08 marca 2021

"Obiad z Bondem" Agnieszka Lingas - Łoniewska

 30/2021

Szukacie książki lekkiej, przyjemnej, kobiecej - to mogę polecić! Zapraszam!
To II tom serii "Kolacja z Tiffany'm" - można czytać niezależnie.

W drugim tomie poznajemy losy Elizy. Kobieta mieszka sama w wielkim przedwojennym mieszkaniu i niestety pewnego dnia ktoś się tam włamał...  Na pomoc spieszy jej zabójczo przystojny Jacek Granicki. Pan komisarz zrobi wszystko, żeby chronić rodzinę, a Eliza jest przyjaciółką bratowej. Ponieważ kobieta nie czuje się pewnie u siebie w mieszkaniu, a Jacek potrzebuje gdzieś się zaczepić na czas remontu, proponuje kobiecie pewien układ. Co wyniknie z tej całej sytuacji, skoro oboje działają na siebie jak płachta na byka? I co mają do tego kaktusy w mieszkaniu" I kto czyha na Elizę i przede wszystkim dlaczego?

"Zresztą... romantyzm? Serio? Istnieje w ogóle coś takiego? Najpierw jest fascynacja, potem pożądanie, a na koniec zostają porozrzucane skarpetki, kłamstwa, spóźnienia i chodzenie z komórką pod prysznic, żebyś nie znalazła w niej tego, czego za żadne skarby nie powinnaś widzieć."Bardzo przyjemna była ta książka, jednym słowem genialna komedia z niesamowitymi bohaterami. Uśmiałam się bardzo przy czytaniu, autorka ma niezwykły talent do rozśmieszania czytelników. Zabawne, śmieszne, a jednocześnie zaskakujące. Duet Jacek i Eliza dostarcza mega rozrywki, śmiechu dosłownie do łez. Polecam z czystym sercem na poprawę nastroju, na kupno dla babci, przyjaciółki, dla osoby która chciałaby znaleźć relaks przy czytaniu. Książeczka nie za gruba, szybko się czyta, ale zapewnia dużą dawkę śmiechu i radości. 

Jaki to gatunek? I romans, i komedia, ale też kryminał 

Mój ulubiony cytat: "Jesteś moją przyjaciółką. Zawsze możesz na mnie liczyć. Jeśli kiedyś przyjdziesz i powiesz, że masz zwłoki w bagażniku, zapytam tylko, jak dużej łopaty potrzebujemy."

Po kolacji i obiedzie czekam na śniadanko. Mam nadzieję, ze już wkrótce będzie nowa książka autorki. 

Dziękuję Wydawnictwu Burda Książki za egzemplarz książki do recenzji.

Wydawnictwo: Burda Książki
Rok wydania: 2021
Ilość stron: 262
Moja ocena: 7/10


2 komentarze:

Dziękuję, że do mnie wpadłeś. Jeśli masz ochotę to zostaw komentarz.
Zapraszam na mojego Facebooka, gdzie organizuję konkursy oraz na Instagrama, na którym zamieszczam zdjęcia książek i nie tylko.