedlu. Właśnie spełnia się ich marzenie. Ale pozory mogą mylić. Wkrótce Alice zaczyna poznawać sąsiadów i odkrywa przerażający sekret domu, w którym zamieszkała. Co więcej, odczuwa coraz silniejszą więź z Niną, terapeutką, do której wcześniej ten dom należał. Tragiczne wydarzenia sprzed lat stają się obsesją Alice. Tym bardziej, że gdy tylko z kimkolwiek porusza ten temat, wszystko nabierają wody w usta. Mieszkańcy ekskluzywnego osiedla pilnie strzegą swoich sekretów. I nie są tak doskonali, jak się na pozór wydaje....Data premiery: 20.04.2021
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka 
Autor: Barbara Kwinta
Tytuł: "Chwała meksykańskim zakonnicom"

Opis: Kochająca planowanie i rutynę Emilia Starska wsiada do życiowego rollercoastera. Po przeczytaniu listu od zmarłej mamy dochodzi do wniosku, że nie może wyjść za Dawida. Jej narzeczony to jednocześnie syn właścicieli wielkiej firmy odzieżowej, w której na stanowisku kierowniczym pracuje także Emilia. Dziewczyna zmyka z własnego ślubu, traci pracę i wyjeżdża, by dowiedzieć się, kogo i co kocha najbardziej. Uciekająca panna młoda chroni się pod skrzydła najlepszej przyjaciółki Lien. By odciąć się od życiowego kataklizmu, udaje się na kilka dni do domu rodzinnego. Podczas sprzątania strychu znajduje walizki babci Zofii - słynnej krakowskiej krawcowej. W jednej z nich odkrywa pomysł na swoje nowe życie. Urocza i dowcipna powieść o zmianach i wyborach, odwadze bycia sobą i nienazwanym "czymś więcej".

Data premiery: 21.04.2021
Wydawnictwo: MANDO
Autor: Reyes Monforte
Tytuł: "Pocztówki ze Wschodu"

Opis: Tych wspomnień nie zniszczy nawet piekło obozu koncentracyjnego. We wrześniu 1943 roku Ella zostaje wywieziona do obozu w Auschwitz-Birkenau. Od razu staje się uprzywilejowaną więźniarką i pomocnicą Marii Mandel zwanej Bestią. Mimo, że Ella ma lepsze warunki niż reszta więźniów, jest zdana na łaskę i niełaskę Bestii, która często wpada w furię i znęca się nad dziewczyną. Ella pracuje w tak zwanej Kanadzie, gdzie w bagażach deportowanych znajduje liczne pocztówki i zdjęcia. Wykrada je i w ukryciu zapisuje na nich obozowe historie, a także imiona towarzyszek, by nikt o nich nie zapomniał. Prawie czterdzieści lat później Bella próbuje się pogodzić ze śmiercią matki. Kiedy wydaje się, że życie powoli wraca na właściwe tory, dziewczyna dostaje tajemnicze pudełko pełne starych pocztówek, które jej matka przechowywała, będąc więźniarką obozu Auschwitz-Birkenau. 
"Chciałabym, żebyś je miała i oczywiście, żebyś je przeczytała. I żebyś zrobiła to we właściwym czasie. Ten czas właśnie nadszedł".

Pocztówki ze Wschodu to chwytająca za serce opowieść o doświadczeniach, które na zawsze nas zmieniają, woli walki i dramacie II Wojny Światowej. 


Dajcie znać, czy coś Was zaciekawiło z mojego zestawienia.
K.


6 komentarzy:

 1. Znajdują się tutaj tytuły, po które na pewno sięgnę. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę, żę kilka z nich uda mi się przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Co najmniej 5 chciałabym mieć.

  OdpowiedzUsuń
 4. Spory wybór, więc każdy coś znajdzie dla siebie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Najbardziej wyczekuję ,,Terapeutki" oraz książki: ,,Chwała meksykańskich zakonnicom" :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. A ja jeszcze w marcu znalazłam ciekawy tytuł "Przez głębię do gwiazd". Zdecydowanie polecam.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że do mnie wpadłeś. Jeśli masz ochotę to zostaw komentarz.
Zapraszam na mojego Facebooka, gdzie organizuję konkursy oraz na Instagrama, na którym zamieszczam zdjęcia książek i nie tylko.