05 kwietnia 2021

"Fatalne kłamstwo" Valerie Keogh

 42/2021

Tej książki nie da się zapomnieć! Zapraszam na nowy post. 

Beth, Megan i Joanne. Trzy studentki, które mimo dzielących je różnic, szybko zapałały do siebie sympatią. Kobiety zostały nierozłącznymi przyjaciółkami, które wciąż są ze sobą w kontakcie mimo tego że minęło już 20 lat. Są pewne, że mogą dla siebie zrobić dosłownie wszystko. Wszystko dlatego, że zgodziły się zachować w tajemnicy pewne wstrząsające wydarzenie...

Okazuje się jednak, że każda z nich nie może zapomnieć o tym, co wtedy się stało. Megan dochodzi do takiego momentu, że nie wytrzymuje i wyjawia prawdę o tamtej feralnej nocy sprzed dwudziestu lat. Kłamstwo, jakie kiedyś zostało powiedziane, doprowadziło do spirali tragicznych wydarzeń. Nic jest jest kolorowe, życie zaczyna się sypać... 

Czy każde kłamstwo można wybaczyć?

"Czy naprawdę popełniła niewybaczalny błąd, kiedy wydobyła ze swojej przeszłości tajemnicę, która powinna pozostać nieujawniona? Szczerość, rozmyślała sfrustrowana - jest znacznie przereklamowana."
Książka warta przeczytania. Dlaczego? Bardzo ciekawe bohaterki, które powoli odsłaniają swoje prawdziwe fakty z życia. Świetny pomysł na fabułę, a zakończenie po prostu mistrzowskie. Po prostu łal!

Lubię czytać thrillery, niemniej nie każdy z nich musi być taki, że boję się być sama w domu. Tutaj akcja toczy się dosyć wolno, więc nie spodoba się dla osób pragnących szybkiej akcji. Był moment kiedy zaczęłam się zastanawiać dlaczego ta książka ma takie dobre opinie, bo czy to kłamstwo było aż tak poważne? Otóż okazuje się, że miało ogromne następstwa i było punktem zapalnym do wielu wydarzeń. 

Mimo, że to thriller spędziłam z nim miło czas, zastanawiając się co takiego miało miejsce 20 lat temu w życiu bohaterek. To było takie układanie puzzli w głowie, a i tak nie zgadłam... Podobało mi się też to, że historia niesie ze sobą przesłanie o tym, co może wywołać jedno niewinne kłamstwo... Przecież kłamstwo są wszędzie i nie mamy szans od tego uciec, ale warto pamiętać, że ma krótkie nogi i może bardzo zniszczyć ludzkie życie. Autorka pokazuje także prawdziwe oblicze przyjaźni, czy naprawdę dobrze znamy ludzi, których nazywamy "przyjaciółmi"? 

Książkę polecam także dla osób, które nie wiedzą czy thrillery są dla nich. Spróbujcie, naprawdę warto.

Dziękuję Wydawnictwu Muza za egzemplarz książki do recenzji. 

Wydawnictwo: Muza
Rok wydania: 2021
Ilość stron: 304
Moja ocena: 8/10
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję, że do mnie wpadłeś. Jeśli masz ochotę to zostaw komentarz.
Zapraszam na mojego Facebooka, gdzie organizuję konkursy oraz na Instagrama, na którym zamieszczam zdjęcia książek i nie tylko.